Іспити з володіння державною мовою проводитимуть у вишах

Заклади вищої освіти долучать до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою

Іспити з володіння державною мовою проводитимуть у вишах

Заклади вищої освіти будуть долучені до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою.

Відповідна норма міститься у Рішенні Національної комісії зі стандартів державної мови, яким затверджений Порядок призначення уповноважених установ та організацій, які проводитимуть іспити на рівень володіння державною мовою.

Зокрема, уповноваженими установами, які проводитимуть іспити, можуть стати заклади вищої освіти, що здійснюють освітню діяльність на рівні не нижчому бакалаврського за спеціальностями «Середня освіта» (предметна спеціалізація Українська мова і література), «Філологія» (спеціалізація «Українська мова та література»), або «Публічне управління та адміністрування».

Для отримання права проводити іспит закладу вищої освіти також необхідно мати у своєму штаті працівника з науковим ступенем не нижче доктора філософії зі спеціальності «Українська мова».

Надання права закладу вищої освіти щодо проведення іспиту здійснюватиметься на  підставі листа та представлення списку претендентів на виконання функцій екзаменаторів та інструкторів.

Порядок призначення уповноважених вишів, які проводитимуть іспити на рівень володіння державною мовою, також містить матеріально-технічні вимоги до установи, що проводитиме іспити та вимоги до апаратного та програмного забезпечення іспиту.

Як відомо, з 16 липня відповідно до закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», посадовці при прийомі на роботу, а також особи, які набувають громадянство України, повинні підтверджувати знання державної мови та отримати відповідний сертифікат.

Водночас фахівці та посадовці, які не беруть участі у конкурсі на посаду, а продовжують виконувати свої обов’язки, складати іспит не повинні.

Освіта.ua
05.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна Кіба
Вчитель української мови, який закінчив цей виш, який проходить раз у 5 років атестацію і кожного року курси, буде здавати на сертифікат, бо він хоче брати участь у конкурсі на директора школи. Така вже недовіра до дипломів, чи що...
Olena
Для Тетяна Кіба: Пані Тетяно, всі знають, як отримують атестації. І скільки це коштує. Знаємо і те, що кожен вчитель хоч раз за своє життя має стати вчителем року в своєму місті чи районі. Звичайно, що всім цим регаліями немає довіри. Тому і потрібне незалежне оцінювання. Як-от оцінювання ЗНО: одна структура перевіряє знання (УЦОЯО), а інші ( виші) приймають абітурієнтів з їх оцінками. Цілком справедливо. І той, хто впевнен у знаннях, отримує сиртифікат. Можна, до речі, потренуватися, складаючи ЗНО за різні роки. Хіба вчителв-предмиетики цього не роблять? А учням та їх батькам буде дуже цікаво побачити результати своїх вчителів.
Коментувати
Студент
Іспити для корупціонерів проводитимуть у закладах де цю корупцію прививають і ростять у молоді. Де продають дипломи і наукові ступені. Де беруться прохвесори яких ми бачимо в раді. Браво...
Ураінець
Повна ахінея! В Украіні на 30 році незалежності, після 800 годин (при СРСР -700)украінськоі в школі, потім обовязкове Зно , потім ділова украінська в внз… Навіщо ще якийсь іспит?? Дурість повна. Це продуманий крок для дискридитаціі молодоі держави, рідноі мови. Галичани продавили цю дурість… Негайно слід ліквідувати Омбудсменів всіх , уповноважених з мови- нероби цинічні, нахлібники, ледацюги.
Сергей Лимонов
Для Ураінець: От як станеш УкраЇнцем , а не Украінцем - будеш патякати , ватна шкура!
Вата
Як омбудсмен огризається!!
Коментувати
Olena
Можно ли будет видеть результаты этой сдачи всем желающим, как сейчас все видят баллы ЗНО абитуриентов?