В Україні зростає кількість іноземних студентів

У Міносвіти повідомляють, що за рік кількість іноземних студентів в Україні зросла на 10 тисяч

В Україні зростає кількість іноземних студентів

За рік кількість іноземних студентів, які навчаються в Україні, зросла на 10 тисяч і становить більше 75 тисяч. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Водночас, вона зауважила, що вступники з інших країн продовжують стикатись з недоброчесністю фірм-посередників, яка призводить до кризових ситуацій та завдає шкоди іміджу України.

За словами міністра, Міністерство освіти планує посилити вимоги до фірм-посередників, які співпрацюють з українськими вишами для залучення іноземних студентів на навчання.

«Моя позиція, а особливо після зустрічей з послами Індії, Марокко та Єгипту, була така, щоб заборонити фірми-посередники взагалі. Але колеги запевнили мене, що заклади освіти ще не готові самостійно рекламувати себе по всьому світу. Водночас уся ця діяльність повинна знаходитись у правовому полі. Ми настійно рекомендуємо запровадити практику, коли кошти за навчання іноземні студенти перераховують безпосередньо закладу вищої освіти, який після цього розраховується з агентом», - підкреслила Гриневич.

Вона також повідомила, що Міністерство освіти планує виробити чіткі критерії відбору суб’єктів господарювання, з якими заклади освіти укладатимуть договори щодо надання послуг з набору кандидатів на навчання. Зокрема, міністерство внесе відповідні зміни до наказу, який регламентує питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства.

Освіта.ua
26.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
"Зе"Ольга
Всі заклади вищої освіти працюють приблизно за однією схемою, є проректор з економічних питань та розвитку і він на взаємовигідних умовах призначає одну фірму-монополіста через яку інші фірми та всі бажаючі іноземні абітурієнти вступають до закладу вищої освіти. Під час прийому та випуску зі згоди таких проректорів в закладах освіти влаштовуются "східні базари": торгівля ордерами на проживання, запрошеннями на навчання, різноманітними посередницькими послугами (переклад документів, проплата послуг т.п.), збір коштів за страхування, нострифікацію, апостиль, довідки тощо. Спитайте у іноземних студентів і вони назвуть імена фірмачів-монополістів і їх "бігунків" в кожному закладі освіти! Там Ахмед, а тут Мохамед охоче заплатять за перевірки, домовляться з контролюючими органами.
Учитель математики
Чергове "досягнення" соросівських грантоїдів: кількість інородців завезених в Україну зростає, а кількість етнічних українців зменшується. Миздобули! За це стрибав майдан! Бачив на ютюбі відео "Бидло -це найкращий електорат". Свята правда! Поки наше бидло буде голосувати на виборах, так як воно голосує зараз, доти українці вимиратимуть і їхню землю займатимуть чужинці.