Уряд схвалив порядок скасування дипломів про вищу освіту

Дія документа пошириться на бакалаврів і магістрів та присвоєння відповідних кваліфікацій

Уряд схвалив порядок скасування дипломів про вищу освіту

Заклади вищої освіти отримали інструмент для скасування дипломів про вищу освіту за порушення принципів академічної доброчесності.

Відповідний Порядок скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації схвалений Кабінетом Міністрів.

Дія цього Порядку буде поширюватися на рішення про присудження ступенів вищої освіти “молодший бакалавр”, “бакалавр” і “магістр” та присвоєння відповідних кваліфікацій.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, ухвалення документа є створенням правових умов, які будуть стимулювати здобувачів освіти дотримуватись академічної доброчесності та нести відповідальність у разі порушень.

“Важливо, що відтепер на державному рівні чітко визначені процедура ухвалення рішення про скасування ступеня чи кваліфікації фахівця й коло уповноважених на такі дії суб’єктів. Мова виключно про заклади вищої освіти. Вважаю, що рішення Уряду сприятиме формуванню відповідальності здобувачів вищої освіти в Україні та підвищенню їхньої конкурентоспроможності», – зазначив Шкарлет.

Ухвалений документ визначає процедуру скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності.

Також документ встановлює процедуру розгляду справи про порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності, процедуру розгляду питання щодо добровільної відмови здобувача вищої освіти від ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації та правові наслідки скасування рішення та порядок його оскарження.

Водночас особа, до подання експертного висновку, що готується за результатами перевірки інформації, матиме змогу добровільно відмовитися від ступеня вищої освіти та відповідної кваліфікації.

У разі скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації відповідний документ про вищу освіту та документи про вищу освіту, видані на його основі, будуть недійсними.

Освіта.ua
26.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Крейзі
Все навчання в школі, вузі- це переписування, перечитування, переказування і т.і. Американці торгують програмами ,інтелектуальною власністю, тому по всьому світу навязують «боротьбу» із плагіатом. А в житті —все плагіат, від сходу сонця - до приготування борщу… Тому цей закон дурний. Китайці на передиранні програм піднялись. Молодці! Толку із цьог не буде.
Ваня
Для Крейзі: це точно, що в житті люди беруть за основу уже кимось придумане і видумують нове
Лариса
Эти вопли о плагиате студентов - копирование америкосов …. Вы бы лучше стипуху подняли!!
Коментувати
Ірина
як уже дописувачі yfpdfkb різні варіанти: і годівничка корупціонерів, і доїння грошей з батьків і інше.... а, як подивитися правді в очі - це що, всі хто навчався дотримувались академічної доброчестності і ніхто по-простому кажучи не списував... чому зразу - на верху погані, бо закон вводять, а хто вчится чи вже вивчився - хороші і списувати можна?.. ото у нас і з освітою такі проблеми.. аби все задарма... може сказано дуже образливо, але такі реалії.
Людмила
Які саме роботи будуть перевіряти? Всі чи тільки захищені після підписання цього закону?
Роман
Не дуже зрозумілий механізм... Дипломні роботи в архівах знаходяться 5 років. Коли дисертаційні роботи - постійно. Пояснювальну бригаду, будь ласка, що за наїзди на студентів?
Христина
Перевірте роботу професора, депутата ВР- КИВИ. Чесно написана без плагіату та захист...Може почнете із своїх прихльобайликів і наведете порядок.
Евгений
Я так понял это касается только дипломных работ или они и курсачи, и прочие студ работы будут проверять?
Олександр
Цей закон буде поширюватися на випускні роботи, які були виконані в який період? З моменту дії цього закону?
Світлана
Це ще одна схема доїння із батьків і студентів грошей. Заплатив Цуцму - дали, не заплатив - іди вон. Це ще одна схема придумана сатаністами, які налагодили ниточки через прокуратуру будуть отримувати потоки!!
Світлана
тоді № 1 НА СКАСУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЙДЕ ШКАРЛЕТ, ЗА НИМ НА ПЕРЕВІРКУ ПЛАГІАТУ УСІХ ХТО В УРЯДІ " 2 лЯШКО-ДУРКО. ТІЛЬКИ І ЗНАЮТЬ ЩО ГРИЗТИ ВЧИТЕЛІВ ОСВІТ У І СТУДЕНТІВ. ХТО І КОЛИ ВІДПОВІСТЬ ЗА ПОГРАБУВАННЯ КРАЇНИ І МАРОДЕРСТВО? ОЦЕ ХАЙ УРЯД ПОСТАВИТЬ НА ПОРЯДОК ДЕННИЙ..!!
Моряк
Нова годівниця корупціонерів. Краще би судову систему перезавантажили. Чого варті судову рішення судді Гарника, який за 30 серебреників позбавив моряків роботи під прапором інших держав, а наш флот попередники розікрали, як і зброю
Олександр
Для Моряк: приятно видеть здесь заинтересованного коллегу) Почитайте ссылку ниже, идея здесь, как оказалось, не только в наезде на студентов, а в реальной проблеме плагиаторов. Закон этот может закончиться по-разному, но одно из его устьев может принести реальную пользу. https://osvita.ua/vnz/78351/
Коментувати
Олександр
Україна дійсно попереду всього світу. Ще один інструмент тиску на студентів на основі "експертного висновку", при тому що наданий у достатньому розмірі хабар буде гарантувати невідкриття відповідної справи, тому що, при бажанні особи з відповідним штампом, фальсифікується будь-який запис. І нічого не довести після проставки такого штампу, хоча б ти і з мікрофоном усі 5 років ходив. Ступіні людей, які сидять у тих вчених радах, по цьому закону не відбереш, хоча вони там у "своїх" публікаціях фальсифікують на всю катушку. Відтепер, кількість наших судів збільшена рівно на кількість вчених рад, які будуть самі вирішувати, що плагіат, що ідея, що є належним посиланням/цитуванням, а що неналежним. По суті, звичайна помилка при публікації інформації, яка здається перевіреною, може стати підставою для повторного навчання з занесенням в особисту справу запису про персональну академічну недоброчесність. Академічною недоброчесністю вважається навіть рецензія "без належного проведення експертизи
Олексій
Хто знайомий з правом трішки? Дія цього положення має зворотну дію в часі? Бо тепер будемо мати 2 проблеми: 1) Переслідування "не таких ідеологічних" людей за минулі грішки, або 2) Всі старі плагіатори мають імунітет. Хто розбирається, як воно буде?)
Торба
Ті, хто фальсифікував дипломи кандидатів та докторів, будуть позбавляти дипломів бакалаврів та магістрів
Xayc
Забавно, как банально академический минимум пытаются возвести в культ кодекса чести и пожизненной ассоциации с альма-матер. Фарисейский поцриотизм масонов во всей красе. Вчера он был уважаемый профессор, но после неудачного "лайка" или личного мнения вдруг стал неугодным школьником. Хотя нет, школа тоже узрела неэтичность, поэтому человек вообще якобы без образования. А там и садик подтянулся, с намёками, что срочно нужны санкции против родственников, родителей и можно соседей.
399
Уряд схвалив порядок скасування дипломів про вищу освіту. Кому локшину на вуха вішаєте? Вчені-КИВИ були, є і будуть.