МОН звільнить частину фахівців, які відповідають за реформи

Міністерство освіти і науки має намір скоротити кількість директоратів відомства та їх працівників

МОН звільнить частину фахівців, які відповідають за реформи

Міністерство освіти і науки має намір скоротити кількість директоратів відомства та їх працівників.

За інформацією Освіта.ua, кількість директоратів буде зменшена з 6 до 4 шляхом їх поєднання. Окрім того, заплановане значне скорочення кількості працівників директоратів: з 96 до 50.

Згідно з планами МОН, Директорат вищої освіти і освіти дорослих та Директорат професійної освіти будуть реорганізовані в Директорат вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти.

Директорат шкільної освіти буде об'єднаний з Директоратом дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти.

Реорганізація не торкнеться двох директоратів – Директорату науки та інновацій і Директорату стратегічного планування.

На переконання співрозмовників Освіта.ua, долучених до освітніх реформ у МОН, скорочення кадрів фактично призупинить роботу міністерства з довготривалого, перспективного планування та свідчитиме про згортання політик, заснованих на даних.

«Фахівців директоратів набирали на роботу за конкурсами, серед вимог були когнітивні оцінювання, співбесіди тощо. Допускаємо, що не всі фахівці директоратів є повною мірою ефективними, але, як і в будь-якій установі, щоб підвищити ефективність роботи певного відділу, його потрібно не закривати, а працювати з конкретними фахівцями. Суттєве зменшення кількості таких фахівців фактично призупинить роботу міністерства з довготривалого та перспективного планування, свідчитиме про згортання освітніх політик, заснованих на даних, зменшить вагу демократичних цінностей у МОН», – йдеться в коментарі одного з фахівців директоратів відомства.

Наміри щодо модернізації структури Міністерства освіти і науки підтверджують і в апараті відомства, зауважуючи, що рішення станом на 19 листопада ще не ухвалено.

У коментарі Освіта.ua керівник патронатної служби міністра освіти і науки Сергій Захарін наголосив, що модернізація структури проводиться з метою підвищення результативності, ефективності та якості його роботи.

«Можливе рішення про модернізацію структури Міністерства, якщо воно буде ухвалене, дозволить сконцентрувати людські ресурси на вирішенні пріоритетних завдань державної політики у сфері науки і освіти, а також створить належні умови для матеріального заохочення найбільш кваліфікованих фахівців. Окрім того, структура Міністерства повинна відповідати вимогам Закону України “Про центральні органи виконавчої влади”», – зазначив керівник патронатної служби міністра освіти і науки.

Також він відкинув занепокоєння щодо можливості згортання міністерством освітніх реформ.

«Побоювання окремих громадян, які вважають себе експертами, щодо можливого згортання реформ є абсолютно безпідставними. Міністерство освіти і науки України націлене на сумлінне виконання вимог законодавства та продовження розпочатих раніше реформ. Таким чином, абсолютно всі реформи у сфері освіти і науки, які підтримані Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України – безсумнівно, будуть продовжені», – наголосив Захарін.

За його словами, у Міністерстві освіти і науки працює багато фахівців, які були відібрані за результатами доволі жорстких конкурсів і довели свою ефективність.

«Починаючи з липня 2020 р., на сайті Міністерства для громадського обговорення було оприлюднено більше проєктів нормативно-правових актів, аніж за весь 2019 рік. При реалізації державної політики ми враховуємо думку громадськості, а також зацікавлених органів державної влади», – сказав керівник патронатної служби міністра освіти і науки Сергій Захарін.

Освіта.ua
19.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Игорь
Они ещё по квартире в Киеве хотят. Некоторые уже получили. Теперь рвут жопу, чтобы не потерять место. Новосад яркий пример
Володимир
В школу, на практику.
Олена, житомир
Чим скорше ми викинемо цих експердів- соросят із Мон , тим ліпше для краіни. Правильно, пане Шкарлет!
Тетяна
А вы, друзья, как ни садитесь, Все ж в музыканты не годитесь. (С) Крылов
Влад
Великие эксперты-реформаторы получают от 35 тыс.грн и при этом ничего не делают... Разрабатывают стратегии и проекты нормативно-правовых актов, идите в школы и ВУЗы, и работайте за 8-9 тыс.
Мастер
Для Влад: Это хорошо, если 8-9. На практике 7-8 тыс.
Коментувати
Людина
Тобто зараз цей факт всіх обурює, а коли Новосад очолила МОН і за фактом робила те саме всім було байдуже? Адже саме вона почала цей шлях злиття директоратів, щоб позбавитись незручних гендиректорів, обраних, до речі, на таких само прозорих конкурсах і це саме вона почала скорочувати фахівців з питань реформ. Але тоді всі промовчали, адже після цього провели так звані "відкриті" конкурси із заздалегідь відомими результатами і посадили очільниками "новостворених" директоратів зручних осіб. Спитайте у Совсун членкиня якої партії зараз очолює науку. То чому зараз такий гвалт з цього приводу, якщо оці нові очільники МОНа продовжують розпочате попередницею?
Науковець
Можете кидати в мене каміння, але чому в нас розмови тільки за школу і проблеми вчителів? Викладачі ЗВО - не люди? Але і їм зарплату обіцяють підвищити та придбати засоби антиковідного захисту. В жодному законопроекті чи рішенні МОН і уряду немає нічого про науковців!!! Працівників наукових установ геть забули. Вони не потребують ні зарплати, не хворіють на ковід і мають підняти економіку країни до небес та зробити вакцину. Тільки й видно, що нападки на різні академії наук щодо їх неефективності тощо. Ну раз наука не треба - то нехай шановні вчителі роблять вакцину, проривні технології та все інше. А МОН нехай і надалі підтримує визначені ним і іноземцями-реформаторами напрями, аби наступний міністр був школярем, який вивчив фізику чи математику, або що ще там треба.
реальність
Для Науковець: пояснення просте - науки як системи виробництва нових знань в Україні вже практично немає, є лише купа будівель з табличками "інститут", тому й піклуватись про вміст тих будівель ніхто не буде.
Науковець
Така сама проста відповідь. Вчені працюють пропорційно оплаті праці й економічному інтересу. Коли зарплата ніяка, стимулів типу житла немає, публікації здебільшого ніхто не оплачує - то й результати роботи відповідні. Ті люди, які щось можуть, - йдуть з науки де-інде аби прогодувати себе й родину. Але в контексті МОН і влади. Може просто досить знущатися з людей? Якщо науки немає, якщо вона непотрібна - то просто ухваліть рішення і закрийте ті всі інститути. Хоч буде ясність. Може за гроші, що вивільняться, вчителі в школах і викладачі в вузах зроблять науку світового рівня...
Родком
Кого не влаштовує наукова робота в Україні - вас ніхто не тримає! Чемодан вокзал Ізраїль!
Коментувати
Світлана
Зробіть нормальну 11класну школу і подивіться які завдання і який не правильний правопис .Хіба в українській мові є слово рисунок?Хіба можна завдавати дітям домашні завдання,а вони повинні їх зробити,а потім ще іти до репетиторів?Хіба можна дітям в 8 класі мати по 7уроків щоденно?Ви там всі здуріли чи що?!
Репетитор
Для Світлана: Якщо діти ходять до репетитора, то винні в цьому самі батьки і діти! Я сам репетитор, тому добре знаю, про що йдеться! Чому нахабні неуки в школі дозволяють собі тролити вчителя, нічого не робити на уроці, не виконувати домашні завдання? Бо батьки не карають за це, а ще й навпаки, вдома перемивають кісточки вчителям, заохочуючи своїх нахабних діточок до булінгу вчителів, і платять репетиторам. Чому, якщо я повідомляю, що дитина недбало щось зробила чи, не приведи Господи, спробувала сказати "криве" слово, то дитину тут же батьки приводять до тями, а коли це стосується школи, то реакції ніякої, а деколи ще гірше -- кажуть, що так і треба тому вчителю? Бо платять мені гроші, тому й питають з дитини! Але вони не розуміють, що якби заохочували і змушували свою дитину слухати на уроці, виконувати домашні завдання, тобто, власне вчитися, то не потрібні були репетитори! Але.... Більшості батьків легше заплатити репетитору, ніж виховувати! "Яжемать" -- цим все сказано!
Науковець
Погоджуюся з паном чи пані Репетитор. Школота геть знахабніла. Тільки й вміють що сидіти в телефонах. На 100 дітей може 5 нормальних, які чогось хочуть. Інші повні неуки й невиховані ні греця. Раніше, ще років 20 тому, було виховання. Зараз же навіть листя біля школи погребти чи свої ж сміття прибрати - то вже не можна заставити тих діточок. Нічого, скоро ще гірше стане. Скоро покоління таких же невихованих неуків наклепає своїх отприсків. От тоді буде жарко.
Родион
Для Науковець: Покоління невихованих неуків з купленими дипломами сяде в депутатські, прокурорські та інші керівні крісла. Їх не перебороти, не подолати - вибори це показали. Всі з мізками, та хто може поїдуть за кордон, подалі від цієї наволочі. А що далі ? Світла в кінці тунелю не видно.
Коментувати
Данило
А у меня вопрос: сколько работников " директоратів" было до 1991 года и работников МОН? И сколько их стало в 2020? А ещё бы сравнительный анализ зарплат и результатов работы! Я уж молчу об анализе " посад", занятых чьими- нибудь родственниками и другими " кумовско- панибратами".
для МОН
"Висококваліфіковані" фахівці з приватних університетів нехай повертаються у свої "Кроки" і там руйнують освіту з середини. Нарешті є адекватний керівник МОН.
Директорка Зош
Мон правильно розганяє ці директорати- більшість з них повні нулики, але амбітні і наглючі до не можна. Ще шалено жадібні і страх, як ледачі. Толку з цих директоратів, як із Цапа молока!!!
Олена
Для Директорка Зош: Ніякої методичної, розяснювальної, законодавчої допомоги фахівці МОН не надають. За дзвінками відсилають від себе до когось іншого, і в кінці посилаються на те що ми не читаємо законодавчі нормативні акти, а як вимоги то вони тут як тут.
Ольга
Збільшили штати МОН, а ефективності НУЛЬ. Великі фахівці конкурсний відбір пройшли, нічого страшного. Школи потребують вчителів, ідуть туди. Маєте можливість впроваджувати недолугі реформи в життя на практиці, та отримувати відповідну зарплату. Чи складнувато?
Громадянин
Для Директорка Зош: Розганяти треба тих тупуватих і безграмотних директорок ЗОШ, які пишуть "Цап" з великої літери та вміють лише брати хабарі. Бо ні на що інше не здатні, оскільки мають на голові корону, що проросла у мозок.
Коментувати