МОН пропонує розпустити НАЗЯВО, - Стадний

Міністерство освіти вже подало на погодження до інших відомств відповідний законопроект

МОН пропонує розпустити НАЗЯВО, - Стадний

Міністерство освіти і науки пропонує повністю розпустити Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

Про це у своєму Facebook повідомив екс-заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

За його словами, Міністерство освіти вже подало на погодження до інших відомств відповідний законопроект.

«МОН пропонує повністю розпустити незалежне Нацагенство із забезпечення якості вищої освіти, яке успішно стартувало торік та принесло абсолютно новий якісний сенс в акредитацію програм вищої освіти. МОН пропонує на місці Нацагенства зробити черговий орган центральної влади, що суперечить будь-яким базовим розумінням про систему забезпечення якості вищої освіти в Європейському просторі вищої освіти», - зазначає Єгор Стадний.

Також він наголошує, що Міністерство освіти і науки пропонує зберегти за собою повний централізований контроль за присудженням наукових ступенів.

«Станом на зараз з 2021 року (після кількох відтермінувань) система мала би стати децентралізованою, поклавши основну відповідальність на самі університети, як це, знову ж таки, прийнято у західному світі», - пише екс-заступник міністра освіти і науки.

Також законопроект пропонує скасувати попередні дерегуляційні зміни у системі ліцензування.

«По-перше, він пропонує, щоб органом ліцензування був МОН (зараз цей орган визначається урядом), що суперечить дерегуляції та загалом реформі державної служби. Річ у тім, що орган контролю не може бути водночас органом, що формує політику (визначає детальні правила, за якими контроль відбувається)», - зазначає Єгор Стадний.

За словами Стадного, це є звичайним конфліктом інтересів, адже таким чином ліцензійні умови завжди будуть прописувати під контролера.

«І по-друге, до закону планують повернути старі норми щодо матеріально-технічної бази. Нагадаю, що у 2019 році ми обмежили можливість висувати вимоги до матбази лише регульованими спеціальностями (медицина, право, енергетика, авіація тощо). Це виправдано, бо там держава повинна проявляти поглиблений контроль. Тепер же вимоги щодо площ, комп'ютерів, проекторів та інших параметрів хочуть знову поширювати на усі спеціальності. І це в часи активного розвитку змішаного та дистанційного навчання…», - написав екс-заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Освіта.ua
31.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Ну раз скулит соросёнок-поросёнок Стадный, значит Шкарлет всё правильно делает! Ишь как присосались паразиты, не оторвёшь!
!!!!!!
Невже в МОН з’явилась хоч одна людина із здоровим глуздом. Пане Шкарлет, дай Вам Бог сили, терпіння і мудрості, довести цю справу до кінця. А оцих горе-ексочільників МОН і їх помічників женіть геть від освіти. Ще Шарова до них долучіть.
Стефанія
Агентство з якості вищої освіти- страшилище для навчальних закладів під час ліцензування. Це ніби повернулися 70-80 роки з "комуністами",які приїздили на перевірку шкіл.Міністерство освіти і науки пропонує зберегти за собою повний централізований контроль за присудженням наукових ступенів.Це повинно так і бути.Це агенство перевіряє МОН.
Оракул
На підставі чого?
Марп
Неужели. В самом деле возможно разогнать этого монстра назяву Мне что то не верится. Уж не занимается ли господин стадный в вбросами в очередной
Олексій
Робота Нацагенцтва полягає в тому, щоб навчити ЗВО вірно і красиво готувати такі документи як: освітня програма, навчальний план, аналіз самооцінювання та силабуси. Що стосується безпосередньо підготовки фахівців у вишах, то це для НАЗЯВО не важливо. Тому експерти, які виїжджають для експертизи у ЗВО ставлять одну оцінку, а експерти галузевої експертної ради іншу. Під час акредитації часто спостерігається не об’єктивне оцінювання вишів. Оскільки чітких критеріїв оцінки не існує. Сайт і сервіс НАЗЯВО часто зависає, під час надсилання документів відбуваються технічні збої. Тому і не дивно, що більшій половині вишів надається умовно відкладена акредитація на 1 рік. Що дає можливість НАЗЯВО отримувати від вишів кожний рік по 65 тис.гривень. тому таких як Квіт, Стадний, Совсун від корита відтягнути буде складно. А ЗВО як були бідними і не конкурентно спроможніми так і залишаться і надалі. І саме головне нам в приклад ставлять такі виші як Києво-могилянка, католицький університет, яких у різних міжнародних рейтингах немає.
ото ж
Для Олексій: Ви дійсно вважаєте, що професорсько-викладацький склад без НАЗЯВО не знає як "вірно і красиво готувати такі документи як: освітня програма, навчальний план, аналіз самооцінювання та силабуси"? Документи можна підготувати навіть дуже красиво, але чи вплине це на роботу викладача в аудиторії? Звісно вплине, бо замість підготовки до лекції викладач буде готувати красиві папірці. Так, всі ці документи потрібні, але не в такому обсягу, бо українська псевдореформаторська бюрократія поставила папірці на друге місце, а навчальний процес на третє, себе ж любих назявят - на перше. Це одна з проблем НАЗЯВО, бо професорсько-викладацький склад навіть з прозахідними поглядами не побачив користі в діяльності НАЗЯВО, а лише ще одну бюрократичну установу, яка краде час і ресурси. Якщо ці назявята прийшли б з такими вимогами у Варшавський ун-т, то дріботіли б вони дрібненькими кроками з опущеними головами. НАЗЯВО - це обгортка вакууму придумана квітучою українською бюрократією від освіти.
Олексій
Для ото ж. Я з вами повністю погоджуюсь. Ви мене не вірно зрозуміли. Як раз НАЗЯВО контролює правильність і красоту підготовки документів, а не якість освіти. Краще 65 тис. Грн витрачати не на повторні акредитації, а на покращення матеріально-технічної бази вишів. Дивись і наука у нас буде, і в міжнародних рейтингах більше вітчизняних ЗВО будуть, і якість підготовки фахівців підвищиться.
ото ж
Для Олексій: вибачте, я, дійсно, Вас невірно зрозумів!
Коментувати
Володимир Старицев
Університети, які фінансуються з бюджету, платять 65 тис. за акредитацію установі, яка також фінансується з того самого бюджету. Це грубе порушення Бюджетного Колексу, бо фактично має місце подвійна оплата однієї послуги. Крім того, в кошторисах університетів такі видатки не передбачені. Вони ці послуги виплачують із спеціального фонду. Спеціальний фонд, у більшості університетів, формується за рахунок контрактників. Тобто, коштами контрактників університети розраховуються за акредитацію, в т.ч. і за бюджетників. А це вде ж не цільове використання коштів. Але зто буде крайній? Не той, зто встановлював ціну (із стелі). А той, хто перераховував гроші....
Аріель
Стадний - ПТНХ!
Aperion
Пан Квiт разом зi своєю командою молодих грантоïдiв-соросят явно живуть у параллельному вiд украïнських реалiй свiтi. Фактична якiсть освiти цiкавить ïх явно менше нiж цiноутворення процедури акредитацiï освiтнiх програм та пiдвищення цiни на контрактне навчання. При цьому якicть роботи пiдготованих НАЗЯВОЮ так званих "експертiв" залишає бажати кращого. ЧЕКАЄМО НА ПЕРЕВIРКУ АГЕНТСТВОМ НАЗЯВО ДОБРОЧЕСНОСТI СВОГО ОЧIЛЬНИКА - СЕРГIЯ МИРОНОВИЧА КВIТА. Може досить ховати вiд спiльноти унiкальнi доробки своєï дисертацiï та наукових статей?) Ĩдьте вже у сусiдню Польшу "реформувати" освiту, не дарма ж за часiв свого мiнiстрування отримали вiд польских вузiв мiльйони вiдкатiв за сотнi тисяч украïнських студентiв, для яких ви та вашi послiдовники знищили всi можливостi навчатися в Украïнi.
СУМ
Офіційні розцінки у НАЗЯВО явно не відповідали українським реаліям, та обсягу і якості роботи, який робили їх експерти. НАЗЯВО стало схожим на годівницю для колишнього міністра МОН. Разом з тим це не відміняє нагальну потребу реформувати сучасну вищу школу і забезпечити якість вищої освіти в Україні.
Декан
Для СУМ: ціни за акредитацію - до 70 тисяч грн ?!!? Ще хочуть з внз брати по 120 тис грн за доктоський захист і 50 тис за кандидатську!!!! Квіт і Виницький вирішили нагріти руки на бідних студентах. Як може державна установа грабувати державні вузи?
:)
Хочуть брати, але хто їм дасть, якщо університети отримають справжню автономію :)
Aperion
На даному етапi автономiя унiверситетiв - просто iлюззiя. У нас автономне тiльки НАЗЯВО - монополiст контролю всiх освiтнix процесiв в Украïнi.
Коментувати
Дмитро
Питання до МОН: "А можна відповідати на звернення без помилок?" Жду з нетерпінням відповідь.
для Дмититро
Для Дмитро: А чому тут це питання?
Коментувати
Лазар Натанович
НАЗЯВО "успішно стартувало торік та принесло абсолютно новий якісний сенс в акредитацію програм вищої освіти"? Официальная плата за дистанционную аккредитацию более 40 000 за программу. Кто оплачивает по факту? Конечно, студенты и их родители. Подход к аккредитации абсолютно субъективный. НАЗЯВО - кормушка для бывших чиновников МОН.
Aperion
Для Лазар Натанович: А когось взагалi цiкавить доля контрактникiв? Ïм нашою державною полiтикою, мiнiстерством освiти нав’язана меншовартicть. Хоча саме за немаленькi грошi батькiв студентiв-контрактникiв ректори ДЕРЖАВНИХ вузiв не тiльки акредитацiю оплачують, а i вiли в Iспанiï купують разом з лексусами. Бо за все iнше вже держава заплатила, ще й офiцiйну зарплату дала немалу. От i думаєм в якiй краïнi ми живемо.
Реальність
Будьте чесні, насправді контрактники оплачують лише частину за навчання, іншу частиту за них покриває бюджет. Кому дорого на контракті в Україні, то поряд є європейські країни з меншими цінами на навчання, але там прийдеться ВЧИТИСЯ, а не купувати диплом в розстрочку за контрактом, як це має місце в укр. ун-тах. Хочете платити менше, їдьте закордон, але там мусите вчитись, а не байдикувати!!!
Aperion
Для Реальнicть - Будьте чеснi, механiзм цiноутворення контрактного навчання далекий вiд прозоростi та об’єктивностi. Чому пiдготовка юриста-контрактника в Шевченка дорожча за пiдготовку лiкаря-педiaтра в Богомольця? Де потрiбна бiльша матерiально-технiчна база, обладнання для лабораторних та практичних занять? Цiна на контрактне навчання зростає весь час, а якicть все на тому ж показнику. Щодо Європейських краïн, то там теж є такi cамi недоброчеснi вузи з формальным освiтнiм процесом. А бiльшiсть взагалi розглядає освiту в Європi як спосiб легальноï мiграцiï.
Коментувати