Україна перейме німецький досвід дуальної освіти

У МОН зазначають, що 250 професійних закладів вже впроваджують дуальну освіту

Україна перейме німецький досвід дуальної освіти

Німецька модель дуальної освіти є однією з найуспішніших у світі, тому Україна має перейняти її, а також поширити успішні практики серед закладів професійної освіти. Про це заявив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

За його словами, офіційно експеримент із запровадження дуальної освіти в Україні розпочався ще 2015 року. Тоді у пілоті взяли участь три училища з Києва, Львова та Запоріжжя.

«Нині маємо майже 250 закладів, які впроваджують дуальну освіту, а це - третина від кількості закладів, що підпорядковані МОН. Однак, для успішного розвитку дуальної освіти ми маємо зробити її зрозумілою, доступною та безпечною для усіх сторін», - пояснив Хобзей.

Разом з тим, у Міністерстві освіти визначають кілька недоліків, які заважають розвитку дуальної освіті в Україні, зокрема, відсутність індивідуальних графіків навчання учнів, значне навантаження на педагогів, низька мотивація учнів продовжувати навчання, а також низька обізнаність роботодавців про дуальне навчання.

«Зараз ми маємо ситуацію, коли отримуючи грошову винагороду за виконану роботу учень втрачає мотивацію до продовження навчання. Тобто миттєвий заробіток має більший пріоритет, ніж отримання повноцінної освіти за фахом. Ми розуміємо, що робота учнів, навіть у межах практики чи навчання, повинна оплачуватись. Проте, на своєму рівні ми маємо прописати механізм, який зберігав би інтереси усіх сторін процесу», - зазначив заступник міністра.

Планується, що таким механізмом може стати договір, який попередньо укладатимуть зацікавлені сторони. Наприклад, у Німеччині він укладається між учнем та підприємством, тоді як українська практика розглядає документ тристороннім - між закладом профосвіти, учнем і підприємством.

Освіта.ua
16.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЛАНА
Пугает и настораживает обилие и непоследовательность экспериментов: сначала сокращаем, потом вовсе ликвидируем, а теперь вдруг поняли, что у немцев тут всё классно!А то, что у них в первую очередь экономика работает, тяжёлая промышленность, ведь. как известно, базис определяет надстройку?! Но даже при этом они с радостью принимают наших квалифицированных рабочих. Стоит сначала проанализировать ситуацию, а потом " перенимать".
Таки так
Якби ще виконали єдиний момент в Україні, як у Німеччині:виділили 33 мільярди євро на розвиток дуальної освіти роботодавцям, та їхнім майстрам на підприємствах доплачують за кожного учня 530 євро в місяць. Та ще, щоб прийняли в Україні закони, які регулюють відносини між освітнім закладом, підприємством та учнями, як у Німеччині. Тому що у нашій країні рекомендують "домовлятися" з підприємцями. "А в основном, поекрасная маркиза, все хорошо, все хорошо!"
Лисий
Слухайте, слухайте. Старий брехун Хобзей вам нарозказує про дуальну освіту. Він і сам не розуміє шо воно таке і з чим його їдять.