МОН по-новому атестуватиме докторів філософії

В Україні почнеться експеримент з атестації докторів, які навчались за новими PhD-програмами

МОН по-новому атестуватиме докторів філософії

Найближчим часом в Україні почнеться експеримент з атестації докторів філософії, які навчалися за новими PhD-програмами, через разові вчені ради. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів.

Планується, що експеримент триватиме до 31 грудня 2020 року.

У Міністерстві освіти зазначають, що передусім разові вчені ради відрізнятимуться від постійно діючих тим, що створюватимуться безпосередньо для розгляду конкретної роботи. Попри те, що у них входитиме менша кількість науковців, очікується, що їхня робота буде ефективнішою, оскільки усі члени одноразової вченої ради муситимуть бути спеціалістами з теми, яка захищається.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, за законом нормативно-правову базу для захисту докторів філософії має розробити Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, але зараз воно тільки починає свою роботу і потребує на це певного часу.

«Однак ми розуміємо, що вже є ті люди, які готові захищати дисертації за новими PhD-програмами, і вони не повинні чекати весь цей час. Саме тому ми починаємо експеримент, що передбачає створення разових вчених рад для атестації докторів філософії. У постанову уряду ми заклали його проведення до кінця наступного року – цього часу агентству має вистачити, щоб, зокрема, підготувати та впровадити новий порядок присудження наукових ступенів. Якщо цей порядок буде раніше, то й експеримент ми зможемо припинити достроково», – пояснила Лілія Гриневич.

Вона зауважила, що експеримент також допоможе перевірити спроможність системи атестації працювати в режимі разових захистів дисертацій. Після його закінчення МОН підготує відповідний звіт та передасть до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Освіта.ua
06.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Доктор
Скоро побачимо нових "науковців", про яких до захисту у разових спецрадах ніхто і не чув... Щось це дуже нагадує радянську практику захисту у закритих спецрадах - вигадували на дис. роботу гриф "Для службового користування" і за зачиненими дверима ставали кандидатами та докторами.
Возмущена
Эксперимент с разовыми спецсоветами- это полная глупость. Кто будет этим заниматься? Если в университете 50 защит в году- кто будет оформлять протоколы, кто будет искать рецензентов, оппонентов??? Это нада 50 приказов министерства и 50 /50 =2500 членов комисси.. Никто не хочет входить за копейки в эти спецсоветы, одна ответственность. Кто эту диверсию придумал? Доцента и профессора уже не присваивают, теперь не будет и кандидатов наук. Ура - капец всей молодей науке!!!
Символ
Для Возмущена: захід руками наших жаднючих грантоідів рушить вищу школу і науку.Будуть відповідати!!!
Коментувати
Сорос
Зарплата старшего научного сотрудника Национальной академии медицинских наук Украины - шесть тысяч гривен в месяц. Эффективность работы такого низкооплачиваемого специалиста будет абсолютно одинаковой хоть в разовой хоть в многоразовой вченой ради. Он будет думать лишь про одно: как бы скорее свалить с этого бесмысленного заседания на вторую работу.
Леон
Мон в части высшей школы никакое! Не могут увидеть главное, поэтому творят всякую фигню. Зачем менять порядок%??
Сенека
В Кду тисяча аспірантів. Якщо створювати разові ради- кінців не найдеш! Бажаючих в Спецради ніц нема... а тут все переходить на поток??? Нащо це ?? Ради чого?? Кому це треба?? Хто постійно мутить воду, вводить нервозність.... Зміни, реформи - кому це вигідно??? Нічого по суті не змінюється????
N
Для Сенека: А навіщо їх стільки - чим вони займаються і що створюють? Мабуть 100 достатньо
Коментувати
Крава
Базу Наукову не зміцнюємо, стипендію не підвищуємо, грошей на відрядження не має, зате маємо разові Ради!?! Реформи радикальні.