Нацфонд досліджень зможе оголосити перші конкурси

Фонд досліджень зможе оголосити перші конкурси для вчених та надати їм гранти

Нацфонд досліджень зможе оголосити перші конкурси

Національний фонд досліджень зможе оголосити перші конкурси для вчених та надати їм гранти під кращі проекти. Відповідна постанова, що визначає процедури й умови конкурсного відбору, ухвалена Кабінетом Міністрів.

За словами міністра освіти і науки Ганни Новосад, Національний фонд досліджень є абсолютно новою структурою для підтримки українських вчених, що створена за аналогом з провідними науковими фондами світу.

«Національний фонд досліджень надаватиме гранти дослідникам незалежно від відомчої належності установ, де вони працюють. Сам фонд був створений торік, однак треба було ще визначити певні процедури та прийняти низку документів для його повноцінного старту. Сьогодні Кабмін ухвалив останній документ урядового рівня, що потрібен для запуску НФД. Тепер фонд зможе почати внутрішні процедури для оголошення перших конкурсів наукових проєктів», – пояснила міністр освіти і науки.

Вона також зазначила, що перші конкурси та надання грантів мають відбутися уже весною наступного року. Для цього в бюджеті на 2020 рік збільшено фінансування НФД майже вдвічі – до 526 млн грн.

Фонд надаватиме індивідуальні, колективні чи інституційні гранти.

Рішення про проведення конкурсу та його умови прийматиме Наукова рада НФД, до якої входять 30 провідних українських вчених з наукових установ та вишів. Після цього створюватиметься комісія конкурсу – не менше 7 осіб з числа визнаних науковців галузі.

Оголошення про конкурс розміщуватимуть на сайті фонду.

Освіта.ua
27.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Солегорск
Кагда правительство не хочет давать деньги на науку, считая это убытком, начинают. придумывать разные структуры, фонды... Туда ставят ученных- они тонут в бюрократии... Те делают вид, что работают, борются ...Учите мировой опыт.
СингаівськийМ.
Ще два роки будуть конкурси горе- вчені проводити.... Нацфонд очолює рідний брат Новосад- із родини безруких.
Скептик
Для СингаівськийМ.: Боти заспокойтеся. Вам не перепаде.
Коментувати
Черкаський
Намахані реформатори, які собачоі будки не побудували, дитячі соплі два роки розмазували і положення про цей нацфонд писали... . Тепер цим бездарам виділили 20 млн $ і вони чмошники безрукі викличуть експертів із- за бугра , заплатять ім половину іцих грошей і будуть репетувати на всю Іванівську, що вони , засранці, порухали стратегічно украінську науку вперед! При цьому теляча радість буде на губах всіх міністерських валянків.Ох і пореформували ми науку!! За три копійки будуть радіти , як Америкоси за триліон $!!!
Першин
Для Черкаський: слухав цього голову нацфонду, кадр з луни звалився. Нічого не розуміє.
Коментувати