Безкоштовні курси від Coursera: як приєднатися вишу

Як отримати безкоштовний доступ студентам та викладачам до понад 3800 дистанційних курсів на Coursera

Безкоштовні курси від Coursera: як приєднатися вишу

Що таке Coursera for Campus? У чому полягає безкоштовна програма Coursera for Campus? Якою є процедура приєднання університету до безкоштовної програми Coursera for Campus? Як використовувати платформу Coursera for Campus у професійній діяльності викладача?

Що таке Coursera for Campus?

Coursera — американська технологічна компанія, що працює в галузі онлайн-освіти; заснована професорами інформатики Стенфордського університету Ендрю Нґ та Дафні Коллер  у квітні 2012 року.

Одним з проектів компанії є платформа для університетів Coursera for Campus, яка розпочала свою роботу у жовтні 2019 року. Вона відкриває доступ студентам та викладачам закладів вищої освіти до понад 3800 дистанційних курсів із 400 спеціалізацій. Курси охоплюють такі сфери як бізнес, технології, комп’ютерні науки, наука про дані, ІТ та хмарні технології, мистецтво та гуманітарні науки, охорона здоров’я, професійний розвиток.

Платформа відкриває широкі навчальні можливості для закладів вищої освіти та викладачів. За словами головного виконавчого директора Coursera Джефа Маджонкалди, університети можуть використовувати дистанційні курси для того, щоб покращити свої основні навчальні програми, запропонувати їх студентам для отримання кредитів та як змішане чи додаткове навчання, засоби Coursera можуть використовуватись для наповнення змісту програм, оцінювання та виконання практичних проектів.

Університети можуть інтегрувати курси у свої основні навчальні програми, пропонувати студентам курси з каталогу Coursera for Campus або замінити їх на інші – обрані з більш широкого каталогу Coursera, або з курсів, які вони написали самі. Завдяки інструментам Coursera викладачі університетів можуть експериментувати з дистанційним навчанням та публікувати власні заняття, курси, оцінки та практичні проекти, доступні лише для студентів та випускників.

Університети також мають доступ до навчальної аналітики за допомогою інформаційних панелей курсу щоб зрозуміти поведінку студентів, відслідковувати процес оволодіння навичками та зростання.

Хоча офіційний веб-сайт Coursera for Campus не надає детальної інформації про вимоги та витрати пов’язані з участю університетів у цій програмі, однак згідно з повідомленням сайту EdSurge, доступ до всієї бібліотеки навчальних матеріалів коштує близько 400 доларів на одного студента.

У чому полягає безкоштовна програма Coursera for Campus?

У зв’язку з пандемією коронавірусу Coursera надає до 5000 дозволів (ліцензій) для студентів та викладачів кожного з університетів, що зазнали впливу пандемії та зачинені на карантин.

Студенти та викладачі таких університетів можуть отримати безкоштовний доступ для навчання на дистанційних курсах Coursera for Campus з 12 березня до 31 липня. Після цього доступ може бути продовжено в залежності від ситуації з пандемією у світі. Особи, які записалися на курси до 31 липня матимуть змогу закінчити їх до 30 вересня 2020 року. Завершивши навчання, слухачі курсу отримають сертифікат.

Однак, ця безкоштовна версія платформи не включає можливість створення власних курсів, індивідуальне консультування з навчальних програм, спеціальну підтримку успішності користувачів та нові функції контролю академічної доброчесності.

Якою є процедура приєднання університету до Coursera for Campus?

Для того, щоб скористатись програмою, заклад вищої освіти повинен зареєструватись на платформі Coursera for Campus. Представник факультету чи адміністрації університету може заповнити електронну форму та розпочати процес подання заявки. У формі потрібно внести такі дані:

 • ім’я та прізвище;
 • посада (адміністратор, декан, ректор, проректор тощо);
 • робоча електронна адреса;
 • робочий телефон;
 • посилання на сайт закладу вищої освіти;
 • назва закладу вищої освіти;
 • рівень закладу вищої освіти (університет, коледж тощо);
 • кількість студентів;
 • очікувана кількість осіб, що будуть вивчати курси;
 • країна;
 • чи вплинув коронавірус на заклад вищої освіти.

Після приєднання закладу вищої освіти до платформи Coursera for Campus, його адміністрація отримує можливість реєструвати своїх студентів та викладачів як слухачів дистанційних курсів.

Зареєстровані слухачі зможуть самостійно обирати курси, які вони бажають пройти. Для більш комфортного навчання варто завантажити додатки для мобільних телефонів: Android або iOS.

Про окремі особливості реєстрації на курси та дистанційне навчання можна дізнатися, ознайомившись з довідником користувача: Coursera Learner Guide 2020 .

Як використовувати Coursera for Campus викладачу?

Платформа Coursera for Campus може активно використовуватись як у навчальному процесі, так й для підвищення кваліфікації викладача. Так, співробітники Національного університету Києво-Могилянська академія пропонують використовувати курси наступними шляхами:

1. Завершення короткого дистанційного курсу на платформі Coursera for Campus, може бути використано як окреме завдання для студента, яке зараховується за умови пред'явлення сертифікату. При цьому важливо, щоб викладач пояснив студентам як знання та навички, які формуються під час проходження онлайн курсу, допоможуть їм при вивченні його навчальної  дисципліни/програми.

2. Окремі уроки дистанційного курсу можуть бути використані викладачем як завдання для самопідготовки студента і в подальшому опрацьовані на занятті. При цьому важливо нагадати студентам, що вони можуть самостійно пройти решту курсу і отримати сертифікат.

3. Весь дистанційний курс може бути запропонований студентам як навчальний матеріал, який є базою для самостійної підготовки студентів для виконання практичних завдань. У цьому випадку потрібно враховувати терміни навчання та навантаження студентів.

4. Викладачі можуть підвищити свою професійну кваліфікацію і записатися на курси в межах дисциплін, які викладають, чи обрати якісь інші сфери. Зокрема, можна обрати курси, які допоможуть підвищити педагогічну майстерність. Наприклад: Learning to Teach Online, University Teaching, English for Teaching Purposes, Teaching Science at University.

Автор: Роман Шандра, доцент ЛНУ ім. Франка.

Освіта.ua
08.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
A
Бесплатный сыр бывает только в мышеловке - так гласит мудрость. Не становитесь мышками. Если что-то предлагают бесплатно, подумайте почему.