Уряд оновив перелік галузей знань вищої освіти

Галузь знань «Міжнародні відносини» доповнить Перелік галузей знань і спеціальностей

Уряд оновив перелік галузей знань вищої освіти

Галузь знань «Міжнародні відносини» доповнить Перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти у вищих навчальних закладах. Відповідну постанову було прийнято 23 листопада на засіданні Кабінету Міністрів України.

Згідно з документом, до галузі знань «Міжнародні відносини» буде включено три спеціальності: «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародне право».

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, прийняття постанови є результатом перемовин та консультацій як з освітянським та експертним середовищем, так і з роботодавцями.

Постанову також доповнили нормою, відповідно до якої усі, хто здобув вищу освіту за спеціальностями «Право», «Правоохоронна діяльність» та «Міжнародне право» на бакалаврському і магістерському рівні вищої освіти, отримають право обіймати посади або займатись діяльністю, що передбачає наявність вищої юридичної освіти.

До Переліку галузей знань і спеціальностей вищої освіти Кабінет Міністрів додав 7 нових спеціальностей, серед яких: «Географія», «Інформаційні системи та технології», «Деревообробні та меблеві технології», «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології», «Промислова фармація», «Громадське здоров'я», «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)».

Як відомо, у 2015 році було здійснено перехід до укрупненого переліку галузей знань і спеціальностей, що відповідає світовій практиці. У Міністерстві освіти зазначають, що такий перехід гармонізував український перелік з переліками, що діють в країнах Європи та світу. Також це дозволило спростити процедури визнання дипломів та створення програм подвійних дипломів та співпраці українських університетів з міжнародними партнерами.

Освіта.ua
23.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капаліка
Навіщо це робилось? Додали Промислову фармацію, а чому ця фармація не могла бути освітньою програмою у межах фармації з кодом 226? Громадське здоров’я дасть щось таке, чого не було у інших спеціальностях галузі (особливо з урахуванням обов’язковості інтернату)? Чим принципово відрізняється національна безпека від державної безпеки? Що дасть ще одна ІТ спеціальність? Окрема галузь міжнародних відносин якось змінить якість освіти? Раніше вже винесли в окрему галузь публічне управління - що це змінило для студентів, випускників та роботодавців (реальних, а не сферичних експертів-представників роботодавців)? Знов комусь портфелів не дісталось, а попадати у конкурентне середовище і зважено підходити до розробки освітніх програм немає ні бажання, ні тями. Скорочувати треба переліки, а не роздувати під кожну поважну людину з потрібними зв’язками.
Капаліка
Які дії далі пропонуються? Акредитувати освітні програми одних спеціальностей (щоб випустити тих, кого набрали у 2016 р.), а через пару років повторювати те саме для програм в рамках оновленого переліку (для забезпечення випусків у майбутньому)? Як буде організовуватись прийом у 2017 році? Акти узгодження перепідписати - кілька місяців роботи МОН (та й то після змін у наказі МОН щодо таблиці відповідностей спеціальностей)... Через ліцензійну комісію може і трохи швидше, але вкрай клопітно... Стандарти коли чекати на нові спеціальності - після 2-3 випусків фахівців? З пропозиціями щодо держзамовлення як бути? Чомусь МОН у процесі роботи створює довкола безлад і хаос, у якому сам і тоне, а потім звинувачує усіх довкола у саботажі реформ.
Коментувати
ТАРАС
Цікаво, як буде тепер називатися 122 "комп.науки та інф. технології", бо нова 126 "інф. системи та технології". Намутили з інформатикою, комп. науками. А як цього року було цікаво з широким конкурсом, однією спеціальністю на різних фак-тах, спеціалізацією, додатковими місцями... Особливо в КПІ.