Уряд затвердив Порядок присвоєння профкваліфікацій

Уряд затвердив Порядок присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій

Уряд затвердив Порядок присвоєння профкваліфікацій

Кабінетом Міністрів затверджений Порядок присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами.

Відповідне рішення схвалено на засіданні Кабінету Міністрів.

Документом встановлено вимоги до процедур визнання результатів навчання, здобутих, зокрема, шляхом неформальної та інформальної освіти, та присвоєння й підтвердження відповідних професійних кваліфікацій вищезазначеними центрами.

Зокрема, особа, яка має документ про здобуття формальної освіти без присвоєння професійної кваліфікації, досвід виконання певних робіт чи здійснення певного виду діяльності, відповідні знання й навички, зможе через кваліфікаційні центри пройти процедури оцінювання, що відповідають вимогам професійного стандарту і в разі позитивного результату отримати документ про присвоєння професійної кваліфікації, що визнаватиметься на ринку праці.

Наразі триває робота над створенням мережі кваліфікаційних центрів. Їх створюватимуть роботодавці, заклади освіти, професійні асоціації, інші зацікавлені суб’єкти, що передбачено законом «Про освіту».

Центри, які видаватимуть сертифікати про підтвердження професійної кваліфікації, мають бути акредитовані Національним агентством кваліфікацій.

Освіта.ua
16.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sandomur
Ідея хороша,але наші ділки від освіти перетворять її у спосіб наживання грошей.Якщо навіть довідки про щеплення від ковіду підробляють,то тут поле для зловживань не оране.Зрештою,ПТУ також випускають "масовий "брак" і роботодавці якось пристосувалися до цього,звикнуть і до такого новшества.
наказ МОН
Ще одні дормоїди при освіті...мережі кваліфікаційних центрів. Їх створюватимуть інші зацікавлені суб’єкти