Створено Раду Фонду з підтримки освіти, науки та спорту

Президент затвердив Положення про Раду Фонду з підтримки освіти, науки та спорту

Створено Раду Фонду з підтримки освіти, науки та спорту

Володимир Зеленський затвердив Положення про Раду Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.

Відповідно до указу, підписаного Президентом, в Україні створюється Рада Фонду з підтримки освіти, науки та спорту.

Рада буде виконувати функцію дорадчого органу при Президентові України. Її члени працюватимуть на громадських засадах.

За словами заступниці керівника Офісу Президента Юлії Соколовської, на новостворену Раду покладаються завдання щодо визначення пріоритетних спеціальностей, переліку закладів для продовження навчання і стажування та прозорого відбору стипендіатів і конкурсантів серед кандидатів, які подаватимуться на розгляд Ради Фонду.

Членами Ради мають бути фахівці з досвідом роботи у сфері освіти, науки та спорту, які мають бездоганну репутацію та високий суспільний авторитет.

Також заступниця керівника Офісу Президента Юлія Соколовська розповіла, що основним завданням функціонування Фонду та Ради Фонду буде підтримка молоді для здобуття нею сучасної конкурентоспроможної освіти, стажування та проведення досліджень у наукових установах України та за кордоном.

«Кошти з цього Фонду спрямовуватимуться, зокрема, на залучення висококваліфікованих викладачів для навчання українських студентів у пріоритетних галузях, адже в Україні є деякі нові сфери, у яких бракує науковців, і напрями, де потрібно підсилити рівень підготовки фахівців», – зазначила Юлія Соколовська.

Також вона розповіла, що діяльність Фонду покликана допомогти створити в Україні наукові школи з тих напрямів, у яких сьогодні недостатньо досліджень, підготувати якісних фахівців за кордоном, щоб вони, працюючи в Україні, розвивали науку й технології та передавали свої знання.

«Не менше значення для розвитку молоді мають заохочувальні виплати. Зокрема, з коштів Фонду виплачуватимуть премії для відзначення досягнень українських спортсменів, заохочення молоді до участі у спорті та підтримки тренерської діяльності. Крім того, цим указом запроваджено фінансування з Фонду премій для учасників ЗНО, які отримали найвищі результати, та переможців всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад», – повідомила Юлія Соколовська.

Розпорядником коштів Фонду є Міністерство освіти і науки України.

Освіта.ua
04.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
:(
Пропоную створити Раду рад, і назавжди грунтовно закрити питання. Насправді, цих рад, комісій і комітетів за 29 років вже було багато, а результати їх роботи ми всі бачимо = занепад науки і вищої освіти в Україні!
за державу
Науковий комітет не підходить? "Не той хвасон - і вже довєрія нєту"