Більшість студентів-медиків склали тест «Крок 2»

Результати цьогорічного тесту суттєво не відрізняються від показників попередніх років

Більшість студентів-медиків склали тест «Крок 2»

6 656 українських студентів-медиків успішно склали ліцензійний інтегрований іспит «Крок 2. Загальна лікарська підготовка». Цей іспит студенти складають на випускному курсі як частину державної атестації.

Загалом у тестуванні, що проводилося 21 травня, взяли участь 7 143 студентів з 20 закладів вищої освіти.

За словами директора Центру тестування при МОЗ України Едуарда Рубіна, результати цьогорічного тесту суттєво не відрізняються від показників попередніх років, хоча відсоток тих, хто не склав іспит, є трохи вищим.

«Так, у 2019 році іспит не склали 6,8% (487 студентів), у 2018 р. – 4,4% (307 студентів); у 2017 р. – 4,8% (282 студенти)», – сказав очільник Центру тестування.

Більшість студентів, які не впоралися із завданнями «Крок 2», складали цей іспит вперше. Це 362 студенти з 487. Вони матимуть можливість повторно пройти тест наступного року. Ще 125 з 236 студентів, які складали іспит повторно, вже вдруге не змогли скласти «Крок 2». Згідно з правилами ці студенти зможуть повторно скласти «Крок 2» після проходження повторного навчання.

У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що результати тестів є індикаторами рівня якості освіти в країні в цілому. Для університетів це також можливість проаналізувати, що потрібно вдосконалювати в навчальному процесі.

«У питанні оцінки результатів тестів студентів не може бути компромісів, адже ці студенти завтра будуть лікарями, від яких залежатиме наше життя та здоров’я. Медицина в реальному житті часто сповнена неочікуваних ситуацій, до реагування на які лікаря готують медичні університети», – наголошує заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Він також запевнив, що Крок – це українські тести, які складають українські викладачі для студентів, яких вони навчають.

Проте для отримання об’єктивної оцінки знань майбутніх лікарів потрібно порівняти рівень знань українських студентів з рівнем знань у світі в цілому. Оскільки медицина – універсальна наука, не може існувати національних особливостей знань, адже люди всюди однакові.

Саме тому для об’єктивної оцінки підготовки студентів-медиків та якості вищої медичної освіти МОЗ України провело добровільне міжнародне моніторингове дослідження серед студентів 4 курсу цього року в березні 2019 року. Результати дослідження найближчим часом будуть представлені громадськості.

Екзаменаційні завдання Крок складають викладачі закладів вищої освіти та експерти Центру тестування. Зокрема, до екзаменаційного буклета Кроку 2-2019 були включені питання від 152 авторів. Відбір тестових завдань до екзаменаційного збірника здійснюється експертами Центру тестування.

Освіта.ua
06.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор
https://petition.president.gov.ua/petition/62658.
Ігор
Як можн порівнювати нас з країнами світу, якщо наша програма дуже відрізняється від програм країн світу, скільки це вже раз можно повторювати
Анастасія
Для Ігор: у різних країнах світу теж різні програми: Англію, США, Францію теж не можна порівняти між собою
Коментувати