Виші отримали рекомендації з академічної доброчесності

У Міносвіти сподіваються, що рекомендації допоможуть вишам забезпечити академічну доброчесність

Виші отримали рекомендації з академічної доброчесності

Міністерством освіти розроблені рекомендації з академічної доброчесності, які вже надіслані українським закладам вищої освіти.

В освітньому відомстві сподіваються, що рекомендації стануть суттєвою допомогою для вишів на їхньому шляху до забезпечення академічної доброчесності.

За словами заступника міністра освіти і науки Юрія Рашкевича, зараз Україна переживає певну кризу академічної доброчесності, чому є декілька причин.

«Одна з них – відсутність в університетах глибокого розуміння того, чим саме є академічна доброчесність, а також процедур, які мають цю доброчесність забезпечувати. І ми щиро вдячні Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні – SAIUP, який допоміг нам підготувати докладні та змістовні рекомендації з цього питання для закладів вищої освіти», - зазначив Юрій Рашкевич.

Розробники рекомендацій наголошують, що застосування заходів академічної відповідальності має сенс, якщо учасники освітнього процесу розуміють зміст чинних норм, підстави і процедури притягнення до академічної відповідальності. Тому за інших рівних умов санкції за одні й ті самі порушення для студентів молодших курсів мають бути м'якшими, ніж для студентів старших курсів і, тим більше, для педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників. Заклад вищої освіти має забезпечити навчання всіх учасників освітнього процесу, насамперед, здобувачів вищої освіти з питань забезпечення академічної доброчесності.

Разом з рекомендаціями МОН також розіслало глосарій термінів та понять із академічної доброчесності, у якому викладено основні визначення, що стануть орієнтирами для викладачів та студентів.

Освіта.ua
25.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Джордж
Головною і справжньою процедурою забезпечення академічної доброчесності в Україні, пане Рашкевич, може стати тільки процедура належного фінансування академічної спільноти. Всі недоброчесності, починаючи від брехні і закінчуючи криміналом, виникають завжди через падіння рівня життя, яке змушує людей йти на ці недоброчесності, щоб елементарно вижити в цих умовах. Потурбуйтеся про вчених у нашій країні, і всі недоброчесності зникнуть самі по собі.
Попуас
Для Джордж: Так-так! Через голод, наприклад, у деяких племенах виникають такі окремі види недоброчесності як людожерство.
Tarzan
Для Попуас: Такі окремі види недоброчесності виникають не тільки в окремих племенах, а й вже мабуть і на окремих кафедрах :-)
Коментувати
Валерія
Мені от цікаво, який це шизофреник придумав норму закона про самоплагіат, яка згадується у цих рекомендаціях?? Що таке він міг сам у себе вкрасти, щоб воно його надихнуло на вигадування цього терміну?? Чому це людина, яка створила науковий твір, сама профінансувала його створення, сама платить за його публікацію, не може опублікувати його у декількох виданнях для того, щоб ознайомити з ним науковців з різних кіл, а може й навіть різних наук??
Гиппократ
Для Валерія: Этот термин (самоплагиат) придумал не шизофреник. Его придумал человек с диссоциативным расстройством идентичности в сочетании с паранойей. Другими словами, он скорее всего боялся, что украдет сам у себя научные мысли. Что поделаешь, нам придется теперь выполнять эту норму закона, ничего не поделаешь...
Роман
Для Валерія: Це придумали для того, щоб не публікували одне й те саме, а рухали науку уперед) У цивілізованих країнах науку уперед рухають грошовими коштами, створюючи сприятливі матеріальні умови науковцям та оплачуючи їхню працю на відповідному високому рівні порівняно з працівниками більш нижчої кваліфікації. А у нас хочуть, щоб вчені не публікували одне й те саме для наукового звіту, а розробляли постійно щось нове рухаючи науку уперед за таку ж заробітну плату як у прибиральниць сільпо та ще й на неповну ставку оплати через постійні скорочення посад та навчальних годин у внз. Грошей у них на науку немає, щоб рухати її уперед ними, як у ЄС, тому застосовують старі "добрі" методи радянської адміністративно-командної системи: обмеження, заборони, скорочення і т.д. У сусідів в РФ, наприклад, подібна ситуація з демографічною кризою. І для того, щоб її подолати, вони не намагаються забезпечити громадян матеріально, а використовують той самий метод - забороняють аборти.
Роман
Для Валерія: Забороніть ще мастурбацію у країні, нас теж все менше стає...))
Коментувати
Олена
Шановний пане Рашкевич, а чи доброчесно вимагати від науково-педагогічних працівників наявність публікацій у наукометричних базах Scopus та Web of Science, де плата за публікацію однієї статті сягає від 1000 до 2000 доларів при їхніх сьогоднішніх зарплатах та ще й при неповному навантаженні? Чи доброчесно приймати на роботу у державні виші викладачів за контрактом лише на 1 рік тільки для того, щоб вирішити свої власні проблеми у внз: для проходження акредитації/ліцензування; для того щоб викладач розробив навчально-методичне забезпечення, яке потім достанеться "своїм" через рік; для усунення "неслухняних" працівників і т.д. Чи доброчесно робити профспілки і вчені ради повністю залежними від ректора через контрактну систему прийому працівників на один рік? Чи доброчесно ставити викладачів сьогодні у внз у такі умови, в яких вони будуть змушені працювати тільки за хабарі, тому що 0,25 ставки вистачає тільки на проїзд?? Продовжувати можна й далі. Зверніть увагу на вашу доброчесність!!
Сімпсон
Для Олена: пан Рожкевич отримує жирні гранти і робить, що велено! Це яскравий приклад самовпевненого галичана,всезнайка і рекомендатор....
Loki
Пані Олена та пан/пані Сімпсон! Вже котрий раз на цьому сайті пишу, що казки про те що неможливо опублікуватись в виданнях з Scopus через високу вартість публікації це НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ ТА БРЕХНЯ. Я маю 16 публікацій у таких журналах (тематика біохімія) і за жодну я не платив, як і багато з моїх колег. Платні лише вітчизняні "мурзилки" та "сміттєві" індійські/китайські/африканські журнали які правдами та неправдами потрапляють в Scopus та WoS (як правило не більш ніж на 2 роки), щоб продавати там можливість публікації горе вченим з пост радянських країн (жодний нормальний науковець там публікуватись не буде, адже в усьому цивілізованому світі такі статті - сміття). Байка про те, що фахівцям з природничих/точних наук пощастило, а фахівцям з літератури таких видань не знайти теж НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ ТА БРЕХНЯ. За ключовим словом Slavistics знаходиться велика кількість видань, які у Scopus та безкоштовні для авторів.
Loki
Основною причиною чому багато співробітників ЗВО та НДІ виступають проти вимог публікуватись у Scopus це незнання англійської та те що їх матеріал не містить ознак того, що зветься науковою новизною. Останнє обумовлено як відвертою некваліфікованістю так і слабкою матеріальною базою в ЗВО та НДІ (правильніше сказати її фактичною відсутністю). Однак мої роботи я також робив в старій лабораторії на реактивах, що купив сам або одержали в рамках сумісних проектів.
Коментувати
Ніка
То компетенції, то рекомендації... Ну, й міністерство. А чи буде доброчесним професор, який отримує зарплатню нижчу, ніж його його вчорашні студенти? Хай би стали доброчесними працівники МОН та нашого уряду.
Михайло Петрович
Цілком погоджуюсь! Нехай віддадуть хоча б ті гроші, які нам освітянам і науковцям законом передбачені. Власне це тарифна сітка, яка має початися з мінімалки на 1 розряді, а не на 12, надбавки за ступені й звання в повному обсязі. А то вигадують то нові форми бумажок, то скопуси, то знання іноземної мови для отримання звання. Я вже не кажу про умови праці, коли опалення економлять і в аудиторії пар з рота йде. Поки буде такий підхід до оплати праці й умов праці - всі рекомендації будуть на папері. Згодом що казати, певно в них папір халявний, зі свого карману не скидалися на нього і на заправку картриджа, то нехай тепер їм зади собі труть
Павло
Для Ніка: Рекомендації на то й рекомендації, що мають силу тільки рекомендувати і не обо’язкові до виконання. Це не наказ. Тому можна повісити їх у сортирі внз, щоб не витрачати бюджетні кошти на купівлю туалетного паперу. Все ж таки якась економія буде у сьогоднішніх скрутних умовах для внз.
Коментувати