МОН планує ліцензувати виші онлайн

Цього року відомство має запустити нову систему ліцензування діяльності вищих навчальних закладів

МОН планує ліцензувати виші онлайн

Українські виші зможуть отримувати ліцензію онлайн. Про це в ефірі Громадського радіо повідомив заступник міністра освіти і науки Роман Греба.

За його словами, відповідний сервіс запрацює вже цього року.

«Цього року ми хочемо нарешті завершити тему з ліцензуванням діяльності вищих навчальних закладів за допомогою мобільних додатків та нашої бази ЄДЕБО, тобто у електронних сервісах. У нас є реєстр усіх вищих навчальних закладів, де зберігається інформація про всі вищі навчальні заклади… І ми робимо так, щоб університет подавав заявку у електронному вигляді — шляхом формування відповідної заяви в електронній системі, і автоматично отримував ліцензію, якщо він відповідає усім критеріям, які передбачені ліцензійними умовами. В цьому році цей сервіс запрацює. Це я можу казати впевнено і переконано. Ми докладемо максимум зусиль», — зазначив посадовець.

Окрім того, за словами чиновника, цього року МОН почне використовувати технологію блокчейн для верифікації запрошень, виданих іноземним студентам.

«У нас є Український державний центр міжнародної освіти, він видає запрошення іноземним студентам, які в’їжджають на навчання в Україну. Ми хочемо за допомогою технології блокчейн забезпечити верифікацію справжності виданого запрошення. Це буде новий сервіс, запроваджений у МОН. Також він буде містити мобільний додаток для іноземних студентів, щоб вони могли обрати українські виші для вступу», — розповів заступник міністра.

Освіта.ua
11.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Siquranca
Відповідальність за якість знань несуть дві сторони- вуз та студент. Універ видає диплом , а роботодавці , спілки професійні перевіряють кваліфікацію. Мон не повинне влаштовувати дурнуваті Зно для магістрів, єдині списки на вступ... це для Гондураса!!!!
Випускник
Рівень знань елементарно перевірити також он-лайн, провівши тести на будь-якій платформі дистанційного навчання
Роботодавець
А в ліцензійних умовах є вимоги до рівня знань студентів? На папері ці знання виглядають блискуче, а насправді у вузах казна-що твориться, і дипломи отримують навіть ті, хто й близько їх не заслуговує. Чи готове МОН провести реальну перевірку знань? Думаю, що вони в цьому навіть не зацікавлені. А вузи така ситуація цілком влаштовує.