Випускники магістратури також складатимуть ЗНО

Іспити мають стати незалежною перевіркою готовності студента працювати за фахом

Випускники магістратури також складатимуть ЗНО

Випускники магістратури 30-ти найбільш суспільно важливих та пов’язаних з підвищеним ризиком спеціальностей складатимуть атестацію в формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів.

У Міністерстві освіти зазначають, що іспит має стати незалежною перевіркою результатів навчання студента та його готовності працювати за фахом.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, зараз в Україні немає надійного стандартизованого інструменту, щоб «поміряти» якість освіти випускників на виході з університету, адже у кожному закладі свій підхід до оцінювання.

«Таким інструментом має стати єдиний державний кваліфікаційний іспит – ЄДКІ, що передбачений законом «Про вищу освіту». З наступного року ми почнемо цей іспит поступово впроваджувати. Підсумки ЄДКІ дозволять об’єктивно оцінити як результати навчання та професійну готовність випускників, так і результати освітньої діяльності університетів», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона додала, що єдиний державний кваліфікаційний іспит також має стати ефективним запобіжником корупційних ризиків.

До організації та проведення іспиту буде залучене не тільки МОН, а й інші відомства, які формують політику у відповідній сфері. Це дозволить зробити програми та завдання більш якісними та фаховими. Наприклад, для розробки програм іспиту спеціальності «Національна безпека» до процесу залучать СБУ, Службу зовнішньої розвідки, Міноборони.

З деяких спеціальностей іспит може проводитися в формі ЗНО.

Конкретний перелік спеціальностей, за якими проводитиметься єдиний державний кваліфікаційний іспит для випускників магістратури, раніше затвердив Кабмін. Це, зокрема, всі спеціальності галузей знань «Ветеринарна медицина», «Охорона здоров’я», «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека», «Транспорт», а також спеціальності «Право», «Кібербезпека», «Атомна енергетика», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародне право».

«Ми запроваджуємо ЄДКІ на ті спеціальності, які пов’язані з високим рівнем соціальної відповідальності, безпекою, здоров’ям людей, міжнародними зобов’язаннями України. У підготовці таких фахівців діють єдині вимоги, тож, відповідно, потрібен контроль за рівнем та якістю їх дотримання», – наголосила Лілія Гриневич.

До іспиту допускатимуть студентів, які не мають академічної заборгованості.

Якщо випускник не складе іспит з першого разу, то його мають відрахувати, але можуть поновити для однократного повторного складання іспиту. Якщо ж і друга спроба буде невдалою, то поновитися можна буде для повторного навчання – не менше двох семестрів перед складанням ЄДКІ. Повторне навчання та складання кваліфікаційного іспиту буде виключно за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

Варто відзначити, що ЄДКІ вже запроваджено і проводиться для студентів медичних спеціальностей.

Також важливо, що студенти наскрізної магістратури медичних та ветеринарних спеціальностей у разі неуспішного складання ЄДКІ можуть один раз повторно скласти його без відрахування.

Освіта.ua
17.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Студент Ну ОЮА
Коли шановна Лілія Гриневич складе це ЗНО на такому рівні без належної підготовки як і ми ,тоді ми подумаємо чи ми будемо його складати, Якщо ні, я сам вийду в Київ на майдан. Дістали !
Олександр
А роботою по завершені навчання забезпечите? Скласти 3 ЗНО, потратити багато часу, енергії, коштів, а потім що? Іти працювати за 5000? А чому у вимогах до кандидата в депутати немає обов’язкового складання іспиту на знання державної мови, англійської мови, на знання Конституції України, чому вони не здають ніяких іспитів, я розумію що це виборна посада, але перед тим як висувати свою кандидатуру, то пройдіть так звані ЗНО
Катерина
При чем здесь английский язык к правоведению? Какое вы имеете право заставлять его сдавать?? Я может вообще хочу преподавателем работать в украинском ВУЗЕ или обычным штатным юристом на фирме, какой английский если я даже не юрист-международник! Это прямое нарушение наших прав! Нужно это остановить!
Галина
Для Катерина: Ви будете поганим юристом. Ви навіть не здатні опанувати нормативні докумеети щодо кваліфікаційних вимог. Ви не розумієте різниці між "викладати у виші" і "працювати штатним юристом". Аби працювати штатним юристом Вам достатньо диблому бакалавра, а для викладання у виші необхідна не лише магістратура (якої достатньо для коледжів, які зараз відносяться до передвищої освіти), а ще аспірантура. Аби викладати у виші Вам необхідно буде займатись наукрю, освоювати правові норми інших держав, порівнювати, аналізувати, читати наукові статті іноземних видань та публікуватись в них. Ідіть вчіться або, краще не вчіться, а йдіть працювати секретаркою
Катерина
Дякую Галина, адже без вашого коментарю я й нічого не знала ???????????? Така прикрість, серйозно. До вашої уваги, Галино, я працюю юристом ще з 3 курсу, та вже маю досвід роботи понад два роки, щоб мені тут розповідати, який ступінь освіти куди потрібен! По-перше, на посаду штатного юриста іноді недостатньо мати диплом бакалавра, ви Галина, судячи з усього, ніколи не працювали із великими та вибагливими фірмами та партнерами, які потребують не лише ступінь освіти не нижче магістра, а ще й виключно денну форму навчання, потрібно розмежовувати Галина, що написано у наших нормативно-правових актах, та що відбувається в реальному житті. По-друге, де я писала про те, що для цих посад обов’язково потрібно мати магістерський ступінь освіти або що лише його достатньо? Однак це не означає, що провчившись вже рік на магістратурі, до речі на бюджетній формі навчання, я повинна тішитись лише дипломом бакалавра, лише тому, що для моєї посади на сьогоднішній день цього достатньо.
Катерина
А по-третє, якщо ви вмієте уважно читати та розуміти сенс написаного тексту, то ви повинні зрозуміти, що я мала на увазі, а саме те, що юристи на фірмах та викладачі університетів не повинні обов’язково знати англійську мову, і ця маячня про наукові роботи не є дійсністю, для викладання англійської мови у вишах є викладачі англійської мови! Інші викладачі, можливо й повинні знати на елементарному рівні, однак ніякі іспити англійської мови складати не повинні! У нас в університеті наші викладачі англійської мовою не володіли, і нічого, навчили нас якось, що на олімпіадах по праву наші студенти кращі ВНЗ перемагали!
Коментувати
Аліна
Давайте люди подниматься и создавать петицию против ЗНО после магистратуры! Они доведут людей до белой гарячки, все соки выпьют и даже глазом не моргнут! Что это за тупизм и самодурство??? Какое ЗНО после магистратуры? Инициаторы данного законопроекта хоть одно ЗНО в своей жизни смогли бы пройти? Первое мы прошли, учились 4 года, куча сил, нервов, денег потрачено, второе прошли перед магистратурой, снова куча экзаменов денег и сил, ещё и третье? А кто деньги возвращать за обучение будет в случае чего? Кто вам дал право решать, кому давать диплом, а кому нет если человек вложил в это невероятное количество сил и для чего? Что-бы постоянно доказывать что он достоен вашей пластиковой бумажки?! Это противозаконно и антиконституционно предупреждать о таких вещах за такое маленькое количество времени, это нарушает наши права как студентов и граждан этой страны! Зная все эти 7 кругов ада, некоторые и не пошли бы учиться на данные специальности, вы не имеете права так поступать!
1
Для чого здавати ЗНО з англійсбкої для поступлення на магістсратуру ? Щей усім спеціальностям ? Це недоречно і лишні витрати, краще б покращили якість проживання і навчання, а не впроваджували тести, які до покращення не призведуть....
Ірина
Для 1: "Для поступлення на магістратуру". З такими знаннями раніше було "поступлення" дояркою на колгоспну ферму.
Коментувати
Время идёт
Куча петиций об отмене ЗНО что вы сидите подписывайтесь время не ждёт!Те кто против ЗНО и не сдал в этом году у вас будет шанс поступить если ЗНО отменят.А то ещё новое введут даже если вы его сдадите разве не обидно что куча денег которые идут на подготовку ЗНО не идут на повышение зарплат, пенсий и других льгот.
неравнодушный
Для Время идёт: как раз те кто не сдал подписывайтесь голосов хватит и в следующем году поступите
Коментувати
мама Киев
Люди часто жалуются что им льготы урезают или не выплачивают а решить проблему можно отменить ЗНО и те деньги что идут на его подготовку помогут многим людям получить необходимую помощь.А нам рассказывают про дефицит бюджета судя по всему у нас профицит,раз на все новшества деньги есть.И вообще возможно надо за лет 5-10 предупреждать о таких реформах многие зная что им предстоит постоянно писать ЗНО не пошли б на эти профессии а раз уже написали и проучились то есть риск на выходе остаться без диплома.А по отзывам я вижу что очень многие за ЗНО и ещё очень оскорбляють тех кто по каким-то причинам его не сдал не понимая что у них тоже есть шанс остаться без диплома,а те кто против не охотно подписываются на петиции и в итоге 90 процентов что и это ЗНО состоится
Папа
Для мама Киев: по каким-то причинам - это так называются люди, которые ничего не выучили за все время и не показали даже минимальный результат?) Нормальная мера: ничего не делал - не будет диплома, даже за деньги, а то эти "квалифицированные" кадры уже девать некуда - в каждом магазине половина рабочих с вышкой. Но все хотят халявы палец отрадней не ударив. Другое дело, что нужно тогда что-то отменять, чтоб у человека не было по 4 различных тестирования в конце учебы Но тестирование в конце нужно, и чем сложнее оно для проплаты, тем надежнее
мама Киев
Для Папа: возмущаются не только те кто ничего не делал
Люда
Ви знаєте,що таке дефіцит бюджету? Ні. Бо не маєте елементарних знань з економіки а те ,що ви пропонуєте...то не мучайте бухгалтерів,то так не працює.
Коментувати
Сюрприз
А прикиньте коллеги лет так через 5 будем сдавать ЗНО чтоб подтвердить стаж на работе а потом лет в 60 ЗНО чтоб подтвердить право на получения пенсии.
Комментатор
Для Сюрприз: да хорошо было бы каждые лет5 проверять знания учителей! Ведь почему такие проблемы с английским ЗНО? Какие учителя-такие и ученики
777
Для Комментатор: згодна. А то вони часто не знають і шкільної програми. про яку вишу освіту можна говорити.
cos
Для Комментатор: Для 777: Студенти, які закінчують педагогічні університети, массово будуть відмовлятися йти до школи працювати. Навіщо ім займатися волокитою з паперовою роботою, які придумали чиновники з міністерством, постійні перевірки, та ще придумали дурню з тестуванням. Легше стати репетитором, в якого заробітня плата буде в кілька разів вище, непотрібно займатися парерами, проходити тестування, та ще й менше навантаження на вчителя, крім цього ніяких перевірок з боку МОН. Буде дуже великий дифіцит вчителів. МОН з міністром освіти (Гриневич) своіми ’’антиукраінськими’’ реформами знищить освіту. Вони хочуть, щоби всі украінці вийхали ішачити на Європу, тому і ввели ЗНО з англійськоі після магістратури, а згодом введуть і після бакалавіату. Це робиться навмисно. Гриневич- це великий шкідник украінськоі освіти, іі треба відправити у відставку.
Коментувати
Сюрприз
Медики хотят отказаться и идут на митинг,а кто как не юристы должны отстаивать свои права?Если смолчим то прокидают и тех кто прошёл 2 круга ада с ЗНО а так добро пожаловать на третий.Все что происходит далеко не в нашу пользу.Я думаю что для юристов и медиков лет через 10 для получения диплома поставят драконовские условия.
Сюрприз
А они в МОН мстительные надеюсь к этому времени будет новый министр образования.Хотя не знаю кто это все отменит?Если мы раньше не добились отмены всего этого бреда то они это поняли что если введут новый все рано все это благополучно переживут и все.Если с 14259 бакалавров где-то 7000 не перешли порог по нескольким или по одному из предметов то из этих оставшихся в магистратуре процентов 20-30 будут платить за контракт а на выходе диплом не получат.Интересно эту ситуацию ещё можно исправить пока дело не набрало обороты? Хотя медики проглотили и юристы проглотят.
cos
Для Сюрприз: Я правильно понял, для бакалавров должны ввести ЗНО с 2023 года по английскому?
Сюрприз
Для cos: возможно и раньше
Коментувати
Сюрприз
А кстати это новость появилась после того как начали набирать обороты петиция об отмене ЗНО и другие.Вот они в отместку и ввели новое ЗНО
Сюрприз
Интересно сколько бюджетных денег идёт на ЗНО и ещё говорят что «громадськисть» поддерживает это.Представте встал народ перед дверьми МОН и говорит на и срочно нужно ЗНО денег так много в бюджете зачем увеличивать зарплаты потратьте их на ЗНО и ещё за наши налоги пожалуйста
Для Сюрприз
А уявляєте, скільки бюджетних коштів піде, якщо таким недоучкам видати дипломи магістрів і платити незаслужену ними зарплату?
Коментувати
Сюрприз
Не добили при входе добьют при выходе!Врядли петиция об отмене ЗНО наберёт достаточно голосов.А если все дальше будут сидеть сложа руки то и это введут дело времени.Никто не думал что для бакалавров введут ,а ввели.И в нашем бюджете в котором всегда дефицит как-то деньги на ЗНО резко появились и получилось все и тут получится.
!!!
Для Сюрприз:Так уже ведь ввели.
Коментувати
Сюрприз
Прошли выборы и кроме президента ничего не изменилось в КМУ сидят все те же люди что и при Порошенко.Отставки Гроссманом не добились и соответственно вся старая команда в зборе в том числе и Гриневич,и Супрун и многие другие «добрые» люди.А министерство « добрых дел» все дальше будет ставить палочки в колёса и закручивать гайки.
Виктор
Как забавно, наш министр образования делает все, чтоб выскочить людей с нормальных работ... Если уж на то пошло, сначала страну приведите в порядок и сами его сдайте... Или же уберите его вообще! Я предлагаю запустить хэштэг #знодляправительства, интересно сколько единомышленников наберётся. (простите, что на русском)
fgh
Для Виктор: схоже, що саме цим і займаються, тобто, роблять спроби навести лад. З чогось же треба починати. Як на мене, то якраз з цих авгієвих конюшень під назвою "вища школа".
Коментувати
Альона Худоярова
ЗНО на магістратуру, яке зрізало одну третю талановитих вступників які знають свою справу, проте не знають англійської мови що в них не викладалась і подекуди навіть не буде потрібна їм у професійній діяльності я може і якось розуміла (вибрати з сильних найсильніших). Але це вже просто, якщо дозволите, маразм! Людина провчилась від шести до восьми років (в моєму випадку 4 роки коледжу і 4 - університету), витратила купу часу, сил, нервів (я вже мовчу про фінансову складову), пройшла десятки іспитів, заліків, два незалежних оцінювання і під кінець має ще здавати ЗНО? Куди я поступаю після магістратури що потрібно ЩЕ РАЗ це все проходити? Будь-який юрист при вступі на посаду повинен здавати кваліфікаційний іспит щоб підтвердити рівень своєї компетенції, тобто навіть якщо на цю посаду претендуватиме "чайник"-магістр то цей іспит його відсіє. Так поясніть мені навіщо тоді ЗНО!? Тупо поржати? А чому тоді депутати ВРУ не здають ніякі іспити при допуску до мандату!? ми знаємо свою справу і здаємо атестацію, а вони навіть вищої освіти можуть не мати і пишуть закони!
Zorro
Для Альона Худоярова: дійсно, якась чудасія виходить з вами. 8 років «вчилися», а ще й школа! І так нічого й не навчилися) Навіщо вам та магістратура? Ще 2 роки байди Ки бити?
cos
Для Zorro: Погоджуюся з Альоною. Англійська потрібна тільки філологам (ті, хто іі вивчає на філологічному факультеті іноземних мов) і тим, хто хоче виіхати за кордон. Іншим вона не потрібна. Для чого іі вивчати іншим на рівні B1 чи B2, якщо вона не пригодиться в житті взагалі? Ми живемо не в Америці, а в Украіні, то знати маємо украінську мову, а не англійську. Багато хто проти англійськоі- і Гриневич зобов’язана прислуховуватися до думки абітурієнтів та студентів. Або нехай валить з Украіни в свою Америку, раз вона проамериканка, знайдемо нормального міністра освіти, яка не буде порушувати права студентів та буде прислухатися до іх думок. Англійська не всім потрібна, і насилувати нею всіх не треба.
мама Киев
Для Альона Худоярова: Ещё не вечер и эту команду что в КМУ тоже погонят в шею!!! И скажут на вылет!
Коментувати
Алексей Поляков
Понизити порогові бали ЗНО 2019 для вступу до магістратури, до балів, які були у 2018 році. Електронні петиції — Офіційне інтернет-представництво https://petition.president.gov.ua/petition/65934 Будь-ласка підпишить петицію. Разом - ми сила!
Алексей Поляков
РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА НА ВИЩУ ОСВІТУ Просимо переглянути та вимагаємо від членів фахових комісій з питань оцінювання виконання завдань з блоків ЄФВВ та ЄВІ перерахування мінімальної кількості тестових балів (порогових), які за виконання завдань відповідного блоку може отримати вступник https://petition.president.gov.ua/petition/66014... Будь-ласка підпишить петицію. Разом - ми сила!
Для Алексей Поляков:
Що ви, тупаки, можете вимагати? Ви би ще петицію Трампу написали, щоб вас зразу у провідні університети США зарахували.
Мирная Акция Протеста
https://petition.president.gov.ua/petition/65934?fbclid=IwAR0i5saWpueo1yFPtyYU4UkXxE3xyH5N9cbmY3TDFhCSFuJPDuKw8U3QZcU https://petition.president.gov.ua/petition/65934?fbclid=IwAR0i5saWpueo1yFPtyYU4UkXxE3xyH5N9cbmY3TDFhCSFuJPDuKw8U3QZcU https://petition.president.gov.ua/petition/65934?fbclid=IwAR0i5saWpueo1yFPtyYU4UkXxE3xyH5N9cbmY3TDFhCSFuJPDuKw8U3QZcU
Коментувати
Галина ,випускниця .
Для чого поясніть мені ,ще раз здавати ЗНО? 1.після школи здають ЗНО для всупу в вуз-зрозуміло ..2. вступ магістратуру також здають ЗНО-- най там...3. А ТУТ НАМАЛЬОВУЄТЬСЯ ще раз ЗНО ?! ПИТАННЯ для чого??? Я думаю,якщо студент здав ЗНО для вступу в магістратуру та набрав бали,що ще перевіряти...ви себе спочатку перевірте!!!! Питання ще одне: після всіх кругів"ЗНО" із студентами чи ви забезпечите роботою тих студентів,які ВСЕ поздавали та отримали ДОВГООЧІКУВАНИЙ ДИПЛОМ???
Сюрприз
Да деньги с бюджета опять пойдут на лишним реформы.Кстати за наши налоги и нас же потом будут валить