Рада зробила крок до закону про вибори ректорів

ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт, що передбачає другий тур виборів ректорів

Рада зробила крок до закону про вибори ректорів

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, яким передбачено проведення другого туру виборів керівника вишу, якщо жоден із кандидатів не набрав понад 50% голосів у першому турі виборів.

Після остаточного ухвалення законопроєкту обраним керівником закладу вищої освіти вважатиметься особа, яка набрала понад 50% голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, а у разі проведення другого туру – понад 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

Також законопроєктом пропонується врегулювати процедуру проведення спеціальної перевірки кандидата, який обраний за конкурсом. Якщо кандидат не пройде спеціальну перевірку в закладі вищої освіти оголошуватиметься новий конкурс на заміщення посади.

Якщо вибори визнані такими, що не відбулись або жодна з осіб не набрала необхідної кількості голосів, протягом тижня від дня встановлення результатів виборів оголошується новий конкурс на заміщення посади керівника вишу.

Перехідними положеннями законопроєкту пропонується, в разі наявності в момент набуття чинності цього закону вакантної посади керівника закладу вищої освіти, протягом тижня оголосити конкурс на заміщення посади керівника закладу вищої освіти.

Освіта.ua
27.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кремгес
Якісь ідіоти писали Закон. Як можна з правовоі точки перший тур проводити по одним правилам, а другий - по іншим!!? Такого законодавча практика ще не знала ? Президента, депутата, мера обирають простою більшістю, а ректора -через ж...у? Іще. Яка спецперевірка після виборів. Ректор науково- пед. Працівник, а не держслужбовець. Пан Бабак! Ау???
Торба
Для Кремгес: Ректор має право підпису на економічних документах, тому вимоги як до держслужбовця і декларація обов’язкова. А те, що пишуть, що він н.-п. працівник, це прикриття для тих, хто хоче сидіти на двох стільцях одночасно. До речі перелік наук.-пед. посад визначається не законом, а постановою Кабміну. Туди й двірника можуть вписати, якщо захочуть.
Коментувати