В Україні затверджені нові форми дипломів про вищу освіту

Міністерством освіти затверджені нові форми документів про вищу освіту та наукові ступені

В Україні затверджені нові форми дипломів про вищу освіту

Міністерством освіти і науки затверджені нові форми документів про вищу освіту та наукові ступені.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Зокрема, міністерством затверджені нові форми диплома молодшого бакалавра, бакалавра та магістра.

Окрім того, нові форми затверджені й для дипломів доктора філософії, доктора мистецтв та доктора наук.

Також Міносвіти затверджені форми додатка до диплома європейського зразка та зразок академічної довідки.

Попередній наказ, який встановлював форми документів про вищу освіту та наукові ступені визнаний таким, що втратив чинність.

Нові форми документів застосовуватимуться з 1 січня 2021 року.

Освіта.ua
12.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мон Пидорас
Уроды,всех под одну шеренгу.Чем вам мешали они?я училась на 5 ради того чтоб я узнала на последнем курсе когда шла на красный диплом узнать что зря я это делала?
Толік
Ну, в Польщу так в Польщу) На полуницю))) Можете взагалі все повідміняти, Бог з вами
Настя
Для Толік: Підписуйте петицію https://petition.president.gov.ua/petition/111724, також з’явилася ще одна петиція https://petition.president.gov.ua/petition/111848
Коментувати
Олена
Високі бали в оцінюванні знань ніхто не відміняв. Якщо роботодавцю буде дійсно цікаво і важливо знати на якому рівні кандидат оволодів певними предметами, ніщо йому не заважає вимагати Додаток до Диплому.
Наталья
Уважаемая, Настя! Не могли бы Вы не спамить? По-моему, Вашу позицию поняли все. Кстати, развитие цивилизации не всегда сопровождалось наградами и не всегда достижения, открытия были оценены в своё время. Да и заграницей наличие красного диплома не является обязательным условием. На этом же сайте есть статья про то, как ВУЗы могут вносить данные об отличии, перечитайте её внимательно и не паникуйте.
Подумайте
Міністерство сам Шкарлет,подумайте над тими(такими) словами.Ви все робите раптово,галопом по Європі,десь вчули,десь побачили,чи воно те що там в Європі,Америці-добре ,не означає,що вона нам українцям підходить.Ви придумали,вам приснилося,що потрібно відмінити червоні дипломи і ви вже їх відміняєте(взагалі зміни потрібні,але перед тим потрібно подумати,сім раз подумати і один раз відрізати,а не навпаки).Може вже студенти,які навчаються з першого курсу тобто з 2020 року-їм видавати червоні дипломи.А вже з вересня 2021 року робити те,що ви хочете(відмінити червоні дипломи),І то на один курс(тобто тим студентам,які поступлять у 2020 році і до отримання ними диплому),Може вам в міністерстві щось вам те дасть,рівень знань студентів(але студенти здають:екзамени,кроки) може успішність. Раптово не можна нічого відміняти,потрібно людей попереджати і вислухати їх думку!,діти йшли вчитися і є яким оцінки,червоні дипломи(в деяких дітей а потім вже студентіа)-це стимул до навчання,а ви відмінили.Завтра скажете,що взагалі дипломи відміняєте-всім навчання зарахуєте на "зарах"-то одні будуть ходити,інші позбирають гроші і їх навіть в НЗ не буде.А відміну червоних диплом про те потрібно було говорити минулого року,коли діти йшли вчитися,а не з бухти-барахти.
Мон Пидорас
Для Подумайте: полностью согласна, особенно в меде когда ты сидишь учишь это все ночами и узнаешь что хер тебе а не красный диплом.Где справедливость? Медицину гпобят максимально быстро
Настя
Підписуйте петицію https://petition.president.gov.ua/petition/111724, також з’явилася ще одна петиція https://petition.president.gov.ua/petition/111848
Коментувати
Настя
Петиція із закликом повернути Дипломи з відзнакою на сайті "Електронні петиції. Офіційне інтернет-представництво Президента України": https://petition.president.gov.ua/petition/111724
Галина
Для Настя: для чого? хтось колись звертав на них увагу? так само як медалька в школі - абсолютно безглузда річ. якщо Ви відмінниця (бо дуже хочете повернути дипломи з відзнакою), то зробіть розрахунок скільки голосів отримає така петиція. Вона не пройде.
Настя
На всякий випадок треба проголосувати https://petition.president.gov.ua/petition/111724, також з’явилася ще одна петиція https://petition.president.gov.ua/petition/111848 Ніколи не можна здаватися. Також, якщо у Вас є ідеї, як вирішити ситуацію, - будь ласка. Всі гарні ідеї це великий плюс!
Коментувати
Настя
Червоні Дипломи - це стимул до навчання, мотивація отримати визнання за свої досягнення. Багато студентів навчається сумлінно та наполегливо, як би важко їм не було, які б труднощі не постали перед ними, оскільки в них є стимул отримати винагороду за те, чого вони прагнуть. У студентів, у яких була дуже потужна мотивація вчитися, сумлінно й наполегливо працювати - може значно послабнути. А найголовніше - це те, що багато студентів хочуть вступати на навчання за кордон після закінчення ЗВО в Україні. І невід´ємною вимогою для навчання в багатьох закордонних ЗВО - це наявність Диплома з відзнакою у вітчизняному ЗВО, зокрема й для отримання стипендії для навчання за кордоном. Поверніть можливість отримувати Червоні Дипломи тим, хто завдяки своїй наполегливій та сумліннній праці цього заслуговує!
Тетяна
Червоний диплом, із досвіду,не є гарантією хорошого спеціаліста. Часто є так,що середнячок у навчанні робить кращу кар’єру,працюючи,а червонодопломники,залишаються з мінімальними зарплатами і червоними дипломами ...Є приклади із життя,тому вважаю,що червоний диплом це лише мінімальні досягнення студента.Набагато важливіше-мати чудову роботу в великою зарплатнею,а чим червоний диплом,який часто підтягують штучно!
Настя
Для Тетяна: Червоні Дипломи - це стимул до навчання, мотивація отримати визнання за свої досягнення. Багато студентів навчається сумлінно та наполегливо, як би важко їм не було, які б труднощі не постали перед ними, оскільки в них є стимул отримати винагороду за те, чого вони прагнуть. У студентів, у яких була дуже потужна мотивація вчитися, сумлінно й наполегливо працювати - може значно послабнути. А найголовніше - це те, що багато студентів хочуть вступати на навчання за кордон після закінчення ЗВО в Україні. І невід´ємною вимогою для навчання в багатьох закордонних ЗВО - це наявність Диплома з відзнакою у вітчизняному ЗВО, зокрема й для отримання стипендії для навчання за кордоном.
Коментувати
Олег
Дуже неприємне рішення МОН. Останніх 2 роки поєднував роботу програмістом і навчання, щоб отримати ’червоний’, і в планах було отримати PHD, хоча і знання отримані в універі не сильно знадобилися в професії, тай в ІТ ніхто не дивиться на диплом. От розумієш, що продовжувати навчання можна і далі, але мотивація вже не та. Дуже сумно, що в ІТ(і не тільки) де в універах і так не вистачало дійсно кваліфікованих викладачів - їх стане ще менше.
Настя
Для Олег: Повністю з Вами згідна. Реєструйтеся та голосуйте. Петиція із закликом повернути Дипломи з відзнакою на сайті "Електронні петиції. Офіційне інтернет-представництво Президента України": https://petition.president.gov.ua/petition/ Поширте посилання серед друзів та знайомих. Сподіваємося, що ще не все втрачено. А, можливо, у вас також є якісь ідеї щодо написання схожої петиції чи звернення? Будемо раді підтримати.
Настя
https://petition.president.gov.ua/petition/111724 Поширте посилання серед друзів та знайомих. Сподіваємося, що ще не все втрачено. А, можливо, у вас також є якісь ідеї щодо написання схожої петиції чи звернення? Будемо раді підтримати.
Настя
https://petition.president.gov.ua/petition/111724 Поширте посилання серед друзів та знайомих. Сподіваємося, що ще не все втрачено. А, можливо, у вас також є якісь ідеї щодо написання схожої петиції чи звернення? Будемо раді підтримати.
Коментувати
Настя
Петиція із закликом повернути Дипломи з відзнакою на сайті "Електронні петиції. Офіційне інтернет-представництво Президента України": https://petition.president.gov.ua/petition/111724
Настя
Червоні Дипломи все одно - стимул до навчання, мотивація отримати визнання за свої досягнення. Багато студентів навчається сумлінно та наполегливо, як би важко їм не було, які б труднощі не постали перед ними, оскільки в них є стимул отримати винагороду за те, чого вони прагнуть. Диплом з відзнакою є однією із заповітних мрій для багатьох. І от уявіть, що цю мрію хочуть знищити. Наскільки це нестерпно боляче, коли мрію студента хочуть знищити. У студентів, у яких була дуже потужна мотивація вчитися, сумлінно й наполегливо працювати - тепер може зникнути. Вони можуть почати гірше вчитися, махнуть на навчання рукою. Бо де ж та мрія, до якої вони прагнуть? Її хочуть знищити. НАСАМПЕРЕД це особливо стосується студентів-випускників 2021-ого, навіть 2022-ого, 2023-ого років, які заслуговують на Диплом з відзнакою, і їм нестерпно боляче дізнаватися новини, що Червоний Диплом хочуть від них забрати. Якби не було нагород, визнань для тих, хто цього заслуговує за всю історію людства, не було би розвитку цивілізації взагалі, бо була би відсутня мотивація чогось досягати! Поверніть можливість отримувати Червоні Дипломи тим, хто завдяки своїй наполегливій та сумліннній праці цього заслуговує!
Маша
Поширюйте будь ласка петиції всі не байдужі на своїх сторійнках у соціальних мережах ми повинні добитися свого і повернути собі заслуженні дипломи!
Дар'я
Вже 5-й рік витрачаю усі свої нерви на навчання, при цьому думаючи: "Ну диплом із відзнакою" - це було би непогано. Диплом бакалавра з відзнакою вже маю, збиралась через рік отримати магістра. І тут таке. Втім, знаєте, не скажу, що мене це засмучує. Ну так, червоний диплом - це приємна галочка для самоствердження в своїх же очах (ну, можливо, для когось і в очах їхніх батьків). А далі що? Це я про те, що не варто переоцінювати значимість довбаних червоних дипломів. Не вони мають бути мотивацією до навчання, не вони. Нащо те навчання, якщо воно заради диплому?
Настя
Для Дар’я: Червоні Дипломи все одно - стимул до навчання, мотивація отримати визнання за свої досягнення. Багато студентів навчається сумлінно та наполегливо, як би важко їм не було, які б труднощі не постали перед ними, оскільки в них є стимул отримати винагороду за те, чого вони прагнуть. Диплом з відзнакою є однією із заповітних мрій для багатьох. І от уявіть, що цю мрію хочуть знищити. Наскільки це нестерпно боляче, коли мрію студента хочуть знищити. У студентів, у яких була дуже потужна мотивація вчитися, сумлінно й наполегливо працювати - тепер може зникнути. Вони можуть почати гірше вчитися, махнуть на навчання рукою. Бо де ж та мрія, до якої вони прагнуть? Її хочуть знищити. НАСАМПЕРЕД це особливо стосується студентів-випускників 2021-ого, навіть 2022-ого, 2023-ого років, які заслуговують на Диплом з відзнакою, і їм нестерпно боляче дізнаватися новини, що Червоний Диплом хочуть від них забрати. Якби не було нагород, визнань для тих, хто цього заслуговує за всю історію людства, не було би розвитку цивілізації взагалі, бо була би відсутня мотивація чогось досягати! Поверніть можливість отримувати Червоні Дипломи тим, хто завдяки своїй наполегливій та сумліннній праці цього заслуговує!
Коментувати
Павлович
Це вже анекдот про червону пику і синю книжечку став неактуальним?
Настя
Петиція із закликом повернути Дипломи з відзнакою на сайті "Електронні петиції. Офіційне інтернет-представництво Президента України": https://petition.president.gov.ua/petition/111724
Настя
Якщо будуть створені інші схожі петиції чи звернення, щоби повернути Червоні дипломи, пишіть мені на email nastia_anastasiia_@ukr.net Обов´язково підтримаю!
Андрій
Перед тим, як запроваджувати такі глобальні речі, потрібно хоча б провести попереднє опитування. Таке враження, що у нас усі закони так приймаються - один "умнік" собі придумав, інші бездумно проголосували...
Настя
Для Андрій: Будь ласка, Андрію, запропонуйте свої власні ідеї, як добитися повернення Дипломів з відзнакою. Їх буде підтримано. Будь-яка гарна ідея - це великий плюс.
Коментувати
Настя
Петицію вже створено на сайті електронних петицій. Реєструйтеся на сайті, й будемо добиватися, щоб студентам повернули Червоні дипломи: https://petition.president.gov.ua/petition/111724 Поширте також посилання на петицію про повернення Червоних дипломів серед своїх друзів, одногрупників та інших небайдужих людей. Ми маємо добитися Повернення Дипломів з Відзнакою!
Вишневський
Для Настя: Там по bankid
Вишневський
Для Настя: Приду домой. обязательно проголосую. и не только я )
Настя
Для Вишневський: Колись можна було голосувати через ідентифікаційний номер на цьому сайті. Зараз, на жаль, не у всіх може бути bankid. Це проблемно, визнаю. Можливо, треба буде знайти або створити ще якусь подібну петицію чи звернення, де не обов´язково вимагають ідентифікацію cаме через bankid, а через ідентифікаційний номер, наприклад, особливо, якщо не вистачатиме голосів. Але зараз, хто має bankid, Ви маєте можливість проголосувати.
Коментувати
Настя
Петицію вже створено на сайті електронних петицій. Реєструйтеся на сайті, й будемо добиватися, щоб студентам повернули Червоні дипломи: https://petition.president.gov.ua/petition/111724
София
Закінчити школу з золотою медаллю, п’ять семестрів навчатися на "відміно", мати за мету - отримання диплому з відзнакою, а тепер що? Чому не захотити людей, які дійсно навчаються, витрачаючи на це час та здоров’я? Через це зникає будь-яке бажання та мотивація! Навчання - це праця, а за будь-яку працю має бути своя нагорода. Який сенс докладати зайвий раз зусиль, якщо все одно по закінченні отримаєш диплом на рівні з тими, хто ніколи їх не докладав. Так не має бути!!! Якщо вже вносити зміни до законодавства, то чому б це не зробити для студентів, що вступлять з 2021-го року. Вони будуть одразу знати, що такого заохочення не буде, а тим, хто навчається на даний момент дати можливість закінчити заклади вищої освіти з можливість отримати диплом з відзнакою, на який вони розраховують.
Настя
Для София: Софіє, я з Вами повністю згідна! Забрати можливість отримувати Дипломи з відзнакою означає НАСАМПЕРЕД знищити мрії та сподівання студентів-випускників особливо 2021 року, які роками наполегливо та старанно вчилися й сподівалися на те, що їх праця буде визнана! Уявіть, як їм боляче, як їм невимовно прикро дізнаватися такі новини! Так не повинно бути! Через цю несправедливість позбавити можливості отримати Диплом з Відзнакою мотивація багатьох студентів учитися може зменшитися, набагато зменшитися! Студент хоче, щоб його праця була визнана, щоби була мотивація рухатися вперед! А тут хочуть звести все нанівець, знецінити всю працю, всі старання, всю любов до навчання. А так не повинно бути! Любов до навчання, прагнення вчитися та можливість отримувати нагороди визначають майбутнє держави, суспільства в цілому!!! Якби не було нагород, визнань для тих, хто цього заслуговує за всю історію людства, не було би розвитку цивілізації взагалі, бо була би відсутня мотивація чогось досягати! Поверніть можливість отримувати Червоні Дипломи тим, хто завдяки своїй наполегливій та сумліннній праці цього заслуговує!
Коментувати