У МОН обговорять відрахування та стипендії

У Міносвіти відбудеться Круглий стіл, присвячений стипендіям та положенню «Про відрахування»

У МОН обговорять відрахування та стипендії

8 квітня у Міністерстві освіти та науки відбудеться круглий стіл на тему «Стипендіальне забезпечення та положення «Про відрахування», в якому візьмуть участь представники студентської громадськості та МОН.

Планується, що відповіді на запитання студентів надасть директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Зустріч триватиме з 11.30 до 17.00. Реєстрація учасників розпочнеться 8 квітня об 11.00.

Для участі в заході необхідна обов'язкова реєстрація, що триває до 5 квітня. Кількість учасників заходу обмежена.

ЗАРЕЄСТРУВАТИсь

Освіта.ua
03.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Евгений
"про відрахування" -- це важливо. І, нарешті, надати можливість відраховувати, не загрожуючи викладачам скороченням!! Бо кожний ледачій студент, якого ми штучно залишили, знижує якість навчання інших: розмовляє, відволікає, демонструє "бачите, що вони мені зробили?" Сподіваюсь, ми припинимо практику випуску лікарів, які не вміють лікувати, будівельників, які не вміють будувати, тощо. Проф. НАУ Є.О.Гаєв
Skjeld
Дискримінація за політичними та філософськими переконаннями. Платникам також потрібно стипендію виплачувати, серед них є вкрай розумніші, ніж деякі з державної форми. Просто міністерство освіти у своєму ЗНО веде навмисну політику "завалу" дітей завданнями , яких не вчать у школі і з цього виходить йти на платне або нікуди. А ті що здали там на 190 і вище це або дивний збіг обставин або при апеляції дали хабаря, хто там перевірятиме.
Стас
Для Skjeld: ЗНО сдал на 190,182,186. Учусь на бюджете в КПИ и получаю степендию. Мои баллы - это исключительно результат моей работы, и таких, как я не мало.
Anna
Для Skjeld: вот честно, училась в физмате с одной укр мовой в неделю и на ЗНО по укр не нашла ни одного вопроса которого не было бы в программе. Что это за мистические вопросы из ЗНО которых нет в программе? Где вы их находите?
Коментувати
там Pasufik
о бедняках в развитых странах выступает. Ну что ж. Украина - страна контрастов. Как в Китае. Ведь это смотря где учиться и работать полезно. Есть профессии,где корочка лишь необходима, поэтому заочную форму обучения ввели. Есть профессии, где следует точечно подходить к обучению каждого студента. У нас как-то всё наперекосяк. Косячат наши, ещё как косячат. Нет ведь теперь тех, кто указывает что и как делать. А самостоятельно - ну никак. А ещё от других требуют)))))))
Аnnyчка,
554,или 345 и люди без стипендии. В универе, равно как и в школе, есть полезные пары, а есть не особо. Есть полезные практики, а есть не особо.Руководство универом имеет свою точку зрения. Студенты, в особенности те, кого приучили думать самостоятельно ещё в школе,имеют собственный взгляд на обучение.И если средний балл 4 ещё как-то влиял на получение стипендии,то сегодня он-ПУСТОЕ МЕСТО.То есть студент волен решать-что именно он сдаст,лишь бы спихнуть,а в это время будет ЗАРАБАТЫВАТЬ,а в чём разбирётся основательно,поскольку для этого ему необходим живой человек,ЛУЧШЕ владеющий материалом.По себе знаю,что учёба и занятие ещё чем бы то ни было не способствуют КАЧЕСТВУ научения.Это же подтверждает практика других людей.И если это студенты старших курсов,то это одно.А первокурсники-совсем другое.В принципе-европа как-то учиться без стипендий,но УРОВЕНЬ жизни у них на порядок выше.Мне импонирует то,что рассказывали о России-тамФИЗ-МАТ-инженерия на бюджете,ОСТАЛЬНЫЕ платят
volena
Для Аnnyчка,: С чего вы взяли, что в Европе нет стипендий?.Есть, и довольно приличные! В Италии например от 2 до 6 тыс.евро в год.С Бесплатным проживанием в общежитиях.И с бесплатными завтраками.
спасибо. Вы меня поддержал(а)
Для volena: Я то всего не знаю. Знаю лишь часть. И эта часть в любом случае зависит от политики правительства для РАЗВИТИЯ собственного государства. У нас же - для уничтожения государства. Грустно. Но куда из подводной то лодки в степях Украины, с задраенными люками то денешься? Либо воду искать. Либо лодку менять. Либо адмирала
Коментувати
Pasufik
Для Владислав. То що ж виходить, як немає стипендії то на пари не ходитиму? За чим тоді людина прийшла у ВУЗ- знаннями чи стипендією? Стипендія ніяк не може бути стимулом для навчання, це лише визнання закладу, що ти працюєш краще ніж інші, своєрідна оцінка. Я вчився і працював, користі отримав більше, ніж ті, що нудьгували на парах. Щодо заграниці- то там бідні студенти не вчаться, за рідким виключенням.
Владислав
Для Pasufik: 55 чол. - група, з них 10 бюджет, з них 4 - мають стипендії. Ну справедливо, звісно ж. А як на рахунок прохідного балу на вступ, престижність факультету, ВУЗу... та прив’язати відсоток до цих показників. А Ваше "Стипендія ніяк не може бути стимулом для навчання" - вважаю нонсенсом. Ви мабуть вивчились завдяки чомусь чи комусь іншому. Бо "вчився і працював, користі отримав більше, ніж ті, що нудьгували на парах" йде в протиріччя вашій дискусії.
PASUFIK
Для Владислав: Немає ніякого протиріччя. Навчаючись заочно і працюючи отримав від ВУЗу більше користі, ніж ті, хто байдикував під час лекцій на стаціонарі. Ви не зрозуміли, що я мав на увазі.
Коментувати
Anna
Если почитать комментарии то можно подумать что студенты раньше вообще в универ ходили только чтобы стипендию в 800 грн получать, а теперь не пойдут в универ, а то ж стипендию не дадут. Если такие люди и были то идите себе работать и не мешайте другим учиться. А все кто действительно учатся получат свою стипендию, в конце концов 40% это не так уж и мало. Лишь за очень редкими исключениями когда в группе 10- человек
Тетяна
Для Anna: Складається таке враження, що Ви дуже далекі від освіти.
Владислав
Підтримую Тетяну. Для Anna: Так і працювати підуть ті, хто гарно вчиться, але не витягнули врешті на стипендію. Бо зв’язків немає, або не заплатили преподу як інші. Ви думаєте буде по іншому. Якось прийдеться вже їм бідолашним викручуватись. А ті хто на контракті, і так дотягнуть якось.
там не про "не заплатили",
Для Владислав: там про реально ДОСТОЙНЫЙ балл, но такой, где друг другу напятки наступают. Вероятно госчиновинкам некоторые специалисты на фик не нужны, вот и мутят. Или мозгов не хватает... Как у Шарика
Коментувати
надія фершал
Спочатку скоротили стипендії студентам, а тепер будуть обговорювати тему стипендій. Може спочатку потрібно було обговорити цю проблему?
Педагог
Для надія фершал: Стипендію не скоротили, а збільшили. Зменшили відсоток тих, які мають право на стипендію. Якби можна було провести ЗНО студентів у ВНЗ, то цей відсоток був би ще меншим.
Владислав
Шановний педагог, маю сина студента. Всі екзамени 100 балів, разом з заліками має середній - 94 бали за сесію. Стипендії немає, в рейтингу - 4-й. В групі лише 10 бюджетників, майже у всіх бали за 90. Питання для таких справедливих як Ви - в чому ж справедливість, як заставити тепер цих дітей так само ходити на пари як раніше, вчитися як раніше.... (до речі, при вступі конкурс був за 30 чол. на місце, журфак).
Педагог
Для Владислав: Це питання до деканатів. Нарахування стипендії повинно здійснюватися не по групах, а за напрямами підготовки. Не думаю, що напрям підготовки нараховує 10 студентів.
Коментувати
Тетяна
Молодь і так їде навчатися в інші країни, бо не бачить перспектив у рідній країні. А ще й зник стимул гарно вчитися, тому що стипендію отримують у більшості вузів лише ті студенти, які мають дуже високі бали. Багато дітей пішли заробляти гроші, щоб вижити. Про яку якість знань можна говорити?
Anna
Для Тетяна: к вашему сведенью заграницей стипендию либо не платят вовсе либо единицам за невероятные заслуги. Да и образование зачастую платное
Тетяна
Для Аnna . Я дуже добре це знаю, але рівень життя в розвинених європейських країнах і в нашій - це дві дуже великі різниці. По- перше , батьки можуть оплатити навчання, по- друге, студент може взяти кредит, який потім самостійно виплачує. У наших же реаліях довіри до банківської системи немає.
Anna
Для Тетяна: в иностранных вузах студенты в большинстве своем подрабатывают : официантами, курьерами и тд. чтобы выплачивать кредит за учебу да и просто чтобы было на что жить. У нас же все считают что эту проблему должно решать государство выплачивая всем подряд стипендию.
Коментувати
))))))))))))))
Из разговора со студентом: "ТЕПЕРЬ мне НЕТ резона мучиться на НЕИНТЕРЕСНЫХ лекциях и парах.Даже если сдам сессию без единой четвёрки, в число 14 лучших по поточным оценкам я не попадаю. Там активно идёт стройка, и меня там ждут. Лучше день-другой поработать. А что МНЕ будет интересно, я и так разберусь." Ну и по прогнозам на следующий год:"Если во время моего поступления нас на потоке было 89человек, то в ЭТОМ году всего 40 набрали. НУ а в следующем и того меньше будет. Ведь в любом случае поступающему необходимо иметь уверенность в том, что высшее образование даст ему дорогу в будущем. А у нас с этим - НИКАК.Вот, преподаватель в прошлом году просто взял, и уехал из страны в другой университет. Ему ТАМ предложили условия лучше." Ребята, ЧТО и, главное, КТО обговаривать собирается? Дело делать надо, а не разговоры разговаривать. А дело дети очень быстро схватывают. Не будет у этой территории будущего. Некому . . . и НЕ с кем