Затверджено процедуру конкурсу для членів НАЗЯВО

Уряд затвердив процедуру конкурсу, за яким обиратимуть членів Агентства із забезпечення якості вищої освіти

Затверджено процедуру конкурсу для членів НАЗЯВО

Уряд визначив процедуру конкурсу, за яким обиратимуть членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти - загалом їх буде 23. Відповідне рішення було прийняте під час засідання КМУ. Попередньо проект документа був доопрацьований та схвалений конкурсною комісією з відбору членів Нацагентства.

«Прийнятий документ дозволить нам якнайшвидше провести конкурсний відбір членів Нацагентства та повноцінно запустити його роботу. У документі чітко виписані вимоги до кандидатів, критерії їх оцінки та порядок самої процедури. Усі ці заходи сприятимуть подальшому реформуванню системи вищої освіти та підвищенню її якості. Згідно з прийнятою Постановою можна очікувати оголошення конкурсу вже у середині жовтня», - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

Документ визначає, що інформацію про старт прийому документів МОН розміщує на своєму сайті за 10 днів до початку прийому документів. Оголошення обов'язково має містити таку інформацію:

  • перелік документів та термін їх подачі;
  • кваліфікаційні вимоги до кандидатів;
  • контакти особи, яка надає інформацію про конкурс тощо.

Подавати документи на конкурс можуть фахівці профільних установ - вишів, галузевих академій наук, Національної академії науки, - а також ті, хто відповідає кваліфікаційним вимогам до кандидатів.

Так, усі претенденти мають вільно володіти українською. Серед інших вимог - вища освіта, науковий ступінь або вчене звання, досвід наукової роботи. Представники роботодавців, які також мають увійти до складу Нацагентства, повинні мати досвід роботи за фахом. Студенти або курсанти на момент участі у конкурсі мають підтвердити свій статус здобувача освіти.

Допущених до конкурсу кандидатів розподіляють на 11 груп, відповідно до квот представників різних сфер в агентстві. Під час оцінювання учасників комісія враховуватиме їх досвід роботи у міжнародних чи вітчизняних організаціях, навчання за кордоном, професійні досягнення та інше. Кожен член конкурсної комісії оцінюватиме конкретного учасника за кожним із критеріїв за десятибальною шкалою. Далі бали сумуються та переводяться у конкурсну таблицю. Важливо, що під час підрахунку усіх балів максимальна і мінімальна сумарні оцінки не враховуються.

На засіданнях конкурсної комісії можуть бути присутніми науковці, освітні експерти, державні службовці та народні депутати України. Відеоматеріали засідання також будуть розміщувати на сайті МОН.

Після завершення конкурсу комісія подає до МОН протокол та документи кандидатів, які пройшли відбір. Інформація про них оприлюднюватиметься на сайті Міністерства.

Освіта.ua
31.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів