Карантин - не канікули для студентів, - Шаров

Час проведення карантину має бути використаний на виконання освітніх програм вишів

Карантин - не канікули для студентів, - Шаров

Час проведення карантину має бути використаний на виконання освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання. Про це у своєму Facebook написав генеральний директор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров.

«Карантин - не канікули для студентів. Цей час має бути ефективно використаний. У наказі МОН від 16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширення коронавірусу COVID-19» керівникам закладів освіти (зокрема, вищої, післядипломної, фахової передвищої) доручено забезпечити під час карантину виконання освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами», - повідомив Шаров.

За його словами, виняткові випадки необхідності ущільнення освітнього процесу можуть стосуватись лабораторних та окремих видів інших занять, які в принципі неможливо виконати за межами закладу освіти.

Також він повідомив, що силовики та медики у порядку, визначеному законодавством, можуть бути залучені до виконання специфічних професійних завдань.

«Звичайно, кожний університет, інститут, коледж або фаховий коледж мають самостійно організувати дистанційне навчання, маючи повну свободу у виборі технологій та платформ для навчання», - зазначив генеральний директор директорату вищої освіти.

Він також зауважив, що це можна розглядати як випробування на спроможність до справжньої академічної автономії, бо загальнонаціональні освітні телевізійні проєкти можуть бути корисними лише на нижчих рівнях освіти.

«Розмови про відсутність у студентів девайсів для дистанційного навчання – показова ознака синдрому зневаги до молодого покоління», - підкреслив Олег Шаров.

Освіта.ua
23.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
hella
Не могут учится дома медики, или люди с узкопрофидьным техническим направлением, а творческие специальности не требуют вуза вообще если ты действительно хочешь этим заниматься. Тоже касается гуманитарных, юристом можно стать и без вуза, от вуза нужен только диплом. За программистов вообще молчу, вуз для них вообще только для того чтобы в армию не пойти, ибо диплом в этом деле вообще ни о чем не говорит, потому что устаревает через неделю после вручения это раз, и ты все равно занимаешься самообразованием
Паша
А наше "улюблене" міністерство освіти, подумало про людей які навчаються на творчих спеціальностях... Такі як актори, режисери... Ми і так платимо найбільші бабки за навчання... Ми не можемо всі предмети вчити вдома. Або повертайте бабки, або будемо вчитись рік безкоштовно...
Марина
А этот козел, спросил, у всех есть интернет, чтобы заниматься! Только и научились громкие слова говорить.
Зігі
Я думав то й Шаров, якийсь мудріший, а він кончений долбоєб!
Учасник
Для Зігі: це Ви ще дуже м’яко! Стикався по роботі, знаю, що пишу. А пихи -- на 10-ох вистачить!
Коментувати
Дрегор
Мені соромно за країну в якій такі непрофесійні кадри в МОН.... Така країна приречена, в неї не буде майбутнього якщо кардинально все не змінити вже і сьогодні...Представники совкового менталітету там не повинні працювати!!!
Гнати в три шиі
Прочитала комент п Шарова і подумала - що ця особина взагалі промимрила‘?Те що . знає кожен , хто працює із студентами. Відсутність давайсів -ні відсутність розуму в епігонів Мону . Таких бовдурів, як нині світ не бачив. Просто вороги вищої освіти засіли в міністерстві. А в.о.міністра чи заступник по вишкі- чучела горохові. Намахані мішком. Ніц не знають , всього бояться, сидя ть, як миші під він ком. Зе - гони їх в три шиї !!!
Лебідь Іван
Для Гнати в три шиі: девайс- це комп‘ютер, при чому тут зневага??
Моніка
Для Гнати в три шиі: Ви праві на всі 100%. Працівники МОН - це як гастербайтери. Прийшли на деякий час туди в МОН і основне завдання якомога більше урвати де тільки можна і на чому можна. Все інше то імітація роботи. Всі вони далекі від реалій сьогодення в освіті!
Директор
Пробовала задать проблемние випроси руководителям Мон- звонила целую неделю. Ни палюхович, ни Стадник не ходят, не ходят на роботу.Не ходят!! Их там Нет!!!
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Показова ознака синдрому зневаги - це перекладання своїх повноважень за розробку єдиної платформи дистанційної роботи та системного підходу до цього питання на плечі навчальних закладів і викладачів! Питання, для чого нам такі керівники в МОН, які тільки вміють тріпати язиком?
Михайло
Враховуючи ситуацію, яка склалася з карантином і епідемією, потрібно змінити Умов вступу у 2020 році. Потрібно знизити конкурсний бал для вступу за державним замовленням із 125 до 110 балів. Треба відмінити ЗНО з іноземної мови у магістратуру, оскільки студенти бакалаврату не зможуть заочно нормально підготуватися до ЗНО, не можуть ходити на заняття і репетиторства. ЗВО не доберуть студентів, буде багато безробітних, які без діла будуть тинятися по вулицях. За кордон на заробітки вже не поїде багато людей, почнеться соціальна напруга. Нехай діти краще навчаються у ЗВО. Індикативні ціни потрібно відмінити, це не на часі. Люди збідніли і не зможуть оплатити платне навчання за високими цінами. Нехай ЗВО самі встановлюють вартість навчання. Треба вносити корективи, інакше поглибите кризу ще більше. Війна, епідемія, економічна криза, демографічна ситуація - це все вплине на діяльність ЗВО і прийом вступників. Знищите ЗВО, а потім як їх відновити.
Моніка
Для Михайло: Ніякі зміни не потрібно змінювати, тим більше зменшувати конкурсний бал з ЗНО! Можливо таким чином в нас самоліквідується надлишкова кількість ЗВО. Це не виклик системі освіти, це можливість її самоочищення!
Сорос і к‘
Вірно!! Нахрен все закрити!!! Не треба шкіл і вузів.
Михайло
Для Моніка:
Коментувати
Ліна
Якщо девайси для дистанційного навчання відсутні у вчителів та викладачів, то це показова ознака синдрому зневаги до старшого покоління. Цікаво, хто винен у створенні такої зневаги?
Iwan
Нам простим смертним викладача ще б таку зарплату як у Шарова - ми б те ж так варнякали.https://declarations.com.ua/declaration/nacp_a9ba7f34-05d5-4be7-85a6-252e9d04313e

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!