Європейці надали Україні рекомендації з розвитку науки

Українському уряду надано ключові меседжі від європейських експертів щодо розвитку науки

Європейці надали Україні рекомендації з розвитку науки

Європейські експерти провели аудит української системи досліджень та інновацій та надали 7 ключових меседжей для українського уряду. Про це під час виступу на презентації звіту про результати аудиту науково-інноваційної системи України повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

Зокрема, за висновками европейців, науково-технологічна та інноваційна система України потребує сміливої реалізації амбіційних реформ, спрямованих на підвищення її ефективності та впливу. Також країна повинна «внести інновації у свій шлях до зростання», розробивши міжвідомчу Стратегію розвитку науково-технологічної та інноваційної системи.

Також, на думку европейських експертів, українська наука має забезпечувати переваги та вигоди для суспільства та економіки. Потрібно терміново ухвалити необхідні для визначення пріоритетних завдань України в науково-технологічному та інноваційному секторі рішення. Їх вироблення має спиратися на передовий світовий досвід.

«Установи, принципи фінансування та процедури функціонування у науково-технологічному й інноваційному секторі потребують докорінної інституціональної перебудови», - йдеться у звіті.

Серед іншого европейці рекомендують Україні упевнено рухатися на шляху інтернаціоналізації та відкриття світові її науково-технологічної та інноваційної системи.

«Уряд та академічне й інноваційне співтовариство зобов’язані взяти на себе відповідальність та інформувати суспільство про розпочаті реформи науково-технологічної та інноваційної системи та їхні позитивні результати для країни», - наголошують експерти.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, ключові меседжі європейських експертів дають важливий аргумент у полеміці з тими людьми в системі української влади, які не розуміють значення науки і розцінюють її як витратну сферу, де можна проводити чергові бюджетні скорочення.

У Міністерстві освіти також зазначили, що звіт про результати аудиту науково-інноваційної системи України з використанням інструментів програми «Горизонт-2020» має на меті допомогти Україні покращити свою діяльність в області наукових досліджень і інновацій. Рекомендації були розроблені групою експертів та посадових осіб високого рівня з восьми держав-членів ЄС, на прохання Міністерства освіти і науки України.

ОЗНАЙОМИТИСЯ ЗІ ЗВІТОМ

Освіта.ua
20.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
RENE
Так ніби ми цього самі не знаємо? Аж необхідно, щоб Європейські експерти провели аудит?
Nedolya
Для RENE: Це не простий аудит і рекомендації є обов’язковими для виконання, щоб приймали в Європі очільників освіти та науки. Тому будуть виконувати, це не нас з Вами слухати, хоча про це вже говоримо років 10 - 15. Гадаю що виконання буде під європейським "тиском", вибачте, рекомендаціями.
Коментувати