![]() |
Про підтвердження користі дистанційної освіти для системи вищої освіти говорити зарано |
Про користь дистанційної освіти говорити зарано, - ДСЯО
Про підтвердження практичної користі дистанційної освіти для системи вищої освіти говорити зарано.
Про це йдеться у висновках анонімного опитування науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти закладів вищої освіти, що було проведено Державною службою якості освіти України.
В опитуванні взяло участь 28 391 респондент – 22 367 студентів та 6 024 науково-педагогічних працівника.
«Технології дистанційного навчання у світі стрімко розвиваються і, безперечно, є для України перспективним інструментарієм надання освітніх послуг. Проте, навіть маючи певний досвід, якого набули заклади вищої освіти у зв’язку із використанням дистанційної форми навчання в умовах загальнонаціонального карантину, про підтвердження практичної користі для системи вищої освіти говорити зарано», - зазначають в Державній службі.
Також у Державній службі якості освіти зазначають, що залишились відкритими питання якості показників цього процесу: результативності, ресурсомісткості, оперативності, комплексного програмного забезпечення та провідних освітніх технологій.
«Результати опитування в цілому підтверджують, що і здобувачі вищої освіти, і науково-педагогічні працівники з розумінням поставились до необхідності працювати в дистанційних умовах, разом з цим, коронавірус COVID-19 створив нові виклики для національної освітньої системи, які вимагають від нас більш практичного та усвідомленого підходу до подолання існуючих цифрових бар'єрів в системі освіти», - наголошують у Державній службі якості освіти України.
Результати опитування викладачів і студентів
Освіта.ua
02.06.2020