В уряді невдоволені якістю юридичної освіти

Кабінет Міністрів має намір розглянути Концепцію реформування юридичної освіти

В уряді невдоволені якістю юридичної освіти

Найближчим часом Кабінет Міністрів має розглянути Концепцію реформування юридичної освіти, яка передбачає жорсткіші механізми для поліпшення якості юридичної освіти в Україні. Про це йшлося на презентації аналітичного звіту за результатами вступних іспитів у магістратуру за технологією ЗНО 2018 року.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, проведене дослідження дає важливі сигнали, які необхідно враховувати в подальшій роботі.

«Ми бачимо, що минулого – 2018 року – контингент вступників став не сильнішим, а слабшим, порівняно з 2017 роком. Ми сподівалися, що 2017 рік стане першим і останнім, коли пороговий бал «склав/не склав» буде штучно занижений, враховуючи, що тестування було лише на початку свого формування. Однак 2018 року пороговий бал підняти не вдалося, а кількість вступників, яка його не подолала, помітно зросла», – розповіла Гриневич.

Вона також назвала знаковим низький рівень володіння іноземною мовою серед вступників у магістратуру.

«Програми вивчення іноземних мов потребують поліпшення. Нас комплексно не задовольняє стан володіння іноземною мовою юристами та держслужбовцями, що здебільшого вступають на спеціальність «Публічне управління та адміністрування». Під час вступу юристів, які складають іспити вже кілька років, нема жодної позитивної динаміки у володінні мовою. Ми спостерігаємо, що впродовж навчання на бакалавраті спеціальності «Право» студенти подекуди навіть втрачають рівень володіння мовою, який мали після випуску зі школи. І саме на цій конференції вчора була презентована наша робота з Британською Радою, яка спрямована на вирішення цієї ситуації», – відзначила міністр.

У свою чергу, міністр юстиції Павло Петренко наголосив, що шкода від роботи непрофесійного юриста може бути глобальнішою та серйознішою за лікарську помилку, тому якість юросвіти відіграє вирішальне значення.

«Зараз є низка вишів, що створили юридичні факультети виключно для заробляння грошей, які мають зовсім інші профілі, з повагою до авіаційних, технічних та кулінарних вишів. За результатами дослідження ми бачимо, що вони не можуть дати якісної освіти студентам. А ті університети, що вкладають час, гроші та зусилля у розвиток цього напряму, вони випускають фахових юристів, у яких немає проблем з працевлаштуванням. Ми разом з МОН просуваємо Концепцію реформи юридичної освіти у нашому уряді, вона передбачає механізми, які вплинуть на якість юридичної освіти», – повідомив Павло Петренко.

У Міністерстві освіти також повідомили, що проект Концепції реформування юридичної освіти передбачає жорсткіші вимоги до акредитації освітніх програм за спеціальністю «Право».

Також мають бути підвищені вимоги до рівня прохідного бала для вступу на юридичні спеціальності. Буде змінений і зміст освіти – на базі сучасного професійного стандарту розроблятимуться нові освітні стандарти.

Концепція серед іншого передбачає впровадження єдиного кваліфікаційного іспиту після магістратури. Він перевірятиме підготовку юриста загалом як щодо тих компетентностей, які юрист мав отримати на бакалавраті, так і магістратурі.

Освіта.ua
12.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
А якістю економічної освіти задоволені? Все потрібно досконало змінювати з дитячого садка.Там не вчать абсолютно нічому, а тільки встановлюють "діагнози". Реформи всі потрібно починати саме звізти. 10-15 років тому в в педагогічні ВУЗи шли ті,хто нікуди не вступив.Тільки тоді, коли будуть вчити і саме вчити в дитячому садочку, в школі, тільки тоді щось можна буде говорити про якість освіти ВУЗу та магістратуру.Реформи слід починати не "зверху", а "знизу" і тільки тоді шось вимагати від студента