![]() |
У 2018 році передбачено виділення коштів на створення 50 навчальних центрів на базі ПТНЗ |
Уряд виділив 100 млн на створення навчальних центрів
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою передбачено виділення у 2018 році 100 млн грн на створення 50 навчально-практичних центрів на базі професійно-технічних навчальних закладів.
За словами заступника міністра Павла Хобзея, професії та напрями, навколо яких буде створено навчально-практичні центри, визначались на основі моніторингу, що був проведений МОН разом з роботодавцями.
«У вересні-жовтні минулого року ми спільно з роботодавцями провели моніторинг, які професії є найбільш потрібні на ринку праці сьогодні. Чого зараз потребує наша економіка. В результаті було виокремлено такі професії, як слюсар-ремонтник, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, токар, фрезерувальник, налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням. Саме на основі цього моніторингу вирішувалося, навколо яких професій та напрямів буде створено навчально-практичні центри в 2018 році», – зазначає Хобзей.
Він також зауважив, що у попередні роки навчально-практичні центри створювались лише за трьома напрямами й на їхнє обладнання виділялося 50 млн щороку.
«Таким чином за два роки ми створили за державний кошт 50 НПЦ, хоча загалом їх більше, бо нам вдалося залучити гроші бізнесу. Держава проінвестувала створення 4 НПЦ з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», 19 – з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» та 27 НПЦ за професією «Швачка. Кравець. Закрійник», – повідомив заступник міністра.
На засіданні уряду також було підтримано проект закону, що передбачає впровадження регіонального замовлення на робітничі кадри.
«З січня 2016 року змінено замовника робітничих кадрів у зв’язку з передачею фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти з державного бюджету на місцеві. Часто зміни в реальності відбуваються швидше, ніж ми встигаємо напрацьовувати нормативну базу. І, в принципі, воно є добре, але люди, які роблять зміни, за такої ситуації знаходяться під ударом. Тобто зараз ми готуємо документ, що вводить у законодавство ту практику, що вже існує», – зазначив заступник міністра.
Він також розтлумачив, за яким механізмом відбувається регіональне замовлення для професійної освіти.
«Регіональне замовлення формують обласні та Київська міська державні адміністрації за погодженням з регіональними радами професійно-технічної освіти. Такі ради вже створені при всіх органах місцевого самоврядування. Головним документом, на основі якого вони формують замовлення, є середньостроковий прогноз потреби у кваліфікованих робітниках та молодших спеціалістах на ринку праці. Потім замовник укладає з виконавцем регіонального замовлення регіональний контракт, в якому визначаються економічні і правові зобов’язання сторін та регулюються взаємовідносини замовника і виконавця. В результаті, виконавець регіонального замовлення – заклад професійної освіти – отримує певну кількість місць регіонального замовлення», – пояснив Хобзей.
Освіта.ua
11.04.2018