Рада ухвалила закон «Про фахову передвищу освіту»

Закон встановлює основні засади функціонування системи фахової передвищої освіти

Рада ухвалила закон «Про фахову передвищу освіту»

Парламент ухвалив закон «Про фахову передвищу освіту». За відповідне рішення у четвер проголосувало 236 депутатів.

Метою законопроекту є визначення ключових засад, на яких має ґрунтуватися державна політика щодо фахової передвищої освіти, створення підґрунтя для проведення системної реформи з метою формування кадрового потенціалу відповідно до потреб громадян, ринку праці та перспектив розвитку національної економіки.

Закон встановлює основні правові, організаційні, економічні та фінансові засади функціонування системи фахової передвищої освіти. Визначає основні шляхи розвитку цієї системи, наголошуючи на необхідності поєднання підготовки кваліфікованих фахівців з урахуванням інтересів держави та громади, а також створенням умов для самореалізації особистості, формуванням у здобувачів поваги до національних та моральних цінностей.

Також закон має забезпечити можливості ефективного функціонування закладів фахової передвищої освіти, визначити їх статус, структуру, права і обов’язки, джерела фінансування.

У документі прописані принципи, закладені в основу управління у сфері фахової передвищої освіти, визначені органи управління для закладів різних форм власності. Створено законодавче підґрунтя для реалізації автономії закладів фахової передвищої освіти.

Освіта.ua
06.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів