В Україні відкриють Президентський університет

В Україні створять університет, що має забезпечити підготовку лідерів для стратегічних галузей

В Україні відкриють Президентський університет

В Україні буде створений Президентський університет, який має забезпечити підготовку лідерів для стратегічних галузей розвитку держави, готових до викликів сучасного мінливого світу.

Відповідний указ підписаний Володимиром Зеленським під час участі у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука».

Планується, що Президентський університет має стати сучасним інноваційним освітнім та науковим центром.

За словами Володимира Зеленського, університет збере в одному місці найкращих викладачів і навчатиме спеціалістів, які зможуть вирішувати важливі завдання для захисту держави в дуже важливих, пріоритетних, найактуальніших напрямках.

Передбачається, що освітній процес у Президентському університеті будуватиметься на основі спеціальностей, які становлять основу 6-го технологічного укладу, формують науково-технічний прогрес та дають змогу підготувати професіоналів найвищого рівня. Це інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні технології, біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації.

Крім надання професійних знань, університет забезпечуватиме збалансований розвиток студента як особистості, здатної впроваджувати власні науково-технічні розробки та підприємницькі ініціативи.

До університету відбиратимуть найкращих випускників. Перший набір становитиме 120 осіб (шість напрямків по 20 студентів), а в найближчі п’ять років їхня кількість має зрости до 600.

До викладання в університеті запрошуватимуть найкращих українських фахівців; застосовуватимуться найсучасніші методики викладання (ключовий принцип: 30% теорії та 70% практики). Також до навчального процесу будуть залучені іноземні викладачі та експерти.

Планується впровадження гарантованого працевлаштування випускників університету, зокрема в провідних державних компаніях, дослідницьких та наукових установах, центральних органах влади.

Держава та партнери університету гарантуватимуть студентам національне та міжнародне стажування. Буде передбачена можливість компенсації вартості навчання з боку роботодавця.

Університет, держава та партнерський бізнес забезпечать студентам реалізацію власних наукових розробок та їх подальшу комерціалізацію.

«Наша мета – це найкращі умови, найкращі викладачі, найкращі учні з усієї України, які будуть навчатися безкоштовно, а потім працювати в державі. Працювати – тут, реалізовуватись – тут, в Україні, на благо нашої держави, на захист кожного українця», – наголосив Володимир Зеленський.

Освіта.ua
31.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Масенкно
Таке можливе лише в Азії!!! Як треба діяти- в Кпі кібер , інфо- в Кду , біо в Нубіп .... Ось весь президентський проект!!! За з млрд!!!
Правда
Выпускники университета будут без конкурса приниматься на работу в «95 квартал» для игры х..м на рояле с последующим трудоустройством в ОП, СБУ, ГП, НАБУ, НАЗК, ГБР и т.д.
Елена
Очередное соросятское кубло открывать собираются, если простым языком выразиться)
Сергей Лимонов
Для Елена: "Велике крадівництво- 2 "від гнусявого гнома!
СУМ
Для Елена: до чого тут соросята, якщо це наші плоть від плоті щирі українські деребанщики-схемотехники від бюджету взялись за справу. З яких пір Шкарлет став соросятником? Він надто малограмотний і примітивний та заскорузлий в мисленнні для буття соросьонком. У соросят більш витончені схеми випотрошування бюджету під виглядом реформ та під лозунгами боротьби за якість (див. НАЗЯВО), а тут все просто як у Шарикова, взяти 7,2млрд. грн., взяти земельку на ВДНГ і поділити, але ділити між своїми :)
Коментувати
Європеєць
Шкарлет сказав, що за 5 років на будівництво і організацію потрібно 7 млрд грн. І це все на 600 студентів. Можливо простіше буле оплатити нввчання в Оксфорді чи Кембріджі? А якже теза міністра, що потрібно обєднувати університети через малу кількість стулентів? Логіка хромає. І ще одна теза. Усі ці студенти мусять працювати у державному секторі, а якщо бізнес хоче такого випускника, то повинен відшкодувати вартість його навчання у 4 кратному розмірі. Рабство повертається?!
Якось так
Для Європеєць: не на 600 а на 20 студентів. Шкарлет заявив, що до університету обиратимуть 20 ( ДВАДЦЯТЬ! ! ! ) найкращих абітурієнтів. До Президентського університету можна буде вступити за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, але будуть й інші етапи відбору. Зараз розглядається питання про відбір талантів. Найбільшим привілеєм буде наявність нестандартного мислення, поглиблених знань, креативності, здатності довести, що людина є найкращою. Це найбільший критерій. Ми будемо стартувати з ЗНО як елемента ранжування - з математики або іншого предмету. Але це тільки початок. Це початок, коли з усієї 300-тисячної армії випускників ми оберемо 20 талановитих, - розповів міністр. https://parlament.ua/news/shkarlet-rozpoviv-yak-mozhna-bude-vstupiti-do-prezidentskogo-universitetu/
Галина
Для Якось так: там же написано: "Перший набір становитиме 120 осіб (шість напрямків по 20 студентів), а в найближчі п’ять років їхня кількість має зрости до 600"
Коментувати
Якось так
Десь з пів року тому вже було реорганізовано (а по суті - ліквідовано) один Президентський ЗВО - Національну академію державного управління при Президентові України з чотирма філіями в обласних центрах. Майно разом з купою навчальних та житлових (гуртожитки готельного типу) та інших приміщень роздано п’яти різним ЗВО. Тепер з нуля Уряд має винайти вільні бюджетні кошти (по суті - кошти платників податків) для побудови нового Президентського університету. Такі тепер у нас державні рішення :(