В Україні затверджені нові форми дипломів про вищу освіту

Міністерством освіти затверджені нові форми документів про вищу освіту та наукові ступені

В Україні затверджені нові форми дипломів про вищу освіту

Міністерством освіти і науки затверджені нові форми документів про вищу освіту та наукові ступені.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Зокрема, міністерством затверджені нові форми диплома молодшого бакалавра, бакалавра та магістра.

Окрім того, нові форми затверджені й для дипломів доктора філософії, доктора мистецтв та доктора наук.

Також Міносвіти затверджені форми додатка до диплома європейського зразка та зразок академічної довідки.

Попередній наказ, який встановлював форми документів про вищу освіту та наукові ступені визнаний таким, що втратив чинність.

Нові форми документів застосовуватимуться з 1 січня 2021 року.

Освіта.ua
12.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Левон
Як викладач закладу вищої освіти, я добре знаю ЧОГО ВАРТІ ТІ «ЧЕРВОНІ ДИПЛОМИ» у наш час. Є здібні студенти, яким свідомо занижують оцінки. +78632036645 +78632036643
Оля
Могу ли я получить диплом с отличием если у меня есть зачет которвый закрыт на С ??? С это же 4, а в диплом не допускаються 3???
Просто людина
Я закінчив магістратуру в цьому році, і вже місяць пройшов відтоді як ми здали державні екзамени, при цьому дипломів ми не отримали і в університеті самі не знають коли вони будуть готові. Я розумію що проблема тому, що Міністерство затвердило нові вимоги до опису документів про вищу освіту. Але постає питання навіщо потрібно було міняти вимоги перед під час здачі державних екзаменів, тепер багато випускників не можуть влаштуватись на роботу.
Роман
І як висловити своє ставлення до цих змін людям, що не мають електронних ключів до сайту Президента? Це виглядає, як якесь знущання! 500 підписів із необхідних 25 000.
Роман
Я вважаю, що держава, займаючись іншими справами, відмовляється від підтримки студентів і заохочення їх вчитися на відмінно. Як тільки ці справи закінчаться, на всіх ток-шоу знову лунатимуть заклики "живи та працюй в Україні", "студенти виїжжають працювати за кордон, як з цим боротися", і це при тому, що недавно, в кінці 2020 року ці ж люди відмовились від підтримки відмінників на державному рівні. Якщо раніше був "диплом із відзнакою державного зразка", то тепер є просто "диплом", а якість навчання фіксує ВУЗ в додатку. Це означає тільки те, що державі не потрібні люди, які намагаються виконувати покладені перед ними завдання на "відмінно", тому і відзнаки ніякої за це нема. Ти отримуєш оцінки не для України і не для держави, а для себе! Звучить повчально, але потрібно розібратися, звідки тоді пішла першочергова "мода" на те, що якщо ти відмінник, тебе "відзначали" на Державному рівні? І чому тепер раптом Україні стало все одно на твою успішність? Де сенс? Це так в Європі принято?
Вже не студент
Підкажіть, будь ласка, куди звернутись, якщо ВНЗ не видає дипломів? Вже три тижні як здали останні іспити, а дипломи обіцяють в кращому випадку до кінця місяця, в гіршому, мабуть, до літа доведеться чекати. Без диплому не можу влаштуватись на роботу. Хіба для цього ми вчимось?
Роман
Для Вже не студент: Знайдіть народного депутата, за якого Ви особисто голосували, і спитайте в нього, навіщо він призначив від Вашого імені Уряд, який серед навчального року вирішив змінити форму диплома. Також спитайте у нього, навіщо він від Вашого ж таки імені призначив Міністра освіти, під керівництвом якого Міністерство освіти і науки України не спромоглося завчасно підготувати і подати на реєстрацію наказ про затвердження цих самих нових форм документів. Бо заклади освіти зараз виявилися так само як і Ви заручниками цієї ситуації. Так, лише кілька днів тому Міністерство видало рекомендації щодо оформлення і заповнення дипломів і додатків до них нового зразка, але й там ще всі питання, які виникають при підготовці цих документів, не роз’яснені повністю. На жаль...
Р-1
Це комент вже якогось іншого Романа
Коментувати
Злий студент
Виникає зустрічне питання, для чого тоді ЗНО в магісратуру, якщо всіх просто зрівняли під одну лінійку, зробіть магістратуру платною для всіх, (і надати бюджетні місця тим, зто дійсно не має фінансової можливості оплатити навчання)!!!! А то виходить тупий ти чи відмінник(дійсно старався і вчився всі 4 роки), але всерівно диплом отримуєш такий як і двієшник чи трієшник!!!! Тільки не треба зараз ,,розумним‘‘ людям писати, що ЗНО це можливість вступити на бюджет!!! Ні, це неправда, знаю тисячі людей, які закінчували бакалавра відмінно, здавали ЄВІ (ЗНО) на високі бали... просто дивним чином не попадали на бюджет!!!! І ще в якомусь не великому місті в одній групі є тільки 1-2 бюджетних місця і все!!!! Це ніяк не стимул!!! І то ЄВІ не варте тих двох бюджетних місць на 25-30 осіб в групі!!!! Бо більша половина дітей, які мали б бути на бюджеті, йдуть на платне!!!!
989
Для Злий студент: а яким чином будете визначати хто не має змоги платити. Офіційні доходи студентів, зазвичай лише стипендія. І яке відношення колір диплому має до вступу в мангістратуру? А якщо вас не влаштовує кількість бюджетних місць в маленьких містечках, то вступайте до великих вишів. Навчання в магістратурі в маленькому містечку рівносильне навчанню в сільській школі для учнів.
Коментувати
Іван Іванович
Як викладач закладу вищої освіти, я добре знаю ЧОГО ВАРТІ ТІ «ЧЕРВОНІ ДИПЛОМИ» у наш час. Є здібні студенти, яким свідомо занижують оцінки. І є студенти, що жодного разу не з’явилися на пари протягом навчання, але мають впливових батьків і отримують дипломи з відзнаками.
Часпішов
Для Іван Іванович: Пані, Ви шо нюхаєте, що такекажете. Не ставте пусті оцінки і все
Для Іван Іванович:
А тепер ми ще й знаємо, чого вартий такий викладач, як ти, і чого вартує твій заклад вищої освіти.
за державу
Для Для Іван Іванович:: Зміни онлайн перекладач - не існує такого слова "вартує". Вам ще москалям вчитися та вчитися.
Коментувати
Мон Пидорас
Уроды,всех под одну шеренгу.Чем вам мешали они?я училась на 5 ради того чтоб я узнала на последнем курсе когда шла на красный диплом узнать что зря я это делала?
студeнт
Для Мон Пидорас: такжe три роки старань в нікуди
Виктория
Абсолютно такая же ситуация. Очень обидно(
Коментувати
Толік
Ну, в Польщу так в Польщу) На полуницю))) Можете взагалі все повідміняти, Бог з вами
Настя
Для Толік: Підписуйте петицію https://petition.president.gov.ua/petition/111724, також з’явилася ще одна петиція https://petition.president.gov.ua/petition/111848
Роман
Як підписати цю петицію людям, що не мають електронного підпису? Це зараз половина населення України побіжить реєструватися на сайті президента через електронний ключ? Цих петицій не досить, має бути більш доступніше джерело для голосування!
Коментувати
Олена
Високі бали в оцінюванні знань ніхто не відміняв. Якщо роботодавцю буде дійсно цікаво і важливо знати на якому рівні кандидат оволодів певними предметами, ніщо йому не заважає вимагати Додаток до Диплому.
Наталья
Уважаемая, Настя! Не могли бы Вы не спамить? По-моему, Вашу позицию поняли все. Кстати, развитие цивилизации не всегда сопровождалось наградами и не всегда достижения, открытия были оценены в своё время. Да и заграницей наличие красного диплома не является обязательным условием. На этом же сайте есть статья про то, как ВУЗы могут вносить данные об отличии, перечитайте её внимательно и не паникуйте.
Подумайте
Міністерство сам Шкарлет,подумайте над тими(такими) словами.Ви все робите раптово,галопом по Європі,десь вчули,десь побачили,чи воно те що там в Європі,Америці-добре ,не означає,що вона нам українцям підходить.Ви придумали,вам приснилося,що потрібно відмінити червоні дипломи і ви вже їх відміняєте(взагалі зміни потрібні,але перед тим потрібно подумати,сім раз подумати і один раз відрізати,а не навпаки).Може вже студенти,які навчаються з першого курсу тобто з 2020 року-їм видавати червоні дипломи.А вже з вересня 2021 року робити те,що ви хочете(відмінити червоні дипломи),І то на один курс(тобто тим студентам,які поступлять у 2020 році і до отримання ними диплому),Може вам в міністерстві щось вам те дасть,рівень знань студентів(але студенти здають:екзамени,кроки) може успішність. Раптово не можна нічого відміняти,потрібно людей попереджати і вислухати їх думку!,діти йшли вчитися і є яким оцінки,червоні дипломи(в деяких дітей а потім вже студентіа)-це стимул до навчання,а ви відмінили.Завтра скажете,що взагалі дипломи відміняєте-всім навчання зарахуєте на "зарах"-то одні будуть ходити,інші позбирають гроші і їх навіть в НЗ не буде.А відміну червоних диплом про те потрібно було говорити минулого року,коли діти йшли вчитися,а не з бухти-барахти.
Настя
Підписуйте петицію https://petition.president.gov.ua/petition/111724, також з’явилася ще одна петиція https://petition.president.gov.ua/petition/111848
Коментувати
Настя
Петиція із закликом повернути Дипломи з відзнакою на сайті "Електронні петиції. Офіційне інтернет-представництво Президента України": https://petition.president.gov.ua/petition/111724
Галина
Для Настя: для чого? хтось колись звертав на них увагу? так само як медалька в школі - абсолютно безглузда річ. якщо Ви відмінниця (бо дуже хочете повернути дипломи з відзнакою), то зробіть розрахунок скільки голосів отримає така петиція. Вона не пройде.
Настя
На всякий випадок треба проголосувати https://petition.president.gov.ua/petition/111724, також з’явилася ще одна петиція https://petition.president.gov.ua/petition/111848 Ніколи не можна здаватися. Також, якщо у Вас є ідеї, як вирішити ситуацію, - будь ласка. Всі гарні ідеї це великий плюс!
Галина
Для Настя: з чого Ви вирішили, що мені це цікаво? Я ж Вам кажу, що цей диплом (червоний) ні до чого. Я в своєму житті бачила золотих медалістів, які були дурні, як двері (до введення ДПА-ЗНО) та червоно-дипломників, які не могли відсотки порахувати. І, до речі, чим більше петицій тим гірше - це розпорошує голоси, замість голосування за однією петицією, люди голосують за різними, і ніде не надирається більш-менш значна кількість
Коментувати
Настя
Червоні Дипломи - це стимул до навчання, мотивація отримати визнання за свої досягнення. Багато студентів навчається сумлінно та наполегливо, як би важко їм не було, які б труднощі не постали перед ними, оскільки в них є стимул отримати винагороду за те, чого вони прагнуть. У студентів, у яких була дуже потужна мотивація вчитися, сумлінно й наполегливо працювати - може значно послабнути. А найголовніше - це те, що багато студентів хочуть вступати на навчання за кордон після закінчення ЗВО в Україні. І невід´ємною вимогою для навчання в багатьох закордонних ЗВО - це наявність Диплома з відзнакою у вітчизняному ЗВО, зокрема й для отримання стипендії для навчання за кордоном. Поверніть можливість отримувати Червоні Дипломи тим, хто завдяки своїй наполегливій та сумліннній праці цього заслуговує!
Тетяна
Червоний диплом, із досвіду,не є гарантією хорошого спеціаліста. Часто є так,що середнячок у навчанні робить кращу кар’єру,працюючи,а червонодопломники,залишаються з мінімальними зарплатами і червоними дипломами ...Є приклади із життя,тому вважаю,що червоний диплом це лише мінімальні досягнення студента.Набагато важливіше-мати чудову роботу в великою зарплатнею,а чим червоний диплом,який часто підтягують штучно!
Настя
Для Тетяна: Червоні Дипломи - це стимул до навчання, мотивація отримати визнання за свої досягнення. Багато студентів навчається сумлінно та наполегливо, як би важко їм не було, які б труднощі не постали перед ними, оскільки в них є стимул отримати винагороду за те, чого вони прагнуть. У студентів, у яких була дуже потужна мотивація вчитися, сумлінно й наполегливо працювати - може значно послабнути. А найголовніше - це те, що багато студентів хочуть вступати на навчання за кордон після закінчення ЗВО в Україні. І невід´ємною вимогою для навчання в багатьох закордонних ЗВО - це наявність Диплома з відзнакою у вітчизняному ЗВО, зокрема й для отримання стипендії для навчання за кордоном.
Коментувати
Олег
Дуже неприємне рішення МОН. Останніх 2 роки поєднував роботу програмістом і навчання, щоб отримати ’червоний’, і в планах було отримати PHD, хоча і знання отримані в універі не сильно знадобилися в професії, тай в ІТ ніхто не дивиться на диплом. От розумієш, що продовжувати навчання можна і далі, але мотивація вже не та. Дуже сумно, що в ІТ(і не тільки) де в універах і так не вистачало дійсно кваліфікованих викладачів - їх стане ще менше.
Настя
Для Олег: Повністю з Вами згідна. Реєструйтеся та голосуйте. Петиція із закликом повернути Дипломи з відзнакою на сайті "Електронні петиції. Офіційне інтернет-представництво Президента України": https://petition.president.gov.ua/petition/ Поширте посилання серед друзів та знайомих. Сподіваємося, що ще не все втрачено. А, можливо, у вас також є якісь ідеї щодо написання схожої петиції чи звернення? Будемо раді підтримати.
Настя
https://petition.president.gov.ua/petition/111724 Поширте посилання серед друзів та знайомих. Сподіваємося, що ще не все втрачено. А, можливо, у вас також є якісь ідеї щодо написання схожої петиції чи звернення? Будемо раді підтримати.
Настя
https://petition.president.gov.ua/petition/111724 Поширте посилання серед друзів та знайомих. Сподіваємося, що ще не все втрачено. А, можливо, у вас також є якісь ідеї щодо написання схожої петиції чи звернення? Будемо раді підтримати.
Коментувати
Настя
Петиція із закликом повернути Дипломи з відзнакою на сайті "Електронні петиції. Офіційне інтернет-представництво Президента України": https://petition.president.gov.ua/petition/111724
Настя
Червоні Дипломи все одно - стимул до навчання, мотивація отримати визнання за свої досягнення. Багато студентів навчається сумлінно та наполегливо, як би важко їм не було, які б труднощі не постали перед ними, оскільки в них є стимул отримати винагороду за те, чого вони прагнуть. Диплом з відзнакою є однією із заповітних мрій для багатьох. І от уявіть, що цю мрію хочуть знищити. Наскільки це нестерпно боляче, коли мрію студента хочуть знищити. У студентів, у яких була дуже потужна мотивація вчитися, сумлінно й наполегливо працювати - тепер може зникнути. Вони можуть почати гірше вчитися, махнуть на навчання рукою. Бо де ж та мрія, до якої вони прагнуть? Її хочуть знищити. НАСАМПЕРЕД це особливо стосується студентів-випускників 2021-ого, навіть 2022-ого, 2023-ого років, які заслуговують на Диплом з відзнакою, і їм нестерпно боляче дізнаватися новини, що Червоний Диплом хочуть від них забрати. Якби не було нагород, визнань для тих, хто цього заслуговує за всю історію людства, не було би розвитку цивілізації взагалі, бо була би відсутня мотивація чогось досягати! Поверніть можливість отримувати Червоні Дипломи тим, хто завдяки своїй наполегливій та сумліннній праці цього заслуговує!
Маша
Поширюйте будь ласка петиції всі не байдужі на своїх сторійнках у соціальних мережах ми повинні добитися свого і повернути собі заслуженні дипломи!