Виші самі визначать, як і коли починати освітній процес

Університети мають такий рівень автономії, який дозволяє їм визначати форми навчання

Виші самі визначать, як і коли починати освітній процес

Університети мають такий рівень автономії та самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу.

Про це під час всеукраїнської селекторної наради з представниками місцевих органів влади та профільними міністерствами сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, рішення з питань організації освітнього процесу та визначення строків навчання мають ухвалювати вчена рада закладу вищої освіти.

«В Україні фактично 1,2 млн студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах. Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити в університет треба приймати з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні. Звичайно, що всі рішення треба приймати з огляду на безпеку наших дітей», – відзначив прем’єр.

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам вищої освіти планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених урядовою постановою №641.

У разі сприятливої ситуації МОН рекомендує розпочати 2020/21 навчальний рік за наступним розкладом:

  • для студентів 1 курсу, які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти у період з 1 по 15 вересня 2020 року;
  • для студентів старших курсів, починаючи з другого, з 1 вересня 2020 року;
  • для студентів-магістрів першого року навчання – у період з 11 по 15 вересня 2020 року.

Освіта.ua
31.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Макс
Навчаюся у столиці. Група невелика,але окрім мене усі іногородні. Є питання, якщо одногрупники приїдуть з червоної зони зараження ковідом,яким чином вони приступлять до навчання. У ВОЗ і мовчать,ігнорують.