МОН по-іншому розподілятиме кошти на центри профосвіти

Заклади професійної освіти відтепер підтверджуватимуть свою готовність до інвестицій

МОН по-іншому розподілятиме кошти на центри профосвіти

У 2020 році Міністерство освіти і науки змінить принцип розподілу коштів для відкриття навчально-практичних центрів у закладах профосвіти. Про це розповів заступник міністра освіти і науки Петро Коржевський.

За його словами, заклади професійної освіти відтепер підтверджуватимуть свою готовність до інвестицій, а також доводитимуть їх необхідність.

«У бюджеті 2020 року на створення навчально-практичних центрів закладено 259 млн гривень. Це великі кошти, які допоможуть нам не тільки збільшити кількість центрів, а й суттєво підвищити їхню якість. Для цього ми хочемо у січні затвердити на уряді Порядок, який змінить принцип їх розподілу. Так, раніше ми відкривали центри за професіями і відбирали для цього заклади, тоді як зараз вони проходитимуть конкурс, де доводитимуть готовність до відкриття таких осередків», – зазначив Петро Коржевський.

Планується, що заклади, які виявлять бажання відкрити навчально-практичний центр за певною професією, подаватимуть до МОН заявки. У них вони даватимуть докладний опис майбутнього навчально-практичного центру, самого закладу, стану професійно-технічної освіти у регіоні, а також орієнтовну вартість центру.

Окрім цього, під час відбору враховуватиметься не тільки наявна матеріально-технічна база, а й досвід співпраці з бізнесом, кількість учнів та доступність закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

«Ми хочемо, щоб управлінці на місцях мали цілісне бачення, яким має бути майбутній навчально-практичний центр і результат від його роботи. Адже велика інвестиція повинна позитивно впливати на розвиток регіону загалом», – додав заступник міністра.

Важливо, що подаватися на конкурс зможуть також ті заклади, де вже працюють навчально-практичні центри. У такий спосіб вони зможуть оновити базу або докупити обладнання, якого бракує для якіснішої роботи.

Освіта.ua
20.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cirius
А якщо місцева влада рахує, що їй такий центр не потрібен? Знову якась дурня, Фінансування ПНТЗ віддали на місцевий рівень, а тепер далі у Києві вирішуватимуть, який НЗ потрбен, та ще й цей заклад має довести свою потрібність. НЗ складе на папері дуже гарний докладний опис і що з того? І тепер, щоб отримати ліцезію на відкриття тієї чи іншої професії ПНЗ подають купу паперів, від цього покращилась якість підготовки чи їх фінансування? Орієнтовна вартість центру-це кошторис, зам.міністра має зелене поняття скільки це коштує, чи йому перекрило дихавку?Боже, додай українцям клепки, бо у декого з мозковивим кровообігом проблеми.