У МОН розробили положення про репозитарій текстів

Документ визначає функції, структуру та засади функціонування Національного репозитарію

У МОН розробили положення про репозитарій текстів

Міністерством освіти розроблений і винесений для громадського обговорення проект Положення про Національний репозитарій академічних текстів.

Документ визначає поняття, призначення, структуру та засади функціонування Національного репозитарію академічних текстів в Україні.

Передбачається, що репозитарій академічних текстів стане загальнодержавною електронною базою, де будуть накопичуватись, зберігатись та аналізуватись вітчизняні академічні тексти наукового, науково-технічного та освітнього характеру. Також до електронної бази текстів буде забезпечено віддалений доступ користувачів.

Репозітарій зберігатиме випускні роботи здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти, дисертації, статті у наукових фахових виданнях, монографії, збірники наукових праць, матеріали наукових конференцій тощо.

Адмініструванням Національного репозитарію займатиметься Український інститут науково-технічної експертизи та інформації.

Академічні тексти до репозитарію подаватимуть вищі навчальні заклади, наукові установи, наукові видавництва, бібліотеки тощо. На них буде прокладено відповідальність за достовірність, точність та повноту текстів.

Регламент діяльності репозитарію, включаючи процедури його наповнення академічними текстами, їх зберігання, систематизації та обробки затверджуватиметься Міністерством освіти.

Забезпечення використання інформації, що зберігатиметься в репозитарії та надання доступу до неї буде покладено на Український інститут науково-технічної експертизи та інформації.

Громадське обговорення тексту Положення про Національний репозитарій академічних текстів триватиме до 14 грудня 2016 року. Пропозиції та зауваження можна надсилати за адресою: shevtsov@mon.gov.ua або a_rybalko@mon.gov.ua.

Проект положення

Освіта.ua
09.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ректор університету
Вважайте, що ми побороли корупцію в українських вузів за допомогою створення репозитарію текстів. Це дуже добре.