Агентство, що акредитовувало програми вишів, втратило повноваження

Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти втратило можливість здійснювати повноваження

Агентство, що акредитовувало програми вишів, втратило повноваження

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти втратило можливість здійснювати свої повноваження і приймати будь-які рішення.

Про це повідомляють у Національному агентстві, коментуючи рішення Верховного Суду про скасування розпорядження Кабінету Міністрів № 1063-р про затвердження складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, що ухвалено 13 жовтня.

Зважаючи на це, у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти повідомляють, що всі акредитаційні процедури, які розпочалися до 13 жовтня 2021 року, будуть продовжені. Водночас формування фінального рішення щодо акредитації освітніх програм стане можливим після призначення нового складу Національного агентства.

Також заклади вищої освіти можуть звертатися із заявами про акредитацію освітніх програм і подавати відомості про самооцінювання до інформаційної системи Національного агентства відповідно до затвердженого графіка.

Водночас формування наказів про призначення експертних груп поки не відбуватиметься через тимчасову неможливість виконання зобов’язань Національним агентством перед закладами вищої освіти.

Окрім того, у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти звернули увагу громадськості, що для подальшої інтеграції України до Єдиного європейського простору вищої освіти, визнання нашої системи забезпечення якості та дипломів українських вишів за кордоном, надзвичайно важливо зберегти Національне агентство як незалежний колегіальний орган, забезпечити легітимну передачу повноважень і напрацювань новому складу Агентства.

«Ми активно взаємодіємо з органами центральної виконавчої та законодавчої влади для врегулювання правової колізії й ситуації, що склалася. Ми готові максимально сприяти вирішенню проблем, які створені не нами, з метою забезпечення стабільності національної системи забезпечення якості, підтримки українських ЗВО та всіх ключових стейкхолдерів», – йдеться у повідомленні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Освіта.ua
19.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виклаач ЗВО УКРАЇНИ
Слава Господу Богу за те, що є і оберігає цю збіднівшу і обібрану всіма чиновницькими інстанціями освіту! Гнати на хмари це НАЗЯВО з його РОЗЗЯВАМИ, котрі жирували на освітянські гроші і плодили бюрократичну акредитаційну херню під гаслом ЄВРОПЕЙСЬКОСТІ й такої ж інтеграції туди ж. Але є як вони піднялися над людьми??? Добре, що їх гепнули нарешті об землю. Сумно за освіту, противно за цих НАЗЯВНИХ НЕНАЖЕР та боляче від втрати сенсу, глузду та рівня в сьогоднійшній українській освіті.
Вася Липовик
Для Виклаач ЗВО УКРАЇНИ: А ще було б непогано перевірити викладацький склад вишів на компетентність по предмету, що типу викладається, бо на деяких кафедрах завами давно працюють пенсіонери-хабарники, понабиравши у склад кафедри родичів та коханок. Деякі виші давно перетворилися на бізнес-клани та супермаркети з продажу дипломів.
Виклаач
Шановний Вася Липовик! Саме те що Ви описали, якраз аж ніяк не хвилювало цей склад НАЗЯВО. Зовсім по іншому вони з свого трона дивилися на інституції вищої освіти.
Коментувати
Іван
Ще б розігнати таку структуру в середній освіті! Настворювали купи структур,від яких осввті ні холодно ні жарко. Понапридумували купу нововведень,в яких і самі не тямлять і лякають вчителів аудитами,де місця немає ні дитині,ні вчителю.