Людина відтепер не втручається у розподіл держзамовлення, – МОН

У Міносвіти заявили про відмову від ручного розподілу державного замовлення у вищій освіті

Людина відтепер не втручається у розподіл держзамовлення, – МОН

У Міністерстві освіти і науки заявили про відмову від ручного розподілу державного замовлення у вищій освіті на користь принципу «бюджетні місця йдуть за кращими вступниками».

За інформацією освітнього відомства, відтепер бюджетні місця для навчання студентів надаються не закладу вищої освіти, а безпосередньо від держави громадянам, які здобувають ці місця на конкурсній основі.

«Вступники на базі 11 класів отримують рекомендації до омріяних закладів вищої освіти завдяки автоматичному розподілу бюджетних місць. Більше державних місць отримують ті заклади вищої освіти, до яких подавали заяви вступники з вищими конкурсними балами», – повідомляють у Міністерстві освіти.

Також у відомстві зазначають, що однією з найбільших переваг «широкого конкурсу» є те, що він відбувається в один тур одночасно для всіх учасників конкурсного відбору, без втручання людини в цей процес за оприлюдненим алгоритмом, який може перевірити кожен охочий та переконатися в його справедливості за допомогою чітко прописаних критеріїв.

При цьому, обсяг прийому за державним замовленням визначається загалом для всіх виконавців державного замовлення, крім вищих військових закладів освіти, щороку за спеціальностями (чи галузями знань, міжгалузевими чи підгалузевими групами) загалом по країні (суперобсяг).

«І ті вступники, які в результаті автоматичного розподілу потрапили у відповідний суперобсяг, приносять бюджетні місця до тих закладів, які вказані в їхніх заявах», – наголошують у Міносвіти.

Окрім того, у МОН зазначили, що заклади освіти оприлюднюють максимальний обсяг бюджетних місць. Водночас це не гарантовані місця в університетах, а максимально можлива кількість вступників, яку готовий прийняти виш за умови, що вступники, які за результатами «широкого конкурсу» стали найкращими в країні та обрали цей заклад.

Виключенням є фіксовані обсяги державного замовлення, які надаються на деякі спеціальності, зокрема, «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», «Дизайн», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Хореографія», «Музичне мистецтво», «Сценічне мистецтво», а також для університетів, які розміщені на території Донецької та Луганської областей.

«Яким буде прохідний бал за тією чи іншою спеціальністю, залежить від багатьох факторів (кількості вступників, їхніх пріоритетів, їхнього конкурсного бала тощо). Однак саме система «широкого конкурсу» дозволяє українському вступникові з будь-якої точки світу, де є доступ до мережі Інтернет, подати документи до будь-якого вишу і бути впевненим, що в разі, якщо він (вона) виявиться кращим(-ою), то зможе вступити до омріяного закладу чи на омріяну спеціальність», – повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
03.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
Якщо спеціальність не акредитована чи буде наказ по ній? На інші вже є, а саме на цю ні..
Олег
Договір про навчання підписують і бюджетники і контрактники? Це тільки підписати і ще батьки також і все?вибачте, за дурні питання.
Аліна
Подала ще давненько документи на контракт, статус не міняється, так і допущено, плюсика про документи немає, хтось каже, що це потрібно зробити передоплату. Коли щось зміниться??
Галина
Для Аліна: в кожному закладі свій відбір. Якщо Ви лише подали документи на контракт, а з Вами його відразу не укладали і оплату не брали, отже в закладі є конкурс контрактників. Вони збирають всі оригінали документів, а тоді приймають тих в кого бал вище. Тому й не ставлять відмітку про документи. Хто не пройде, документи повернуть назад і Ви зможете подати за іншою заявою.
Ясно
это так вузы дурят абитуриентов - вузы просто обязаны ставить отметку про поданные документы, но не хотят. Вот посмотрите в шевченка на 121 https://vstup.edbo.gov.ua/offer/857058/ - ни один человек не подал оригиналы :) НЕ ВЕРЮ, но управы на них никакой нет
Коментувати
Лина
Доброе утро,подписала контракт з ЗНТУ ,дали квитанцию на оплату обучени но получилось так что не могу пойти учится на эту специальность ,могу ли я разорвать контракт что б забрать документы ???спасибо к о ответит
Галина
Для Лина: можете
Коментувати
Карина
Такий статус заяви відхилено (бюджет) це означає що дитина відмовилась від бюджету?
Вік
Так навіщо тоді подавати заяви відразу в декілька ВЗів, треба подавати в МОН. Там весь обсяг місць держзамовлення на відповідну спеціальність. Коли завершився прийом заяв, сформували.загальний рейтинг і роздали місця крйащим, а потім ці кращі, вже мали б подавати свої документи разом зі своїм отриманим місцем до бажаного Вузу. Але насправді все не так. І тому те, що написано в статті схоже на брехню
Масик П.
Система хитра і регулюється ворогами Украіни - соросятами, яких ніяк не вигонять з Мону!!! Цей широкий прийом веде до того , що 7-9 тисяч місць держзамовленя не заповнюється… Туди тикають пільговиків, а тисячі розумних дітей- викидають на вулицю!!
Галина
Для Масик П.: В тому що місця залишаються незаповнені (і де Ви взяли цифу 7-9 тис. місць?) винне не міністерство, а абітурієнти з батьками. Навіщо подавати заяви туди, куди потім не хочеш йти вчитись. Подай одну заяву туди де готовий вчитись або на бюджеті або на контракті, та й по всьому.
74HC4051
Діти з батьками подають документи на бюджет, проходять, а потім ідуть на контракт в УКУ (український католицький університет) або за кордон. Бюджетні місця згоряють!!! 1) https://abit-poisk.org.ua/#search-%D0%9F%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%85+%D0%91.+%D0%A0. 2)https://abit-poisk.org.ua/#search-%D0%A8%D1%83%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE+%D0%94.+%D0%9C. 3)https://abit-poisk.org.ua/#search-%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%86%D1%8C+%D0%90.+%D0%86.
Лидия 65
Масик П.: Повністю підтримую . Хочу доповнити . Скрізь кричать що не вистачає ІТ спеціалістів . але ці спеціальності чомусь не входять до програми державної підтримки . Я вважаю це диверсією проти держави.
Коментувати
Лена
Добрый день,подскажите пожалуйста после подписки контракта могу ли я забрать документы что б подать на другую специальность ???
Галина
Для Лена: Ви збираєтесь навчатись в двох закладах одночасно? Документи забрати Ви не можете, бо вони мають знаходитись у виші до Вашого випуску. Але, якщо Ви збираєтесь навчатись в іншому місці на заочній формі, то можете зробити копії, взяти довідку у виші, куди будете зараховані на навчання, що оригінали знаходяться в них і подати ці копії з оригіналами (але швидше за все Вам треба буде дочекатись наказу про зарахування)
Коментувати
Олександр
Система справедлива і працює, яле як завжди є одне "але". При подачі документів в КНУ Шевченка всіх поперджають, що місць в гуртожитках на всіх не вистачить! Вибачте, а якже іногородній дитині вчитися, якщо не відносишся до пільгових категорій і все одно не маєш можливості знімати житло! Тобто Університет отримав бюджетне замовлення на навчання не підтвержене фактичними можливостями забезпечення студентського проживання! Що робити в такому випадку?
Галина
Для Олександр: Взнавайте про місця в гуртожитках інших закладів. точно знаю що раніше з Шевченка селились в КПІ. Але 1. невідомо чи будуть зараз селити (через ковід), 2. заселять можуть лише з жовтня. коли заселять своїх студентів та буде відомо де і скільки місць залишилось. ps: коли вступав на навчання син, питання де знаходяться гуртожитки, які, як від них добиратись тощо випчалось до того як обирали куди подавати заяви на навчання
Олександр
Можливо ми зарано турбуємося і все буде добре із поселенням, але така ситуація викликає занепокоєння. Звичайно ж будемо опрацьовувати варіанти і з гуртожитками інших універів. Але це є системна проблема, яка не афішується і не вирішується роками. Діти із фантастичними балами вступають до найкращих ВНЗ, розраховуючи на навчання, а можуть просто "пролетіти" через житлову проблему.
Коментувати
за державу
А шо тоді було до цього? Хто втручався?
Галина
Для за державу: То вони мабуть про ту систему, яка діяла ще бозна коли. З хвилями.
Коментувати
Якось так
Для Олена Петрова: Ну дивіться. Вступна кампанія це конкурс з конкурентами. В них можуть бути вищі бали. Ну і абітурієнту окрім балів конкурентів потрібно дивитися інформацію (хоча б за попередні роки) щодо обсягів зарахування на конкретну спеціальність в конкретний ЗВО (університет). Вивчення цієї інформації дало б розуміння того, що в КНУ та низку інших ТОП ЗВО подають заяви найкращі абітурієнти зі всієї України. І на всіх таких вступників просто не вистачає бюджетних місць. Також з цієї інформації стає зрозумілим, що (зважаючи на попередню обставину) конкурсний бал останнього бюджетника на більшості спеціальностей в КНУ значно перевищує прохідний бал на спеціальність за широким конкурсом. Тому ця дівчина обрала журавля в небі за першим пріоритетом, але не підстрахуватися горобцями за меншими пріоритетами. Нажаль бачу такі історії не перший рік.
Галина
Для Якось так: Може бути, що ця людина зробила найправильніше. Якщо Вона готова платити за контракт, але вчитись хоче саме там, то навіщо подавати інші заяви, а потім, отримавши бюджетне місце, не використати його, відібравши в іншого абітурієнта.
Коментувати
Олена Петрова
https://vstup.edbo.gov.ua/offer/862489/ номер 78 и 88 в списке не прошли с проходными баллами 196.3 и 196 вообще никуда на бюджет.
Ясно
Для Олена Петрова: в указанном Вами списке (Шевченка) проходной на бюджет 196,600, а в 78 и 88 только 196,300 и 196,000 соответственно. что Вас удивляет ?
Коментувати
Олена Петрова
https://vstup.edbo.gov.ua/statistics/konkurs/ По ссылке можно посмотреть минимальные баллы
Олена Петрова
Поясните пожалуйста: в ЄДБО я нашла минимальный проходной балл по специальностям в этом году. На международные отношения это 194, 922. Но абитуриенты с 196.3 и 195 баллами не попали на эту специальность. Как так может быть? Очень жаль девушку, которая ,набрав 196.3 и подав заявку только в 1 вуз на один приоритет, не прошла никуда. И тех, кто со 194-195 баллами подал на все 5 приоритетов на одну специальность. И не прошел никуда. Учились дети 11 лет на отлично, а все зря!
Карина
Для Олена Петрова: она вообще странно подавала: одну заявку на бюджет и кучу на контракт
Галина
Для Олена Петрова: просто цікаво де вона з цією спеціальністю працюватт збиралась? Не забувайте, що дипломати -спадкова професія. Якщо в людини є для неї зв’язки, то з будь-яким дипломом працюватиме. У нас бувший міністр закордонних справ закінчив фізтех.
Галина
Для Карина: це не вона. То інша людина. Бо інші заяви на магістратуру
Коментувати
Clusha
Судячи зі вступної кампанії цього року, людина ВТРУЧАЄТЬСЯ в систему однозначно!!! Місця держзамовлення отримали лише квотники, деякі з балами нижче 135(ХОЧА в Правилах пгийому прописано мін.125, а для мед.усі 150). Залишок місь просто згорів, а діти з балами в мажах 165-185 не отримали жодної рекомендації до отриманих ВНЗ( не беру в розрахунок пед., сільгосп і подібні, куди на бюджет і зі 130 беруть). Невже 165-185 - це замало з 200??? До речі, кількість 200-бальників з укр.мови і літ.( не просто укр. мови) більше 5,як у підсумку ЗНО визначило МОН. Звідки вони випливли,коли мають сер.бал про освіту 5,2-6,0???? Явно людське вьручання. ЧЕРГОВА СИСТЕМА, ЯКА ПРОСТО НИЩИТЬ ОСВІТУ В УКРАЇНІ!
Галина
Для Clusha взагалі то мало. 165 балів можна набрати абсолютно бкз підготовки, якщо в школі щось слухав. Але на певні спеціальності і з ними можна отримати бюджет. Можу дати приклад, а Ви й інші подивіться. кпі, спеціальність 161, хіміко-технологічний факультет. 194 місць бюджетного максимуму, 194 рекомендації на бюджет.
Коментувати
Площа Ринок
Неправда. Шаров і К* визначили число бюджетних місць , а далі ніби програма розкидає вступників…. КПі штучно забиває весь ліцензійний обсяг з балами нижчим, ніж в регіональних вузах. Для випускників коледжів місця беруть від фонаря. По Украіні із-за дурного широкого конкурсу тисячі місць не заповнені… Унас у Львові тільки вполітехі- більше 120 місць пропало…
Седра
Для Площа Ринок: шаров— гОловний в Моні
Коментувати
Halyna
Так,система сама обирає.Але більші бали за фаховий іспит для магістрів ,які мріють про бюджет(,а бакалаврат закінчили з низькими балами,єдиний вступний100 балів,зате фахові більше 196)купується за долари.Знаю суму,о і нам пропонували.Але.він сам закінчив з високими балами бакалаврат,і здавши ЗНО на 188,надіявся що висороківку ввійдеА коли побачив списки,то був шокований і розчарований.Знаю,бо мого сина з 2-го місця,посунулиули на 42(бюджетників -40).І не пройшли багато з тих дітей,що вище 90 балів закінчили бакалаврат в цьому ж вузі.Так що система працює,але добре працюють і ті,хто ставив бали за фаховий іспит.Просто у сина розчарування від цього і буде забирати документи взагалі.А платити майже 40 000 за півтора року немає змоги.
Галина
Для Halyna: 1в статті йде мова про вступ на баклавра на базі 11 класу. 2. яким чином Ви пропонуєте здавати незалежний фаховий іспит? навіть на одну спеціальність на різних навчальних програмах різні фахові іспити 3. все залежить від вишу і спеціальності. Мій син сам здавав фаховий іспит. Нічого нікому не платив і отримав 200 балів. Так він декого з кращими балами за ЄВІ посунув у списку, бо з англійської має лише 165 балів, до фахового іспиту був 24, а після став 13. Але він отримав свої 200 балів самостійно і лише за знання.
Світлана
Брат отримав бакалавра 10 років тому. Вирішив вступати на магістра тільки зараз. Нікому нічого не платив, здав єві та фаховий іспит самостійно, вступив на бюджет. Так же як і син здав зно на гарні бали, вступив на бюджет на бакалавра по першому пріоритету. Тому знання - це головна перевага.
Коментувати
Ansient Sith
Хорошая система. Удивительно, но при подготовке к ЗНО отлично отображался уровень знаний. Ребенок прошлел два ЗНО по англ с предыдущих годов (с перерывом в месяц, н без дополнительной подготовки) - оценки практически одинаковые.потом пару месяцев специально готовился - результат увеличился на 27 баллов.
Увы Однако
Как-то был конфуз, когда житель нормальной страны получил от компьютеризированной системы счет на ноль долларов и машина не отставала пока тот не выписал чек на 0 долларов. Боюсь даже представить подобное у нас. А итого получается, что никто не виноват, программисты ни при чем и все претензии на деревню деду. Допустим машина подсчитала, что в Украине будет 0 или -1000 бюджетных мест. Ну идеально же.
Галина
Для Увы Однако: Що Ви говорите! До чого тут "машина порахувала буде 0 чи 1000". Машина нічого не рахує. Обсяг бюджетного замовлення затверджується Міністерством освіти. А в програму цей обсяг заноситься. і програма відбирає абітурієнтів з найвищими балами на кожну спеціальність в межах бюджетного замовлення. Ця система діє вже декілька років, і чому міносвіти сьогодні проснувся та приписує собі ці заслуги невідомо
Правила
Для Галина: А кто написал программу и кто контролирует? У большинства компания политика оставлять лазейку в своей программе, чтобы случай чего наказать урода. Иногда это оправдано, но часто об этом узнают и злоупотребляют другие. Вы хоть понимаете, что не будет крайних, хоть в ЕСПЧ обращайтесь? А бумага или программа всё стерпит.
Галина
Для Правила: Ви щоб таке казати побачили порушення у відборі? Ну то не треба роздувати демонстрацію
Коментувати
Сергей
Значительная часть бюджетного финансирования просто будет аннулирована, например, не все идут по запасному 5-му , а выбирают контракт по первым приоритетам, и если раньше количество бюджетных мест было фиксированным, и подтягивались те кто ниже в конкурсе, и имели после этого шанс получить бюджет, то теперь эти бюджетные места не достаются никому
Ansient Sith
Для Сергей: Как раз нет...есть подходы. Даже если вы на контракте - вас переводят на бюджет при хорошей учебеи появлении свободных освободившихся мест. Сначало кватников, потом обычных. Это не обязательно сразу происходит. может через время. https://osvita.ua/consultations/bachelor/68926/
Галина
Для Сергей: А навіщо подавати заяву туди, куди завідомо не хочеш. Просто треба аби хтось пояснював цим дітям, що треба подавати заяви лише туди де дійсно хочеш вчитись, і якщо готовий платити за контракт аби навчатись саме в конкретному виші, то взагалі не треба подавати інші заяви. 1 заяви цілком достатньо. А 5 заяв варто подавати тим, хто не може або не хоче навчатись на контракті.
Коментувати