У МОН розробили положення про студентські гуртожитки

Нове положення визначає особливості користування гуртожитками студентами вишів

У МОН розробили положення про студентські гуртожитки

Міністерством освіти розроблений проект типового положення про користування студентськими гуртожитками у закладах вищої освіти. Документ винесений для громадського обговорення.

Нове положення визначає особливості користування гуртожитками, які використовуються для проживання студентів, зокрема, порядок надання та користування житловими приміщеннями, умови проживання, правила розпорядку, оплати тощо.

Згідно з документом, гуртожитки мають використовуватись для поселення студентів під час навчання, які не мають постійного місця проживання у місці розташування відповідного вишу. Також у студентські гуртожитки можуть бути поселені здобувачі вищої освіти заочної форми навчання на період проведення екзаменаційної сесії.

Жила площа у гуртожитках має надаватись рішенням керівника закладу вищої освіти за погодженням з органом студентського самоврядування.

Планується, що мешканці студентських гуртожитків, у тому числі неповнолітні, матимуть право безперешкодного цілодобового доступу до гуртожитку. Вимагання від студентів відповідних пояснень щодо причин їх входу або виходу з гуртожитку у певний час доби буде заборонено.

Також представникам адміністрацій вишу, студентського містечка або студентського гуртожитку буде заборонений вхід до житлових приміщень студентів без їхнього дозволу.

Разом з тим, за рішенням керівника закладу вищої освіти та за погодженням із органом студентського самоврядування можливе дострокове припинення дії договору найму житла у студентському гуртожитку у зв’язку із систематичним або одноразовим грубим порушенням мешканцем його умов.

Згідно з проектом документа, розмір плати за проживання у студентських гуртожитках у розрізі категорій мешканців, видів житлових приміщень та часу проживання встановлюватиметься керівником закладу вищої освіти за погодженням із органом студентського самоврядування. Адміністрації вишів не зможуть встановлювати вимоги щодо внесення плати за проживання більш як на 1 місяць наперед.

Зауваження та пропозиції до проекту типового положення про користування студентськими гуртожитками у закладах вищої освіти можна надсилати до 06 січня 2019 року на електронну адресу: v_vykhor@mon.gov.ua.

Проект документа

Освіта.ua
06.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Wulf
А Кбм ,Мон хоч копійку виділив на гуртожитки? Вони всі в жалюгідному стані! А колись була Програма « студгуртожиток»? Місцеві ради мусять допомогти студентам. А то нардепи будують басейни, граються в Нуш , а діти живуть як свині! Нікому немає діла...
Інтерн
Проект типового положення дуже однобокий. Майже все, що написано- це тільки обов"язки для студентів. А де відображається в проекті про те, що повинно бути світло безперебійно, вода, працювати цілодобово душ? Забезпеченість меблями, щоб на кухні працювала на плиті не одна комфорка? В гуртожитку повинен бути порядок!Так ,вхід цілодобово, але в нічний час двері повинні бути закриті. Запізнюєшся, домовся на вахті ,щоб відкрили двері. Не всі проживаючі в гуртожитку охочі слухати п"яні крики після 24.00. А комендант гуртожитку повинен підтримувати дисципліну але двері вибивати в кімнати права немає. А чистота і порядок залежить від самих проживаючих. Мусить бути повага до себе і своїх товаришів. Ми ж рівняємося на Європу то й свідомість має бути на високому рівні. Це ж наша золота молодь, яка хоче отримати вищу освіту. Оплата за проживання повинна бути стала, а не змінюватися кожні два місяці. Особисто мене влаштовує оплата за шість місяців. Заплатив і забув.
Геть Шарова!
Вчора в Кпі невідомі затягували з гурта дівчину. СПасли студенти. Їх постріляли , є ранені.... Відкрийте гуртожитки круглодобово, хай туди ректорат не пускають- хай бандити пруть...
Bilmando
Положення про гуртожиток- віддайте їх студентам - вони їх в притони перетворять... А краще хай Шаров і Рожкевич віддадуть свої кабінети- криївки молоді- хоч місце для свіданок буде, а то одну дурь пишуть. ? ??Комендант заходить в гуртожиток з дозволу студента????
Василь  Шминдрук
Коли бюрократичним конторам необхідно оправдати своє існування, вони займаються паперотворчістю. Або плодять нові папери, або оновлюють старі. У нас велика кількість Законів та Положень компенсується їх невиконанням. І МОНу залишилось ще розробити «Положення про виконання положення».
Живу в гурті
Живу в гурті: нам не треба положення- ми давно своє маємо! Нам треба нові меблі , заміна вікон, а решту ми самі все зробимо!
жила в общаге
Студентам круглосуточный доступ в общагу? Серьезно? Без контроля? Этого нельзя делать. Кому надо прийти позже, договорятся. Кто с поездов поздно прибывает, тех знают. Там и так беспредел творится, и не у каждого голова на плечах есть.
Іван
Для жила в общаге: А как вы себе представляете недопуск студента к месту жительства? На каком основании? Конечно допуск в общежитие круглосуточный был, есть и будет. Общежитие - не зона строгого режима.
Сима
А тебе в квартиру или дом модна войти когда хошь? А безопасность??? А с работой и с поездом проблем нет!!!
Коментувати
Fiorientuna
Уявляєте - Положення уряду США про гуртожиток !!!! Яка ж автономія??Ахінея чергова від фюрера Шарова!!!? Ви скажіть: хоч один гуртожиток сучасний збудували в Украіні за 10 років? Плата нижча від витрат вдвічі- як утримувати ? Іще- декан відповідає за студента, порядок в гуртожитку - а зайти не може туди! А як горе станеться- хто відповість? Студрада?? Чи ректора посадять? Таку дурню можуть написати ті , в кого немає гуртожитків і хто хоче перед виборами використати студентів!!щоб ви скисли!!
Чех
В умовах війни , надзвичайного стану, бандитизму- круглодобово відкритий гуртожиток? На вході бабуся за 3726 грн сидить- грабуй, бий - двері відкриті. Ціну за гуртожитки підняти до собівартості- в три рази!!
Іван
Для Чех: Відкриті двері не мають ніякого відношення до цілодобового доступу до гуртожитків. Двері навіть можуть бути зачинені, але має бути щось на зразок домофона, щоб відкривати двері мешканцям, які прийшли вночі. Ніхто не може диктувати студенту коли йому заходити до свого дому (а гуртожиток на час навчання - це і є дім).
Томос
Студенти наші інфантильні, недорослі, травку нюхають = ім владу віддати- а хто буде відповідати??? КеРІВНИК!!!
Юрій
Чех, Томос - що ви несете, дауни? Гуртожиток вам не зона, моральні ви уроди, вас би туди.
Коментувати
Ольга Оленич
Я плачу за общежитие дочери за месяц вперед, мне так удобно. Спасибо. Теперь никто ничего и не скажет.
Артемович
Для Ольга Оленич: А туалет кто отремонтирует или дочь привыкла в подсолнухи ходить?
Коментувати
Комендант\студент
Це якись придурок такий маразм написав,який ніколи не жив в гуртожитку ,ніколи! Це декан буде п’яних студентів утихомирювати з їхнього дозволу? ??? А наркоманів хто буде ганяти ?? А як ремонтувати дахи і туалети , коли плату брати помісячно?? Видно вирішили добити універи!!!!