МОН може змінити принцип отримання стипендій

За словами міністра, розмір стипендій варто збільшувати, але скоротити кількість її одержувачів

МОН може змінити принцип отримання стипендій

Розмір академічної стипендії необхідно збільшувати, але разом з тим скоротити кількість її одержувачів. Про це сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад у коментарі «Інтерфакс-Україна», повідомляє УП. Життя.

«Академічна стипендія повинна бути чимось, що складніше отримати, але її сума повинна бути більшою», – сказала Новосад.

Також міністр підкреслила, що поки готових рішень щодо цього питання немає.

«На наступний рік ми точно нічого не змінюємо, оскільки проект бюджету вже є, який є. Але підходи необхідно напрацьовувати», – додала міністр освіти.

За її словами, зараз відбувається вивчення витрат на стипендії. Згодом Міністерство освіти і науки проведе аналіз та ухвалить відповідне рішення.

Освіта.ua
04.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр
Вернул бы лучше, как было до 2015 года. У нас еще слишком мягко было, что средняя оценка должна быть 4, то есть возможны и тройки. Например, в России студент должен получить только 4 или 5, ВУЗ сам делает рейтинг среди этих людей и сам определяет размер стипендий, то есть она может доходить до нескольких тысяч рублей (минималка около 1600 руб). У нас в 15 году была стипендия 900 грн, сейчас - 1400. Но сейчас может получить стипендию даже тот, кто все сдал на 3, ведь все зависит от одногруппников, а тогда из группы мог никто не получить стипендию. Можно было бы поднять стипендию до 1100 хотя бы и вернуться к правилам до 15 года, и ценность получения стипендии, собственно и знаний, увеличилась бы, и ты зависишь только от себя. Ну а про министра скажу, что пока выглядит некомпетентно, 3/4 страны выбирали новых людей, потому что не хотят продолжения того курса, который выбрала прошлая безобразная власть
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української науки і освіти. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не блазня Зелю (який нічого не вирішує, а просто грає роль "президента"), а його господаря - олігарха Бєню Коломойського.
Драгоманівець
Новосад,забрати стипендію -це гріх! Діти бідні. Масово йдуть на підробітки- навчанню кінець. Якості ніякої . За два попередні роки після скорочення із70%до 40 % в нас в педіні дітей на заняттях поменшало в двічі!!
філарет
Для Драгоманівець: хреста на них немає!
Олекса Позняк
Для Драгоманівець: мабуть за Зе голосували? отримуйте!
Олекса Позняк
Для філарет: немає, у Вови і Бені зірка іудейська
Коментувати
Tet-a-tet
Давайте мислити логічно: стипендія - це соціальна подачка, чи це стимул,або винагорода суспільства за добре виконану роботу? Розмір нашої стипендії- це подачка, бо вона нічого істотного для студента не вирішує і ролі стимула не виконує. Хіба що моральне задоволення. На стипендію як стимул заслуговує дуже мало студентів, за учнів ПТУ я вже не кажу, там її заслуговують одиниці. Тому стипендія має бути як середня зарплата, але отримувати її мають найкращі. А щоб ректори не призначали її лише "своїм" МОНУ має встановити порядок, коли таку стипендію призначають студенські ради або опікунські ради, де голосу ректора взагалі не повинно бути. Тоді і нарікати не буде на кого, самі врядуєте - самі маєте. Стипендію мають заробляти у змаганні, як у спорті, де виразно видно, хто прибіг першим, а хто позаду. Відразу ідеально не буде, але поступово будуть вироблені запобіжники, які дозволятимуть отримувати її найталановитішим.
Не знаєш- не говори
Для Tet-a-tet: повний дурень! Хоч один день був у внз? При чому тут ректор! Є положення ,на основі якого деканати і самоврядування виставляє рейтинг...
Tet-a-tet
Для не знаєш, не говори. Повний дурень Ви, бо не читаєте дописи, а беретеся критикувати. Якщо все так, як пишете, то чому Тетяна пише зворотнє? А інші що пишуть? Або ми коментуємо те, що пишуть дописувачі, або виставляємо себе зарозумілими телепнями.
Для Tet-a-tet:
А ти й справді дурень. Або трошки культурніше - ЗЕбіл.
Коментувати
Трускавець батько
Пані Новосад ! Зеленський в програмі президентській нічого не говорив про те, що забере стипендіі! А ви це робите. Терпець може урватися....
Ганьба
Для Трускавець батько: А также не говорил,что позакрывает сельские школы.
Олекса Позняк
Для Трускавець батько: обманули ЗЕки? А думали манна єрусалимська на вас упаде як Вован презиком стане?
Коментувати
АнтиЄвропейство
Студентські профспілки будуть протестувати, а команда Зе програла в очах сотень тисяч молоді та іх батьків. Ганьбище!!
Местный
Для АнтиЄвропейство: принесут парочку повесток и угомонятся
Олекса Позняк
Для АнтиЄвропейство: програла в очах придурків що голосувала за Зе. А йому як прутнем по роялю .Почистять з бенею Україну та й на відпочинок в Ізраїль
Коментувати
Луганчанин
Слава студентам!! Молодцы! Это Вы привели этих маргиналов у власть. Видели глаза , что брали? Вот- вот, чтоб они Вам.... Сидите без стипухи!
123
Для Луганчанин: хто вам сказав, що за Зе голосували студенти. За нього голосували дурні, яких в наш час нажаль багато і серед студентів, але контрактників, які стипендії не отримують. Мій син-студент сказав, що серед його однокурсників лише 1 голосував за Зе.
Коментувати
Яків
Судячи по її коментах маністр не дуже відрізняється своїм умішком. Кожне тупе чмо при заході КАЛІДОР влади вважає за необхідне залишити після кучу навозу. і що цікаво кожен маністр виріззняється своєю тупою оригінальністю...то правопис не такий то студенти заможні.... а головне те що їх виблядки ні в яке порівняння не йдуть з простолюдинами... для таких маністрів головне прилаштувати своїх виродків гуманоїдів
Бідний студент
Нехай цей міністр освіти, або її діти спочатку витягнуть, а потім проживуть за цю ’’ високу’’стипендію як виживають бідні студенти, які крім навчання повинні ще заплатити за проживання , харчування. В Україні ці реформи з кожним роком ведуть в нікуди. Дуже рада що закінчила!
Тетяна
Моя донька є студенткою медичного вузу. Таке враження,що для того,щоб отримати стипендію,потрібно виконати політ в космос! Дитина немає просвітної години,постійно вчить,займається, використовуючи якнайбільше літератури.Кожного дня по 5- 6 пар.І от результат: відповідала впевнено,розгорнуто,на складні додаткові питання відповіла,викладач постійно говорив: правильно,вірно і потім чуєш в кінці пари:молодець,сідай , три бали !!! Це по якому??? А діти викладачів за троє речень з підказкою викладача отримують 4 або 5 !!! То кому буде призначена стипендія ??? Розумні і старанні діти в ,, прольоті".Вони бояться відстояти свої права,бо почнуть взагалі ,,пресувати". Я хочу побажати таким педагогам, щоб їх лікували лікарі,яким ні за що ставлять високі оцінки!!!
123
Для Тетяна: Ви викладач у коледжі де навчається Ваша донька і чули її відповіді? Звідки Ви знаєте що відбувалось на парі? В мене була одногрупниця, яка відповідати на питання могла півпари. Але все те ні до чого, бо ми були економістами а не літераторами. На нашій спеціальності відповідь з 2слів іноді є змістовнішою ніж півгодинне говоріння. І якщо їй недодаютт балів на парі, вона може здати іспит на найвищий бал. Я не знаю як в коледжі, а у вишах зазвичай зі 100 балів, 50 отримають під час семестру, а 50 на самому іспиті.
Анна
Коли вчиться викладацька дитина і проста дитина , про яку чесність та об’єктивність оцінювання можна говорити, і нехай дитина буде всезагально розвинена, чи просто вивчить весь навчальний матеріал на відмінно, ясно і зрозуміло що стипендію отримає перший, неважливо яка відповідь, на оцінці ж не вказано чи відповідь була пів пари чи хв. Не варто розчаровуватись, ці роки навчання пройдуть швидко , головне вчитись для задоволення і для себе , адже оцінку своєї власної совісті аж ніяк не купиш.
123
Для Анна: Ви суб’єктивні. Я сама була вчительською дитиною (правда в школі лише у виші вчилась іншому, а не тому де викладав батько). В нашій школі вчительські діти були найнесчаснішими. До нас вимоги були більшими ніж до звичайних дітей і в навчанні і в поведінці і в позаурочній діяльності. Те що прощали іншим дітям ніколи не прощали нам, бо "якщо ти будеш якось не так себе вести або вчитись, то скажуть що я погана вчителька". Коли я у 11 класі попросила пояснити тата задачу, він дістав університетьський підручник і сказав "вчи", хоча задача була за шкільною програмою. Просто треба вчитись та й усе і не шукати відмазок.
Коментувати
cos
Політика Порошенка і Зеленського однакова, і нічим не відрізняється. Ці самі обличчя, така сама программа як і у Порошенка. Європа і США нас обдурили-вони хитро зробили ставку на Зеленського, а дурний народе повівся.15 чоловік в класі-вб’є всі сільські школи. Гнати Зеленського, Петю та Юлю з влади- іх час вийшов. Ще й землю мерзотники хочуть продати.
Остановитесь!
Госпожа министр!! Вы ненавидите свой народ, наши школы, для Вас учитель, преподаватель- нахлебники. Студенты для вас лодыри и тунеядцы, которых надо сокращать,гнобить... Как с таким мировоззрением можна быть членом правительства? Такой позиции нет ни в одного министра Евросоюза.Кому вы служите? Таких вампиров у правительстве за 30 лет независимости не было! Повидимому ваши хазяева вас наняли для уничтожения всего украинского? Ну так не будет! Ответите.
Міністра- у відставку
От негідники!! В краіні 2/3 бідного населення, а ця соплива міністерка хоче забрати ці 1,3 тисячі в нещасноі дитини! Погляньте- в Університетах на заняття ходить 30 % студентів. Решта - на роботі! Із 1,2 млн студентів лише 350 тисяч бюджетників, а по Закону мусить бути хоча б 600 тисяч! Із цих 350 тисяч стипендію отримує 43%, а ця Новосад хоче скоротити до 15%. В Університети будуть вступати лише багаті!! Це проти світових і європейських тенденцій. Міністра- у відставку!! Студентів -350 тисяч
Ирина
Ух ты, это где так? У нас бегают, сдают. За просто так никто ничего не получает.И если судить как грамотно написан коментарий, так правильно и делают что стипендию не дают, у нас в коледже народ грамотней пишет хоть и коледж технический
V
В технікумах і училищах діти отримують стипендію нізащо вони не вчаться,невідвідують пари і ще посміхаються над тими які вчаться в університетах і не мають стипендії це дуже обідно потрібно щось робити,я знаю таких що ще й на роботу ходять під час навчання,а стипендія їм,це жах
Випадковий
Для V: В училищі стипендія 495 грн, багато? Давайте заберемо!!! І заняття відвідують, а якщо ви там вчились і не відвідували, тож не треба говорити!!!
Лія
А я зовсім не розумію навіщо платити стипендію.Державп так витрачає кошти щоб вивчити студента.Я рахую що ще студент винен державі а не держава йому
Анна
А я зовсім не розумію навіщо вам платити зарплату, коли ви можете працювати за ідею, держава ж нічого вам не винна, все вірно?
Коментувати