У Раді планують зробити університети незалежними

Парламент готує важливі зміни для закладів вищої освіти в частині фінансової незалежності

У Раді планують зробити університети незалежними

В 2021 році український парламент готує важливі зміни для закладів вищої освіти в частині фінансової незалежності.

Про це в коментарі сайту партії «Слуга народу» сказав голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

За його словами, вже цього року планується створити модель автономного закладу вищої освіти, який матиме повне право розпоряджатися коштами, самостійно визначати систему оплати праці своїм викладачам, залучати пожертви й інвестиції, при цьому бути неприбутковою організацією та мати всі податкові пільги.

«А ще – мати незалежну систему управління. Тобто все, що зароблятимуть університети, буде їхніми власними коштами, і вони зможуть спрямовувати їх на будь-що», – наголосив Сергій Бабак.

Він зауважив, що сьогодні заклади вищої освіти мають фінансову автономію, однак вона є недостатньою.

«Зараз вони можуть розпоряджатися тільки частиною своїх коштів, тобто є обмеження на їхнє використання. Буде автономія – заклади освіти матимуть прозорі можливості залучати кошти для розвитку і витрачати їх на власні потреби», – зазначив голова профільного парламентського комітету.

Освіта.ua
15.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитро
Давно пора, але є дуже багато запитань, які хочеться вам задати, а то можете начудити дурниць, як завжди.
Оракул
Незалежність від державного фінансування - це єдина перспектива, яка очікує університети.
Виктор Семененко
Скажите, а автономия - это только самостоятельное распоряжение финансами? А введение КPI для ректоров , индикативной цены за обучение, зно и Еви , дьявольские разрешения на аренду , бюрократические Правила приема , горы бумаг при аккредитации ... — это АВТОНОМИЯ???!
Сергій Петрович
Пан голова Бабак переплутав бажане з дійсним. Хіба мова про свободу витрачання коштів, мова про іх відсутність. Автономія жебрака нічим не відрізняється від того, що є нині. Толковий керівник і зараз знає, як господарювати. А розмови про пожертви і т.і. - це копійки ....
Якось так
Цікаво глянути буде, як закон убезпечить від того, щоб Ректори ненароком ;) не сплутали власні потреби від потреб університету. А то деякі ректори знову купуватимуть джипи зі всіма можливими наворотами для потреб університету, але ті джипи будуть возити лише ректора і його коханих.
Лераsiwe
Для Якось так: в чужих руках все товще. Заздрість - не християнська риса.
Cандомир
Заздрість не християнська риса, а красти собі в кишеню яка риса? Ректори і зараз не бідують, спробуйте котрогось звільнити, навіть за злочин, стільки захисників знайдеться. Повна автономія-ідея правильна і широко розповсюджена у світі, але як буде у нашій державі, де подвійна мораль(якщо вона взагалі є) вже давно стала нормою, не важко передбачити. Кілька ректорів скористається цим Законом на користь ВНЗ, а решта будуть косити бабло, як і раніше. Але залишати так як є також неправильно, то ж будемо сподіватися на Бога і принциповість педколективів, які може не дадуть жирувати ректорам і нагадуватимуть їм, що на той світ ще ніхто з собою нічого не взяв.
Дмитро
О, один з корупціонерів чи хабарників виліз тут. Бач, яке воно нагле. Ним виявилось Лераsiwe.
Коментувати