79% українців отримують вищу освіту, - Ковтунець

За ступенем охоплення громадян вищою освітою Україна посідає десяте-дванадцяте місце у світі

79% українців отримують вищу освіту, - Ковтунець

В Україні 79% громадян отримують вищу освіту. Про це в ефірі 5 каналу сказав перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець.

«Є ще голод на вищу освіту... Але ми, на жаль, маємо страшенний перекос. За ступенем охоплення вищою освітою, ми займаємо десь там десяту, дванадцяту позицію в світі - 79%. Це дані Всесвітнього економічного форуму. А якщо взяти молодь віком від 20 до 26 років, то 79% отримують так чи інакше вищу освіту. 60% отримують за рахунок бюджету, ще 20% отримують її за власні гроші», - зазначив Ковтунец.

Також за його словами, якщо дивитись на якісні показники, то за інженерною освітою Україна знаходитися у п'ятому десятку, а за бізнес-освітою - наприкінці першої сотні.

Освіта.ua
26.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Відкрийте демографічні таблиці і подивіться на правду. Вищу освіту в Україні мають 28 6% населення станом на 2016 рік.
Nord
Знімайте цю ганьбу- цього грантоіда- Ковтунця вже витерли з Мону! Наступний- шаров!!
Небайдужий
Нужно спросить о жизненном пути этого заместителя министра - а там ничего значительного и интересного - и почему он решил, что имеет право и компетентность вершить судьбу такой важной отрасли как образование! За время "правления" квита и гриневич количество студентов в стране уменьшилось с 2.5 млн до 1.5 млн! А количество украинцев, получающих образование за границей увеличилось с 20 тыс до 200 тыс! Вдумайтесь в это! Зно если проводить, то перед выдачей диплома. Ни Эйнштейн ни Джобс не окончили школу так успешно, чтобы получить 150 баллов хоть по какому-то предмету.
Марікуц вишня
Придивіться до пана Ковтунця-це примітивний заходенський доцент а з манією величі. На грантах все житіє провів, служе вірно п Яремі , всі вказівки виконує, мріє стати міністром.... Ненавидить Україну , готовий знищити всі коледжі, Університети !! Як веліли - так і робить!!
Правдоруб
Дипломи вони отримують, а не вищу освіту. Для того щоб "вища" освіта стала справді Вищою, треба недопускати в університети всіх, хто написав ЗНО нижче ніж на 150 балів. Не брати ідіотів навіть на контракт!
Володимир
Для Правдоруб: Правильно,але не реально-наші виші тоді втратять гроші)
Коментувати
Оксана
У всьому світі кількість університетів зростає, і тільки в Україні цю кількість хочуть зменшити
Правдоруб
Для Оксана: кількість - це не синонім якості. Гнатися потрібно не за кількістю університетів, а за якістю освіти в них.
Коментувати
Машко
Диво!!! Заступник міністра з вищої освіти виступає проти розвитку вишів, дає перекручені дані про охват освітою!! В Японії поставлено мету - всім дати вищу освіту! П . Ковтунець- ви прийшли нищити чи розвивати ?? Ще не було такого , щоб мон ініціював руйнацію!!!
Я
Для Машко:отримати вищу освіту чи вручити диплом про вищу освіту?Це дуже різні поняття.
Коментувати
Анастасія
Повна дурня!!! І що дає та масова вища освіта? Схоже на масовий лікбез у 30-х роках ХХ ст. Де робочі місця? Де освітня аналітика і реальні прогнози кадрових потреб на найближчі 20-30 років? І хто сказав, що високий відсоток охоплення вищою освітою (всіх, хто може і не може осилити програму вищої школи) має вплив на соціально-економічний розвиток держави. Подивіться уважно на кращі за рівнем життя країни Європи. Там не всі біжать у марафоні вищої освіти. А живуть як!!!
Правдоруб
Для Анастасія: мені піцу привозить чувак в якого дві вищі освіти: економічна і юридична. Отримав він їх в якомусь університеті кооперації (не пам’ятаю, як точно називається цей "університет").
Коментувати
Pasufik
Погоджуюся з ОСВІТЯНИНОМ, наші ВНЗ часто нічим не кращі за ПТУ, навпаки. Працював по сумісництву у ВНЗ де у моєму розпорядженні були дошка 1м.кв. і крейда. Оце і вся дидактика. Зате на папері у них є все: лабораторії, наочність, дидактичне забезпечення. Папір усе витерпить, а МОН завжди видасть "за так" потрібну ліцензію. Зате оббирати студентів і викладачів такі ВНЗ навчилися класно, місця не вистачить, щоби описати усі їх новації. Приймають на чверть ставки, а педнавантаження доводять на цілих пів. Як написав заяву, так зав. кафедрою розмовляв зі мною крізь зуби цілий рік. І це на платному навчанні, за кошти студентів і їх батьків. ВО у нас отримують одиниці, інші стоять у черзі за папірцем, на що чиновники від освіти і розраховують.
Oksana
Для Pasufik: погоджуюсь на всі сто
Коментувати
Освітянин
Вища освіта - і бурси, які названі вишами, це різні речі. Перейменуйте всі ПТУ в Академії і буде вам щастя. Все як в Кореї, 100% вища освіта. Але чомусь по рівню життя в 2 сотні, мабуть все Путін)))
Галина
Для Освітянин: бурси це ПТУ (проф-тех освіта) і до вишів не мають ніякого відношення
Ліза
Для Галина: ПТУ - це ВНЗ І рівня акредитації
Галина
Ні вищі І рівня акредитації -це коледжі (в минулому технікуми) які дають кваліфікацію "молодший спеціаліст (або молоший бакалавр). А ПТУ дають кваліфікацію робітника. І діють вони за іншим законом "про професійно-технічну освіту"
Коментувати
юлія
краще думай як забезпечити дітей місцем роботи. ,бо скоро всі потікають,лишаться ті, що не працюють- пенсіонери і депутати,хто їх годувати буде
Тeрнопіль
Для юлія: а вони втeчуть до Європи. Ти за них нe пeрeживай. Пeрeживай, щоб нe було розколу дeржави—цe найголовніша ціль прeзидeнта і ВР. Замість того, щоб покращити eкономічний стан, знизити ціни на продукти харчування, підвищити заробітню плату, створити нові.робочі місця— влада вeдe війну, і всe підряд списує, що eкономіка із—за війни рушиться. Далі.наш прeзидeнт продасть зeмлю і ліс за нeщасні копійки. Запам’ятаймо, зeмлю, воду і ліс нeобхідно катeгорично заборонити розпродувати. Зeмля—цe наша матінка, яка нас кормить, ліс—цe наші лeгкі, а вода— цe нашe оздоровлeння та молодість. Бeз води людина нe проживe більшe 3 днів. Нe будe зeмлі—нe будe лісу, нe будe лісу— нe будe води, нe будe води— нe будe нашого життя. Нe потрібно дозволяти владі продавати наші рeсурси. Нeобхідно відроджувати сeла, робочі місця, зацікавлювати людeй, щоб вони тримали поля, городи, вирощували свій бeз хіміі врожай,зацікавлювати, щоб люди чимось були зайняті.тільки тоді відродиться дeржава—алe нe чeрeз війну.
Галина
Для юлія: чому держава а не ви повинна думати про забезпечення роботою. Коли ваші діти вступають на платне, то ви самі мали подумати а де вони з цією спеціальністю працюватимуть. Держава за вас подумала коли визначилась з держзамовленням, іншихих(і більше) спеціалістів їй не треба. Коли вищі відкривають в себе платні спеціальності, це вигіднолише вишам. Вони забезпечують роботою свій роздутий штат викладачів. Часто ці спеціальності просто сміховинні, наприклад діловодства - професія секретарки на яку раніше брали випускників шкіл взагалі без освіти. І до речі на ту ж таки секретарку вчать за бюджетні кошти в ПТУ і якщо дитина після 9 класу 2 роки повчитися в ПТУ та паралельно освоїть хоча одну іноземну мову, то буде кращим спеціалістом ніж платники з вишів
юлія
а я о чем? мой ребенок закончил державне замовлення,только от этого выражения-пустой звон! вы думаете ему предложили работу? он ее сам и ищет,вопрос- зачем тогда державні замовлення,если самореализоваться негде в нашей стране
Коментувати
Вчитель
Отримують вищу освіту, чи стоять у черзі за дипломами про вищу освіту?
unforgiven
Правильно, де Білами легше керувати.
ppp
Для unforgiven: А Ви попробуйте!
Коментувати