Кириленко анонсував укрупнення вишів

Віце-прем’єр-міністр заявив про невідворотність процесу укрупнення регіональних ВНЗ

Кириленко анонсував укрупнення вишів

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко заявив про невідворотність процесу укрупнення регіональних вищих навчальних закладів. Про це він сказав під час відвідання Черкаського національного університету ім. Хмельницького.

«Відбуватиметься укрупнення регіональних вишів. Добре, якщо цей процес проходитиме добровільно», - наголосив Кириленко, відповідаючи на питання студентів.

Також віце-прем’єр наголосив, що попереду перед урядом стоїть велика робота з реформування освіти на всіх її рівнях.

«Вища освіта в цьому питанні випереджає галузь у цілому, але чинний закон «Про вищу освіту» імплементовано лише на 30%», - зазначив Кириленко.

Освіта.ua
16.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Геннадий
Лицо, не обременённое интеллектом......................................................
4&
А почему этот "патриотический" вор-миллионер еще на посту министра?
Накипелов
Потрібно укрупнювати верховну раду. Зробити, щоб там працювало не 450, а 24 представники громадськості, або навіть 21 (якщо відкинути окупований Крим та Лугандонію). Причому, враховуючи їхні декларації, вони повинні працювати на громадських засадах, плюс платити податок в державний бюджет "за депутатство". Аналогічні зобов’язання повинні виконувати інші чиновники, судді, прокурори... Лише тоді в нас буде одна єдина Соборна Україна!!!
Проходили, знаємо...
Укрупнення з одного боку - правильна річ, з іншого боку - переоформити усі папірці у МОН то така морока, що й ворогу не побажаєш (кожен головний спеціаліст будь-якого департаменту - "а зробіть ще 5 завірених копій того папірця", "спочатку наведіть лад у ЄДЕБО, потім приїздіть", "ЄДЕБО не реагує без моєї команди - пусте, розбирайтесь з Інфоресурсом", "ліцензії переоформлювати автоматично не будемо, готуйте ліцензійні справи", ...). З таким підходом МОН тільки добровільно об’єднуватись, а як ще й виші різного підпорядкування, то взагалі ...
Капаліка
Укрупнення заради самого укрупнення і щоб міністерству доводилось менше паперів перекладати з одного краю стола на інший - нісенітниця. Подивіться на розміри КалТеху (трохи більше 2 тис. студентів і аспірантів) і на його здобутки. Массачусетс - 11,3 тис. студентів, Єль - 12,3 тис. (на рівні середніх не укрупнених регіональних вишів України). Це називається імітацією реформ і марнотратством. Хтось рахував ризики та загрози від об’єднання вишів? Оцінював майбутні вигоди та втрати від укрупнення? Не думаю.
Коментувати
pasufik
Давно пора ліквідувати карликові псевдовузи, особливо ті, що зашифровані під інститути. У всьому світі інститути є науковими установами, а в нас навчальними. А чому? Тому що не мають потрібної кількості факультетів, приміщень та навчальної бази, але хочуть" зшибати дєньгу", кормушка для ректорів. Тримаються вони виключно на хабарях чиновникам, перекладаючи витрати на студентів та жируючи на державному бюджеті. Перестаньте їх фінансувати і вони самі помруть природною смертю. А ще раз і назавжди визначте у законодавчому порядку, за яких умов ВУЗ може так називатися. На мою думку держава має фінансувати лише ті ВУЗи, які готують спеціалістів для бюджетної сфери ( дережава для держави) та її безпеки(економічної,мілітарної, екологічної тощо). Для інших потреб бізнесу підготовку спеціалістів мають здійснювати фірми та громадяни, які хочуть там працювати. Тоді не буде оцього валу випускників, яких ніхто не чекає на роботу за їхніми спеціальностями.
лихалет
Для pasufik: A как быть с гос вузами которые выживают только за счёт того что государство подкидывает им бюджетные места
Anna
Для лихалет: если это шарашкины конторы то ликвидировать
Друзілла Галицька
для пасуфік: з більшістю згодна, крм одного: "готувати держава для держави". Думаєте державі не потрібні висококваліфіковані фармацевти, інженери тощо, лише тому, що потім вони працюватимуть в приватному бізнесі (бо, наприклад, фармацевтичні компанії виключно приватні)? Просто держава повинна аналізувати потреби у спеціалістах різних галузей країни, та давати бюджетні місця не туди де вони були завжди, а туди, де є потреба в спеціалістах і де випускники працевлаштовуються за отриманою спеціальністю, а не йдуть після бюджету продавцями в супермаркет.
Коментувати
лихалет
Я так понимаю вузы будут объединять и по какому принципу это будет осуществляться
ОЛЯ
Для лихалет: По принципу децентрализации ха-ха
Александр
по какому принципу планируется "добровольное" укрупнение региональных вузов? как можно будет, к примеру, объединить сельскохозяйственный университет с педагогическим?
Коментувати