70% державних вишів втратять статус бюджетних установ, - КМУ

Кабінет Міністрів оприлюднив цілі у реформуванні сфери вищої освіти на найближчі 5 років

70% державних вишів втратять статус бюджетних установ, - КМУ

Кабінет Міністрів прогнозує, що за 5 років не менш як 70% державних закладів вищої освіти вийдуть із статусу бюджетної установи. Відповідний пункт міститься у Програмі діяльності уряду, що подана на розгляд українського парламенту.

Окрім цього, цілі Кабінету Міністрів у сфері вищої освіти полягають у зміні системи фінансування та управління закладами вищої освіти, забезпеченні професійного розвитку науково-педагогічних працівників, підвищенні оплати праці, створенні системи забезпечення якості вищої освіти тощо.

В уряді наголошують, що зараз якість вищої освіти не відповідає очікуванням роботодавців, студентів та суспільства в цілому. Понад 70% українців вважають якість вищої освіти в Україні середньою, низькою або дуже низькою.

Система фінансування та управління не дає заслуженої винагороди найкращим викладачам та найбільш ефективним закладам вищої освіти. Здобувачами вищої освіти часто стають молоді люди, які не повною мірою володіють необхідними для здобуття вищої освіти знаннями, навичками та мотивацією.

«Наші дії будуть спрямовані на створення умов, за яких студенти отримують високу якість вищої освіти, що дає їм достатні сучасні знання та навички для подальшої успішної професійної кар’єри висококваліфікованого фахівця. Для цього ми змінимо систему фінансування. Публічні кошти отримають ті провайдери вищої освіти, які мають кращі результати освітньої та наукової діяльності та створюють кращі життєві перспективи для майбутніх випускників. Заклади вищої освіти отримають реальну фінансову автономію. За 5 років не менш як 70% державних закладів вищої освіти вийдуть із статусу бюджетної установи. При цьому усі ректори матимуть в контрактах ключові показники ефективності та оцінюватимуться за результатами їх досягнення. Частка державного фінансування закладів приватної форми власності становитиме не менш як 5%», - йдеться у Програмі діяльності Кабінету Міністрів на найближчі 5 років.

В уряді також зауважують, що зміна системи фінансування вищої освіти забезпечить конкурентний рівень оплати праці та постійний професійний розвиток науково-педагогічних працівників у закладах вищої освіти.

«Наше завдання – досягти рівня середньої заробітної плати науково-педагогічних працівників державних та комунальних закладів вищої освіти на рівні удвічі більшому за середню заробітну плату в країні», - зазначається у документі.

Також у Кабінеті Міністрів планують створити дієву систему забезпечення якості вищої освіти, яка ґрунтується на широкій прихильності принципам академічної доброчесності, та спрямуємо зусилля на забезпечення довіри українського бізнесу до системи вищої освіти в Україні. Більшість учасників акредитації вважатимуть зовнішні процедури забезпечення якості чіткими та прозорими.

Планується, що щонайменше 80% студентів не будуть стикатися з проявами академічної недоброчесності та/або наданням неправомірної вигоди у закладах вищої освіти.

«Забезпечимо задоволення різноманітних освітніх потреб населення щодо особистого та професійного розвитку в системі освіти дорослих, зокрема соціально вразливих категорій громадян. Створимо умови для визнання в системі формальної освіти результатів навчання, здобутих у неформальній та інформальній освіті», - зазначається у частині Програми діяльності уряду, що присвячена запланованим змінам у сфері вищої освіти.

Програма уряду: стратегічні цілі в освіті і науці

Освіта.ua
30.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Синксоид
Киево- Могилянцы решили свое название во второй части распространить на всю Украину... Этот вуз - это клубок украинофобов! Соросовские и Мвф- ские агенты! Готовы страну- культуру, образование, науку уничтожить. Землю продать иностранцам, а за вырученные продадут евробляхи.
Торба
Для Синксоид: ти бот пітерський набрид своєю маячнею. ти хоч вивчи значення слів даундоїд.
Острог
Ганьба могилянці!!
Коментувати
Студент
Дурня повна! Хочуть знищити вищу освіту! Причому, ті хто пропонує такі зміни здобували освіту безкоштовно! А зараз хочуть позбавити дитину потрапити на бюджет! Що, з іншого боку, вимагати від новопризначеного міністра???
Альона
Уряд думає, як ЗЕкономити бюджетні кошти. Чудовий план. Скорочення на 70%! Бюджетні заклади вищої освіти закрити. Бюджетні лікарні закрити. Бюджетні бібліотеки, палаци культури, музеї закрити. Зняти мораторій на продаж землі. Землю розпродати олігархам та іноземним компаніям. Національні інтереси України вже здали Росії, підписали капітуляцію України - "план Штайнмаєра" - путінським генералам, обслуговують інтереси зрадників національних інтересів, що засіли у новому Парламенті. А самі після закінчення їхньої каденції - за кордон, де в офшорах - гроші, в Європі - вілли, в європейських університетах - їхні діти. А як же ненька Україна? Як же наша молодь?
Logic Power
Ну, приплыли. Прощайте, бюджетные места. Конкурс будет такой, что талантливым детям будет проще поступать уже сразу в ВУЗы Европы. Медицину убили, теперь за образование взялись.
Європеід
Такий примітивізм у викладені долі молоді, стану вищоі школи. Знищити державні вузи, гроші віддати в приватні ? Це реформа?чому? Для кого?? Бо Бабак з парламенту , Шаров, Совсун - всі з приватних конторок. Питання- що вже в Європу не йдемо?? Там освіта, як правило, державна і безкоштовна.... Агов!! ЗЕмолодь, Ви в Європі буваєте?? Чи гроші Сороса все повбивали в головах.
Антон
Працедавцем прикриваються... працедавцю якість не так потрібна, як потрібна здорова психічно та відповідальна людина. Заробітною платою прикриваються... вдвічі більше... а бюджетних ЗВО тільки 30% залишите? цікава арифметика. Мабуть скоро тут нікого не буде... і мене
Іван Перепелиця
Давай вааще все госфинансирование отдадим частным учебным учреждениям, а государственные закроем. Какая экономия бюджета и никакой ответственности. Не нужно ничего строить и покупать. Всех укров рабами отправим в Поляндию или Германцам. Украину превратим в голое поле. Толи ещё будет ойойой!
Человек
Нет чтоб нормально написать - бюджетных мест в ВУЗах теперь не будет.
mmm
Для Человек: а чого це не можна приватному уні дати державою фінансовані навчальні місця? савжди простіше профінансувати місце, ніж тягти весь уні. тут питання лише у тому чи вистачить на таку схему мізків.
Brschtscth
Возникнет вопрос, чьему частному вузу давать деньги. Что беспокоит сильнее - "визнання информального навчання", т.е. сдал тест - получил аттестацию. И я боюсь тех, кто лет через 10 придет менять счетчик газа или лечить меня с таким образованием.
Коментувати
Немає розуму?
Якісь космонавти писали цю програму... Для чого освіта?? Для благополуччя народу, конкретної дитини. А ці дурні понавигадували якісь проценти? Що мені харків’янину до того скільки буде бюджетних університетів ? Чи який процент плагіату курсових ? Сміття якесь.. . А скільки ви збудуєте комфортабельних гуртожитків, щоб наші діти не жили , як бомжі. Скільки буде відкрито надсучасних лабараторій? Як зацікавлять вчителя чи професора у якісному викладані? Скільки в Києві збудуєте шкіл?Дасте квартир педагогам? Новий Мон нічого не розуміє .... Президент втрачає... Країна програє...
Лара
Для Немає розуму?: Досить скиглити!Бери швабру і дуй мити підлогу!
Тетяна Кіба
лара, це сайт освіти, а вам сюди https://27.ua/ua/shop/shvabry/
Коментувати
Народ
И поэтому налоги снизятся?
Самбір
Для Народ: якісь Козли писали цю програму? Стадний називається...
Лара
Самбірчанине,навчися культурно писати!Поважай писанину Міністерства!Закінчи спочатку Самбірське культосвітнє училище!
Коментувати
Небайдужий
А як же Марс? На Марсі базу теж зробимо! І телепортацію зробимо!
mmm
Для Небайдужий: простіше зробити із Землі Марс, і ми вже на шляху до цього.
Коментувати