Реформа науки потребує ще багато роботи, - Гриневич

За словами міністра, МОН вдалось зробити важливі кроки для реформування науки

Реформа науки потребує ще багато роботи, - Гриневич

За 2,5 роки Міністерству освіти і науки вдалось зробити важливі кроки для реформування науки. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час наукової дискусії щодо розвитку науки в університетах.

За словами міністра, в Україні створено Національну раду з питань розвитку науки і технологій та Національний фонд досліджень.

Також вона повідомила, що підтримка молодих вчених зросла з 0,5% від загального фінансування науки до 1,5%, запроваджуються механізми базового фінансування науки в університетах, а загалом фінансування науки з 2019 року і до сьогодні зросло на 77 %.

Міністр підкреслила, що одним із найважливіших пріоритетів МОН за останні роки було збільшення підтримки молодих науковців та університетської науки.

«Рішення, яке нам вдалося провести і яким я, як міністр, дуже пишаюся, – це запровадження базового фінансування науки в університетах. Цьогоріч для цього в бюджеті передбачено 100 млн грн. Розподілятися ці гроші мають за результатами державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової діяльності. Кабмін вже затвердив порядок проведення цієї атестації. Залишилося лише затвердити методику, а також порядок використання коштів», - додала Гриневич.

Значну роль зараз у розвитку науки в Україні відіграє участь у програмі Горизонт 2020.

«Наразі 189 українських організацій беруть участь у 139 проектах програми Горизонт 2020. Загалом наші організації в межах цих проектів залучили 22,2 млн євро. Ми зараз бачимо значний позитивний результат від участі у програмі і маємо чітку амбіцію стати асоційованим партнером у наступній Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Horizon Europe»,- повідомила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
16.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Местный
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман объявил, что 22 мая, после очередного заседания правительства, намерен подать в отставку. Об этом он сообщил в понедельник, 20 мая, на брифинге в столице Украины. Пошли вон грантоеды.
Інна
А чого варті інклюзивні класи? Це ж- жахіття. Нічого не продумано, не передбачено. Просто лозунг кинуто у маси. Як хочете так і викручуйтесь. У результаті страждають усі-діти, учителі, батьки. Школи не пристосовані для таких діток. Немає спеціально обладнаних туалетів. Одні вимоги, рекомендації, розпорядження,яким немає кінця - краю, і перевіряльники.Відсутня будь- яка стратегія чи тактика. Все знищила, а нових методик взагалі немає.Перевіряльники знають що все не так, а як треба - ніхто не знає. Для заспокоєння батьків і відволікання уваги від проблем-просто виливає чергову порцію бруду на учителів. Все. Крапка.
mmm
Для Інна: а вам треба у рот готове покласти і за вас зробить? значить щось не розуміте, раз так вам уcе не так. реформа лише почалася. тільки миші швидко плодяться
Коментувати
Імя
Лже-реформаторы, воры, разрушители. Что хорошего вы создали/сделали?
Олена
Про що ви говорите, Гриневич??? Які досягнення? Ваша рехворма-знищення освіти в Україні взагалі. Перетянули дитсадок у школу, наробивши всім купу проблем і вбехавши стільки грошей у те, що існувало задовго до вас, лише на базі дитсадка. Продаєте українських дітей у закордонні виші, а щоб вірніше-скоротили кітькість бюджетних місць до мінімума. Здається, освіта стає дуже прибутковою галуззю для чиновників: гранти, лобіювання інтересів інших держав, їх видавництв, корупція в освіті з МАНами, олімпіадами, пріорітетами. Перекреслили все старе у методиці викладання, не створивши нічого нового. Створили 2арміїї дармоїдів- чиновників, які самі не знають що хочуть, бо ніяких нових методичних розробок не існує в природі. Зробили з учителя піддослідного кролика, натравили на учителя батьків і дітей.Возвели на п’єдистал двієчника, тим самим позбавивши розумних дітей можливості щось дізнатися на уроці. Перервали ланцюжок поповнення учительства молодими кадрами, і це все ви-Гриневич!
Sabrina
Для Олена: Согласна на миллион процентов. Очень грустно. Все деяния МОН направлены против народа. С НУШ-детками мы просто идем в никуда. Слава Богу, некоторые родители НУШевских деток уже спохватились. Но это единицы.
Коментувати