В Україні можна буде визнати самоосвіту

В Україні визнаватимуть самоосвіту, здобуту шляхом неформальної або інформальної освіти

В Україні можна буде визнати самоосвіту

В Україні стане можливим визнати самоосвіту, здобуту зокрема шляхом неформальної та інформальної освіти.

Рішення про Порядок акредитації кваліфікаційних центрів, що займатимуться визнанням самоосвіти, ухвалено Кабінетом Міністрів.

За інформацією Міністерства освіти, документ у комплексі з чинною нормативною базою дає змогу започаткувати діяльність кваліфікаційних центрів, які будуть присвоювати, підтверджувати або визнавати професійні кваліфікації за результатами незалежної оцінки результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти.

Акредитацію кваліфікаційних центрів здійснюватиме Національне агентство кваліфікацій. Воно також вестиме реєстри експертів і кваліфікацій, де у відкритому доступі міститиметься інформація щодо виданих сертифікатів про присвоєння/підтвердження/визнання кваліфікації та відомості про роботу таких центрів.

Планується, що мережу кваліфікаційних центрів будуть створювати роботодавці, заклади освіти, професійні асоціації та інші зацікавлені суб’єкти.

Особа, яка має документ про здобуття формальної освіти без присвоєння професійної кваліфікації, досвід виконання певних робіт чи здійснення певного виду діяльності, відповідні знання й навички, зможе через кваліфікаційні центри пройти процедури оцінювання, що відповідають вимогам професійного стандарту, і в разі позитивного результату отримати документ про присвоєння професійної кваліфікації, що визнаватиметься на ринку праці.

Також через центр можна буде підтвердити кваліфікацію, здобуту за кордоном. Якщо людина здобула кваліфікацію в іншій країні, то потрібно надати відповідні документи, і цю кваліфікацію може бути визнано.

Освіта.ua
22.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Неосхематоз
Экс-чиновника Николаевской ОГА подозревают в растрате 16 млн гривен на закупке электронных учебников. Коррупционный МОН и Облсовет в доле. https://368.media/2021/09/23/eks-chinovnika-nikolaevskoj-oga-podozrevayut-v-rastrate-16-mln-griven-na-zakupke-elektronnyh-uchebnikov/
UNB
Хоч щось добре зробите. Сподіваюсь, це не вилізе боком у нову корупційну схему. Запам’ятав і побачу що буде далі.