В Україні розпочали підготовку експертів з оцінки освітніх програм

Експерти оцінюватимуть програми та освітню діяльність закладів фахової передвищої освіти

В Україні розпочали підготовку експертів з оцінки освітніх програм

В Україні розпочали навчання експертів з питань акредитаційної експертизи освітньо-професійних програм для закладів фахової передвищої освіти.

У межах цієї підготовки Держслужба якості освіти України спільно з Навчально-методичним центром з питань якості освіти провели перший навчальний семінар з підготовки експертів щодо оцінювання освітньо-професійних програм та освітньої діяльності закладів фахової передвищої освіти.

За словами першого заступника голови Держслужби якості освіти України Олександра Якименка, цього року в системі освіти Україні започатковується нова процедура, яка передбачає напрацювання абсолютно нових підходів, – акредитація освітньо-професійних програм закладів фахової передвищої освіти.

«Модель акредитації визначає принципи та процедуру забезпечення якості фахової передвищої освіти, передбачає довіру між усіма учасниками акредитаційного процесу, ухвалення прозорих рішень, формування культури якості освіти», − наголосив Олександр Якименко.

Як повідомляють у Держслужбі, завданнями акредитації є визначення відповідності освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу освіти критеріям оцінювання якості, допомога закладам освіти визначити сильні та слабкі сторони їх освітньо-професійних програм.

Саме тому Державна служба якості освіти України формує пул експертів, які допоможуть забезпечити якісну експертизу та оцінювання освітніх програм, а відтак підтвердити високий рівень фахової передвищої освіти та сприяти інтеграції українських закладів до європейського освітнього простору.

У Держслужбі розповіли, що акредитація освітньо-професійних програм закладів фахової передвищої освіти відбуватиметься з метою визначення відповідності освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою вимогам і критеріям оцінювання якості освітньо-професійної програми та освітньої діяльності за цією програмою.

Також метою акредитації є надання усім заінтересованим сторонам (учасникам освітнього процесу, роботодавцям, батькам здобувачів освіти тощо) інформації щодо якості освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу та підтвердження значимості фахової передвищої освіти з питань забезпечення підготовки фахівців для ринку праці.

«У разі акредитації освітньо-професійної програми заклад освіти отримуватиме сертифікат, а відповідна інформація внеситиметься до Єдиної державної електронної бази з питань освіти», − повідомили у Державній службі якості освіти.

Освіта.ua
15.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів