Викрито шахрайську схему складання іспиту «КРОК»

Колишній ректор одного з медичних вузів організував схему складання іспиту «КРОК»

Викрито шахрайську схему складання іспиту «КРОК»

Колишній ректор одного з медичних вишів разом із двома помічниками організували шахрайську схему проходження студентами-медиками тесту професійної компетентності «КРОК».

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора.

За даними слідства, колишній ректор одного з медичних вишів організував схему складання іспиту, маючи широке коло знайомств в Міністерстві охорони здоров'я України та державній організації «Центр тестування».

Зокрема, за винагороду розміром від 3 тисяч доларів США він обіцяв вирішити питання із успішним складанням ліцензованих іспитів та одержанням відповідного сертифікату.

«Отримавши «замовлення», ексректор пропонував викладачам та студентам-відмінникам за 500 доларів США скласти інтегрований тестовий іспит замість клієнта. Для цього він разом з двома співучасниками змінювали фотографію у паспорті замовника на фото підставного студента, який успішно складав іспит, отримував сертифікат та можливість продовження подальшого навчання на медичному факультеті», - йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора.

Наразі вже встановлено ряд епізодів складання іспиту за підробленими паспортами громадян України та понад 60 випадків неправомірного отримання сертифікатів про успішне проходження тестів за вказаною шахрайською схемою.

У прокуратурі зазначають, що щорічний прибуток від такої діяльності становив близько 2 млн доларів США.

Під час проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання осіб та місцями проведення іспитів правоохоронцями виявлено та вилучено екзаменаційні роботи підставних студентів, документацію щодо проведення іспитів, паспорти громадян України з очевидними ознаками підробки, засоби зв’язку, які використовувались учасниками оборудки, грошові кошти, бланки сертифікатів щодо успішного проходження іспиту тощо.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру трьом особам.

Водночас в Офісі генерального прокурора нагадали, що відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Освіта.ua
10.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Егорова
в якому саме ЗНО це сталося? Чому не писати відверто? хто, де, коли? я здавала три кроки і ніхто ні у кого нічого не вимагав...
Hjvfy
Запроста таке може бути. Але сам ексректор чи ректор на таке не піде, там завжди заручаються вони підтримкою. Рослідуйте, будь ласка, ще схему таку: ЧОМУ ТІ СТУДЕНТИ ЯКІ УСПІШНО ЗДАЛИ ЗНО І КРОК НА 80 - 90 ВІДСОТКІВ НЕ ОТРИМУЮТЬ СТИПЕНДІЇ, А ЇЇ ОТРИМУЮТЬ ТІ ЩО ЛЕДВЕ ВЛІЗЛИ НА ПРОХІДНИЙ БАЛ, А ТАКОЖ ТІ СТУДЕНТИ ЯКИХ ВИГНАЛИ, ПОТІМ ЧЕРЕЗ 2 РОКИ ВОНИ ВОСТАНОВИЛИСЬ І ЩЕ Й УМУДРЯЮТЬСЯ ПЕРЕВЕСТИСЯ З ПЛАТНОГО НА ДЕРЖАВНЕ І ОТРИМУВАТИ ПІДВИЩЕНУ СТИПЕНДІЮ. ОТАКА ТАМ СХЕМА: БЕРУТЬ ГРОШІ ЗА УСНІ ЕКЗАМЕНИ. І НЕ ТРЕБА УСЕ ВІШАТИ НА РЕКТОРІВ ЧИ ЕКС РЕКТОРІВ. НІХТО НІЧОГО НЕ БУДЕ РОБИТИ БЕЗ ПРИКРИТТЯ!!!!
Отак то
Вже років 15 їхня схема діє!І знаєте як,коли студенти здають крок і здають пусті листочки(перед тим є домовленість і не на одну тисячу $).Все прогнило,все крадуть,брешуть,хто де може.А ви думаєте якщо ректор так робить,він гроші де має взяти,щоб на Київ везти,щоб його в разі чого прикрили?Та всюди так не помастиш віз-не поїдеш!Що в школі по іншому?,яку тобі оцінку?-намалюємо!Років чотири тому один бал з ...-400 гривень коштував!А що всім можна,а мені чому ні?-так більшість живе!А в поліклініку піти,сімейний лікар навіть не хоче писати направлення до лікаря в тій самі поліклініці до іншого лікаря(вузького спеціаліста),або УЗД-гроші давай,а операції йдуть на тисячі!Та в ютубі є коронавірусну лікарню перевірили(Чернігів,чи Черкаси)-всі мез масок,хворі самі лікарства купляють,де ковідні гроші виділені на лікарні?Чому немає перевірок ковідних лікарень без попереджувпльних перевірок,зразу ковід закінчиться!Ніхто нічого не перевіряє,ніхто ніякої відповідальності не несе,саму систему (навчання)та всього потрібно міняти,але правильно,а не як нам хтось диктує!А газ,чому люди мали підняти,а ті всі бідні що мають вілли?,що платять?
Черкащанка
Для Отак то: ми теж рідній людині з ковідом, передавали в лікарню ліки. Так вони, лікарі, внаглу, кожен день скидали у вайбер смс з переліком ліків. А заразили нам літню інсультну людину в неврологічному відділенні. То хоч хтось щось возмістив? Де там ,вимагали 3 тижні ліки. Це Черкаси.
Den
Врачи должны были сами и за свой счет лекарства покупать для вашего больного?
Подумайте
Для Den: а ковідні гроші де ділись?В нас лікар так бориться з ковідом,що вже третю машину купив,в лікарнях лікарі ходять без масок!Минулого тиждня ковідна лікарня,вийшла лікарка на двір маска, вернулась назад в лікарню,йду за нею,(ніхто вже не питає,скоріше при вході казали не можна)вона зняла маску на другий(вище сходами пішла).Нагадаю лікарня закрита на ковід!
Коментувати
Марина
Це викрили лише в одному медичному вузі?))) Смішно))) Це відбувається у багатьох вузах і медичних коледжах
1234
там над тими студентами медвузів сидять такі паразіти, шо вам не сказать і не передать.
1234
Запроста таке може бути. Але сам ексректор чи ректор на таке не піде, там завжди заручаються вони підтримкою воров в законє. Рослідуйте, будь ласка, ще схему таку: ЧОМУ ТІ СТУДЕНТИ ЯКІ УСПІШНО ЗДАЛИ ЗНО І КРОК НА 82,4 ВІДСОТКИ НЕ ОТРИМУЮТЬ СТИПЕНДІЇ, А ЇЇ ОТРИМУЮТЬ ТІ ЩО ЛЕДВЕ ВЛІЗЛИ НА ПРОХІДНИЙ БАЛ, А ТАКОЖ ТІ СТУДЕНТИ ЯКИЙ ВИГНАЛИ , ПОТІМ ЧЕРЕЗ 2 РОКИ ВОНИ ВОСТАНОВИЛИСЬ І ЩЕ Й ВМУДРЯЮТЬСЯ ПЕРЕВЕСТИСЯ З ПЛАТНОГО НА ДЕРЖАВНЕ І ОТРИМУВАТИ ПОВИШЕНУ СТИПЕНДІЮ. ОТАКА ТАМ СХЕМА ЩЕ Є. І НЕ ТРЕБА УСЕ ВІШАТИ НА РЕКТОРІВ ЧИ ЕКС РЕКТОРІВ. НІХТО НІЧОГО НЕ БУДЕ РОБИТИ ПІД ПРИКРИТТЯМ!!!!