![]() |
За словами міністра, МОН вдалось зробити важливі кроки для реформування науки |
Реформа науки потребує ще багато роботи, - Гриневич
За 2,5 роки Міністерству освіти і науки вдалось зробити важливі кроки для реформування науки. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час наукової дискусії щодо розвитку науки в університетах.
За словами міністра, в Україні створено Національну раду з питань розвитку науки і технологій та Національний фонд досліджень.
Також вона повідомила, що підтримка молодих вчених зросла з 0,5% від загального фінансування науки до 1,5%, запроваджуються механізми базового фінансування науки в університетах, а загалом фінансування науки з 2019 року і до сьогодні зросло на 77 %.
Міністр підкреслила, що одним із найважливіших пріоритетів МОН за останні роки було збільшення підтримки молодих науковців та університетської науки.
«Рішення, яке нам вдалося провести і яким я, як міністр, дуже пишаюся, – це запровадження базового фінансування науки в університетах. Цьогоріч для цього в бюджеті передбачено 100 млн грн. Розподілятися ці гроші мають за результатами державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової діяльності. Кабмін вже затвердив порядок проведення цієї атестації. Залишилося лише затвердити методику, а також порядок використання коштів», - додала Гриневич.
Значну роль зараз у розвитку науки в Україні відіграє участь у програмі Горизонт 2020.
«Наразі 189 українських організацій беруть участь у 139 проектах програми Горизонт 2020. Загалом наші організації в межах цих проектів залучили 22,2 млн євро. Ми зараз бачимо значний позитивний результат від участі у програмі і маємо чітку амбіцію стати асоційованим партнером у наступній Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Horizon Europe»,- повідомила Лілія Гриневич.
Освіта.ua
16.05.2019