Держава виділила 50 млн на модернізацію училищ

У 2019 році держава виділила 50 млн грн на модернізацію закладів професійної освіти

Держава виділила 50 млн на модернізацію училищ

У 2019 році держава виділила 50 млн грн на модернізацію закладів професійної освіти. Відповідну субвенцію на місця розподілив Кабінет Міністрів України.

Планується, що за ці кошти на базі 45 професійних закладів створять навчально-практичні центри, де учні працюватимуть із сучасною технікою та матеріалами.

«На цей рік ми вже вчетверте поспіль заклали кошти на створення НПЦ в закладах професійної освіти. За 2016-2018 роки держава спрямувала на це 200 млн грн, за які було відкрито 100 центрів за найбільш дефіцитними та затребуваними на нашому ринку праці професіями. Це тракторист, сантехнік, кравець, фахівці зі зварювальних та електротехнічних технологій тощо. За деякими з них НПЦ вже є у кожній області. Зараз ми віддали на місця ще 50 мільйонів під 45 навчально-практичних центрів», - зазначила міністр освіти.

Вона наголосила, що навчально-практичні центри є важливою платформою для підготовки учнів, де вони вчаться працювати із сучасними матеріалами, обладнанням та технологіями.

Також центри відкривають додаткові можливості для самих закладів профосвіти, які, наприклад, можуть залучати додаткові кошти, організовуючи курси підвищення кваліфікації, навчання дорослих.

Освіта.ua
10.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Цікавий
Хто приймав рішення про вибір ПТНЗ для центру в кожній конкретній області? В деяких ПТНЗ тільки 30-50 учнів навчаються за цією професією на всіх курсах, кваліфікованих майстрів та викладачів спецпредметів практично немає, ліцензії на перепідготовку та підвищення кваліфікації відсутні, наявна тільки ліцензія на первинну професійну підготовку за інтегрованими професіями (одна з двох-трьох) з ліцезійним обсягом 30 осіб - дивись сайт інфоресурсу, тут усе видно.
Cirius
Можна дуже добре оснастити ПНТЗ, але якщо не виділяються кошти на витратні матеріали та сировину для практичних занять толку буде мало. Учень має навчитися в навчальному темпі практичних навичок в стінах ПНТЗ, а вже потім йти на виробництво стажуватися та практично вчитися працювати в робочому темпі. Тоді формуватиметься майстерність і кваліфікація. НПЦ мають працювати на результат, а не на статистику.