Відтепер усі студенти укладатимуть договори з вишами

Договори укладатимуться зі студентами, які здобувають освіту за усіма формами фінансування

Відтепер усі студенти укладатимуть договори з вишами

Кабінет Міністрів затвердив Типові форми договорів про надання освітніх послуг у закладах вищої та фахової передвищої освіти.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 19 серпня.

Договори про надання освітніх послуг мають укладатись між закладами освіти та студентами, які здобуватимуть освіту, як за контрактною формою навчання, так і на бюджеті.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що основним завданням договору є забезпечення ефективної освітньої взаємодії сторін та захист їхніх прав.

Договір має бути укладений обов’язково під час особистого подання оригіналів документів до закладів вищої освіти.

У разі, якщо документи будуть надіслані поштою або по e-mail, договір має бути підписаний сторонами не пізніше 10 робочих днів від дати початку навчання.

Одним із ключових договірних зобов'язань університету перед студентом стане обов’язок здійснювати освітню діяльність відповідно до стандартів освіти. Також заклад вищої освіти має бути публічним, оприлюднювати інформацію про реалізацію своїх прав і виконання зобов’язань, статут та правила внутрішнього розпорядку тощо.

Своєю чергою, студенти будуть зобов’язані дотримуватись кодексу академічної доброчесності закладу, виконувати освітню програму та індивідуальний план, виконувати вимоги щодо охорони праці, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності, інформувати заклад у разі зміни персональних даних тощо.

У договорі також зазначатиметься акредитація освітньої програми, за якою навчатиметься студент, кількість кредитів ЄКТС, а також рахунок, за яким здійснюється фінансування навчання, та строк дії договору – до завершення навчання студентом.

Освіта.ua
20.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Может ли университет требовать оплаты денег от меня, если я была отчислена в 2019 году, а в 2021м мне прислали письмо? Где сказано, либо я плачу деньги им за весь период обучения на заочке, либо на меня подают в суд. проучилась я год. А отчислили меня спустя 2 года. не помню подписывала ли я какой-либо договор. Это было давно, 2016год и у меня нет второго экземпляра. Хотя все документы храню по сей день.
Дмитро
То есть, все кто учится платно в государственных вузах или частных (а в них - только платно) должны теперь заключать два договора. Сначала договор "про навчання", который будет заключаться с родителями несовершеннолетних детей. В данном договоре нет ни стоимости, ни порядка оплаты ничего. Только специальность, курс, форма и т.п. А потом договор "про надання платної освітньої послуги", где те же самые родители выступают в качестве заказчика услуги, и уже в этом договоре указывается стоимость и порядок оплаты за обучение по предыдущему договору. А если студент сам за себя платит - то тоже заключается два договора. В одном указывается на какой специальности он учится, а во втором - по какой стоимости. При этом студент сам себе заказывает образовательную услугу. Почему нельзя это объединить в одном договоре? Что за бред?!
Леся
Якщо моїй дитині немає 18 років, а я зним не можу поїхати через роботу. Чи може укласти договір сестра ( їй 22 роки). І як це можна зробити?
Олександр
Для Леся: Податкова соціальна пільга. Поцікавтеся!
Коментувати
Аня
Чи отримує студент-магістр на стаціонарі,перебуваючи на індивідуальному навчанні стипендію?
kurios baby
Я не розумію, це якась антикорупційна і правоохоронна міра чи що? Іншого пояснення не бачу. Буде класно якщо згідно з цим документом можна буде подати в суд за вимагання взятки чи якесь інше недотримання освітніх норм:) В всякому випадку нововведення мені подобається.
Олена
А бюджетники потім за цим договором будуть відпрацьовувати на якійсь державній роботі?
Ольга
Подскажите как я при получении результатов должна понять, проверить в електронну кабинете прошла ли я на бюджет или контракт и вопще прошла ли?
Галина
Для Ольга: якщо пройшли на бюджет, то 27/08 в кабінеті проти однієї із заяв з’явиться статус "рекомендовано (бюджет)". якщо не з’явиться, то просто везете документи на контракт туди, куди хочете
Ольга
Тобто якщо мене допущено до конкурсу то автоматично на контракт я вже пройшла я правильно розумiю?
.
Це означає, що на контракт вже можна везти документи зараз чи після 27 серпня ( як собі захотів ЗВО). Але пройшли, тобто вступили ви на контракт після наказу, оплати та підписання контракту в приймальній комісіі.
Коментувати
Марина
Интересно получается,значит теперь семья не сможет претендовать на налоговый возврат для тех кто учится на контракте,ведь студент не может работать,а значит и налоговый возврат ему не положен. Надеюсь все знают что контракт подписывался с одним из родителей и если он официально трудоустроен то он может вернуть часть денег за оплату в ВУЗЕ
Галина
Для Марина: Ні мова не про те. Ви говорите про договір, який передбачає оплату. А тут вона про договір, який будуть укладати всі студенти, в тому числі бюджетники
Коментувати
Віка
На заочному платять стипендію якщо на державному ? Можливо хтось знає,то напишіть будь ласка
Ніна
Для Віка: ні. Ви просто не платите за навчання.
Коментувати
СУМ
Цікаво, чи є хоч одна країна в Європі, де б уряд займався такими дрібницями. Треба ще на засіданні уряду затвердити ширину туалетного папіру і методику його використання, нажаль, це саме рівень українського КМ.
Студентка
Для СУМ: можливо це на краще! Так як в моєму Виші кожного року студентам що на контракті піднімають ціну ! Переписуючи договір заднім числом . Можливо хоч у цьому буде засвідчення загальної суми впродовж всього навчання... як це має бути !
СУМ
Для Студентка: можливо таке і відбувається в деяких недоуніверситетах. Тоді просто забирайте документи і йдіть вчитись у нормальний університет. Чому Ви можете навчитись у жулья, яке міняє контракти заднім числом? Повірте, це точно не рівень уряду, копирсатись в дрібницях і ловити бліх в університетських контрактах. Завдання кабміну зовсім іншого рівня!
Дмитро
Для Студентка: Відповідно до ч.7. ст. 73 ЗУ "Про вищу освіту" заклад вищої освіти має право змінювати плату за навчання у порядку, передбаченому договором, не частіше одного разу на рік і не більш як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік.
Коментувати
Андрей
К сожалению я из Донецка и сейчас я там. Если есть хоть малейший шанс мне поступить учиться, то прошу вам рассказать что от меня требуется. Не хочу терять год.
Олександр
Для Андрей: Вот сайт, специально созданный для для абитуриентов из временно окупированных территорий. https://www.vstup-prosto.com/ Звони, пиши, пока еще есть время. Удачи!
Юрий
Для Андрей: приезжаете на территорию Украины и обращаетесь в образовательные центры «Донбасс-Украина». https://svoi.city/read/korotko/89004/kak-postupit-s-ordlo-v-ukrainskij-vuz
Коментувати
Андрей
Приехал с другой страны, но по факту гражданин Украины. Можно ли сейчас сдать ЗНО и поступить на заочное отделение?
Артур
Для Андрей: если гражданин, то можно, но уже в следующем году
Коментувати
Ольга
Скажите можноли сначала учится на дневной форме а потом перевестись на заочную?
Юлія
Для Ольга: так, можна. Переведення на заочну форму навчання здійснюється в канікулярний період
Віка
Скажіть будь ласка якщо вчусь на денному державному то можна перевестись на заочне державне?
Андрій
У випадку наявності бюджетних місць на заочному.
Коментувати