У МОЗ думають про недопуск нещеплених студентів до гуртожитків

МОЗ незабаром оприлюднить позицію з питання поселення до гуртожитків невакцинованих осіб

У МОЗ думають про недопуск нещеплених студентів до гуртожитків

Міністерство охорони здоров’я незабаром оприлюднить офіційну позицію відомства щодо впровадження норми, яка врегулює питання поселення до гуртожитків вакцинованих та невакцинованих осіб.

Про це в інтерв'ю Укрінформу сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, відповідаючи на запитання щодо відсутності нормативних документів, які регламентують поселення до гуртожитків тільки вакцинованих студентів.

«Так, це має бути унормовано. І є багато механізмів, є постанови головного державного санітарного лікаря України, які можуть впроваджувати додаткові норми, є санітарні регламенти, є внесення змін до постанов КМУ. Але кожне таке рішення буде виваженим, і вже після цього ми ухвалимо рішення по механізму – яким чином воно буде втілюватися через нормативні документи», – сказав Кузін.

За його словами зараз Міністерство охорони здоров’я проговорює лише плюси та мінуси, ризики і алгоритми, яким чином такі опції будуть застосовані.

«Ми розуміємо, що в гуртожитках не завжди перебувають стопроцентно люди віком від 18 років. В той же час вакцинація у нас – від 18 років. Ми розуміємо певні обмеження вакцинації, які стосуються підлітків до 18 років, яких неможливо провакцинувати навіть згідно з діючими інструкціями. Тому ці механізми пропрацьовуються… Однак скоро ми вийдемо з офіційною позицією, яким чином це будемо впроваджувати. Думаю, що ми дамо перехідний період: або така норма буде запроваджуватися з листопада, або – з грудня», – зазначив головний державний санітарний лікар.

Кузін також зазначив, що студентам, які мешкають у гуртожитках, краще зробити щеплення і бути захищеним.

«Один випадок інфікування в гуртожитку – це по суті самоізоляція для усіх мешканців, і на 14 днів. Невже краще жити в зачиненому гуртожитку 14 днів, ніж зробити два щеплення і бути захищеним?», – сказав санітарний лікар.

Освіта.ua
16.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
А як на рахунок того, що зараз у багато дітей є алергія? При алергії заборонено вакцинуватись, ніхто не може сказати, які будуть наслідки. Ризикувати життям дитини заради бажання чиновника прозвітувати про кількість вакцинованих..
Мирослава
В Україні вакцинують людей з 18 років, а першокурсникам 17 років, як вони можуть бути вакцинованими, щоб мати можливість продивати в гуртожитку?
Анастасия
Я хотела по собственному желанию вакцинироваться перед поселением в общежитие, однако мне отказали из-за возраста. Просто мне теперь нужно звать своего родителя в больницу, отвлекать от работы, чтобы тот подписал бумажку о том, что согласен на прививку и берет всю ответственность на себя (не знаю, насколько это законно, одну знакомую так вакцинировали). А если родитель против? Как теперь поступать в таких ситуациях? Где, условно говоря, мне жить все эти 3 месяца без общежития? А некоторым и по 16 бывает, так им и вовсе 2 года ждать? Вакцинация - это неплохо. И понятно, что все хотят себя обезопасить. Однако этот запрет идет в спор с тем, какой порог в возрасте выставил Минздрав. Хотелось бы или снижения порога по возрасту, или хотя бы не устанавливать такое строгое правило.
NK клетка
Для Анастасия: Сомнительное экспериментальное средство на свой страх и риск якобы неплохо? А насколько неплохо, когда вылезут серьёзные осложнения, понадобится срочная операция тысяч на 200, бесплодие или сердечко не выдержит, но отказ подписан? Хотя не волнуйтесь, уже скоро по многочисленным просьбам пугливых лабораторных нетрудящихся, будут ширять со всех сторон.
Анастасия
Как скоро вылезут эти серьезные осложнения? И есть ли у Вас какие-то доказательства, что могут подкрепить Ваши слова? Да, в моем окружении есть мужчина, который имел кучу хронических болезней и сделал прививку. Перенес реанимацию, однако выжил. А есть родственник без болезней, сделавший себе прививку: первые сутки была сильная слабость, но ревакцинация была перенесена гораздо лучше. Тем не менее, я не кидаюсь громкими словами. Я же хочу вакцинироваться, чтобы не подвергать опасности своих близких. Пускай и экспериментальное средство, однако если ли есть шанс уберечь близких - разве это того не стоит? Я согласна с тем, что вакцинация должна быть добровольной. И ограничивать людей по ее отсутствию - идея максимально абсурдная.
Нема засобу від Смерті
Кажуть, що побічні дії перевірки гіпотез чи теорій можуть зайняти пару років, але останнім часом в Україні така ситуація і медицина, що навіть поки здоровим краще не ризикувати. Тим паче щеплення не блокує зараження інших і чергова доза не остання, а на навпаки - перетворює на добровільних розсадників. Хоча чим більше читаєш та дивишся на цю розкручену дурню, тим більше заплутують навіть ті ж самі спеціалісти і джерела. Нові тарифи? Кращі европейські ціни? Понад 75 млн. гривень на миршаві пляжі Запоріжжя? Більше 180 млн. гривень на обсмоктані прапори та аудіогіди в Британії? Маячня на кшталт Великого будівництва? Намордник як символ спражніх казаків? Все зрозуміло. Буде так як буде, щоб там демонтраційно занадто турботливо і наполегливо не "рекомендували", однак щодо свого життя кожен приймає рішення сам.
Коментувати
Владислав
А як що це студент першокурсник, якому ще 17 років? А як відомо в нас щеплення від короновіруса роблять з 18 років.
Андрій
Вони своїми курячами ізками можуть думати про все загодно. Студенти оплатили гуртожиток, процес вакцинації складний.
Артем
А нах*й бы вы не пошли , Я не собираюсь вакцинироваться , и не собирался..А если ебанутые на голову, то здесь и говорить ничего.
Студент
Собі вони зробили, всім МІНІСТЕРСТВОМ? Своїм сім’ям?! Такі вже розумні, вказувати іншим людям, що робити, хоча за Конституцією люди вільні в подібному виборі. Що це за окріпачення? Радянська зрівнялівка, причому наперекір Конституції України...
399
Для Студент: за Конституцією люди вільні в подібному виборі. А ті, що вакцинувалися не вільні?
Коментувати
unforgiven 2
Тут скоріше стоїть завдання "вакцинувати" якомога більше людей експериментальними медичними засобами, а не зупинити пандемію.
Юлія
Создатели оксфордской вакцины официально сделали заявление, что вакцинация населения не прерывает цепочку заражения. ( Эта информация со ссылкой на статью есть на странице Ольги Голубовской. ) Из этого следует, что даже вакцинированные студенты в общежитии могут быть опасными суперраспространителями вируса Ковид. Вакцинанация принудительно- это не законно....как можно не любить свой народ...свое будущее, насильно ставя эксперимент над молодежью.
Студент
Крысы, клопы, тараканы - да, пусть живут в общагах,они безопасные.. Не привитые студенты - НЕТ, они опасные.
Дмитро
Я провакцинувався 1 дозою, хоч і студент, і тим більше живу у своїй квартирі. Лише був свербіш в тому місці. Але усі оці обмеженян, які намагаються ввести це вже занадто.
Арсен
Я проти цього. Я не буду вакцинуватися і це моє право! Так що замотайте мобі на ус
ІДІОТАМ. НА ЗАМЕТКУ
Міністр моз з Дубровиці і він слабий на голову,хто ще не знав, лічить треба перш за все міністра мозу мону і іх оточення,.тешо їх туди продвінуло, бо такі телепні туди просто напросто не потрапили, А коли студенти були в гуртожитках???? Як вони оплатили гуртожитки і та до двох років вже не живуть, де гроші за гуртожитки???? Верніть кошти студентам назад, скажіть хай хоч за ті гроші шкарлет з санітаром_ Ляшко повиводять клопи і таракани!
Гвоздь
Работать без вакцины можно, в трц ходить можно, по улице ходить можно, зато в общаге жить нельзя. Хорошо идем)
Oleksandr
Дескримінація за медичними ознаками. Бо яким місцем думають, через таке місце і зроблять.
студент
Да уж. Скоро студенты начнут бастовать, насильно никто прививаться не станет. Липовые справки, как вариант.
Олена
Це типу щоб не зіпсувались завезені вакцини? Ви що подуріли? Вакцинуйте спочатку всю ВРУ, КМУ, МОЗ...і т.д. Я за вакцинацію, і сама це зробила. Але ж досі не проведено всі випробування. Дітям ще народжувати і ніхто не може 100% запевнити, що вакцинація не зашкодить.
Юра
Вакцинальні репресії тривають. Що вигадують наступного разу, щоб виробити залежність від вакцин?
СВАБОДА
Дискриминация и насилие? Вдох как жизнь и выдох как смерть неразрывны. Традиционно в приоритете Деньги(Нужда), Власть(Страх), Секс(Одиночество), а итого Смерть. Формально свобода выбора есть у каждого, считается даже с молчаливого согласия единого источника власти(народа). Почему люди не говорят, что не довольны и больше не хотят такой власти? Не спрашивают тех, кто молчит и ничего не делает. Хотя высокая сущность не наполняет малое и дробленое, особо коричнево заднее.
Коментувати
Веня
А чего бояться экспериментально вакцинованным, они же якобы от всего надёжно "защищены"? Или же нет?
Скрипач не нужен
Для Веня: Ванюша немного отстал от поезда... или в развитии. Ванюша не читает ничего кроме Космополитен. Ванюша не знает, что самого начала было сказано в чем помогает прививка.
ЦПХ
Для Скрипач не нужен: Що, знову нові правильні данні? Так не допомагає проти чогось, у чомусь "експериментальному" чи лише з наживою на лабораторних мишках? Ой, біда-біда.
Скрипач не нужен
Для ЦПХ: Беда когда рефрижераторы нужны для большого количества жмуриков, а это так, мелочи.
Коментувати
Ларк
Хай ще враховують думки тих, хто не хоче вакцинуватися, але немає змоги знімати квартиру ! Це вже повна дурня не пускати до гуртожитків! То що тим всім хто не вакцинувався жити на вулиці? Коли починався ковід і продовжувався, всі перебували в гуртожитках і нічого страшного не сталося, а тут вже треба вакцинуватися. Чим вони тільки там думають то не зрозуміло!