В УКУ проти призначення соратника Табачника до ДІНЗ

Університет закликає відкликати кандидатуру Олександра Якименка на керівну посаду ДІНЗ

В УКУ проти призначення соратника Табачника до ДІНЗ

Український католицький університет закликав Кабінет Міністрів відкликати рекомендацію щодо призначення Олександра Якименка, який був членом команди Дмитра Табачника, на керівну посаду в Державну інспекцію навчальних закладів України. Про це йдеться у відкритому зверненні колективу УКУ.

В Українському католицькому університеті зазначають, що у 2011-2013 роках Якименко, працюючи директором департаменту наукової діяльності і ліцензування вищих навчальних закладів МОНмолодьспорт, був інструментом в планах екс-міністра Дмитра Табачника та його першого заступника Євгена Суліми щодо припинення діяльності університету.

"Лише завдяки власній стійкій позиції, повній підтримці Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви, чіткій солідарності українських і міжнародних академічних партнерів, громадській і політичній підтримці численних приятелів Українського католицького університету в Україні і закордоном, нам вдалося успішно протидіяти спробам дестабілізації УКУ з боку міністерства Табачника, відстояти акредитацію і зберегти Університет", - повідомляють у навчальному закладі.

В УКУ переконані, що Якименко не має морального і професійного права обіймати посаду першого заступника Голови ДІНЗ. У зв'язку з чим, колектив університету вимагає від посадових осіб Кабінету Міністрів та Національного агентства з питань державної служби скасувати відповідну рекомендацію.

"Просимо всю небайдужу громадськість підтримати це звернення Українського католицького університету, надати в розпорядження Національного агентства України з питань державної служби свої свідчення взаємодії з Якименком під час його праці в команді Табачника і  запобігти ще одній спробі реваншу колишніх у сфері освіти", - наголосили в Українському католицькому університеті.

Повний текст звернення

Освіта.ua
15.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Противник псевдореформ
До речі, цікаві факти про п. Гриневич та її "хазяїв". Преса, звичайно, жовтувата, але вакти є факти: https://chernovtsy.biz.ua/%D0%BB%D1%96%D0%BB%D1%96%D1%8F-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%94%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%85/
Противник псевдореформ
Із коментарів "прихильників реформ" цілком зрозуміло, що в їх розумінні реформи зводяться до "зміни вивіски", а методи, вони такі різні методи - інколи, навіть гірші, ніж у "папєрєдників". І, повертаючись до питання про хазяїв: яких хазяїв знає нинішній очільник МОН, приймаючи до увагу його роботу у КМДА.
прихильники реформ
Повністю підтримуємо колег з УКУ. Якщо ми за реформи, то не можна йти на поводу тих, хто знає старих хазяїв. Є багато відповідальних і достойних людей як у Міносвіті так і у ВНЗ.
R
А може не в Табачникові із Якименком справа? Може спочатку потрібно визначитися зі статусом цього УКУ? Це церковний (духовний чи як там ще) заклад чи т.з. світський? Адже в Україні відповідно до Конституції і законодавства церква відділена від освіти. Якщо це звичайний навчальний заклад, який за підсумками навчання видає диплом державного зразка - то вимоги до нього повинні точнісінько такі ж самі, як і до інших навчальних закладів. Але тоді до чого тут Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви? Синод не повинен вмішуватися у справи не-церковні. А якщо це заклад таки церковний, то до чого тут МОНУ, акредитація і ДІНЗ? Адже такий заклад НЕ МОЖЕ відповідно до чинного законодавства видавати дипломи державного зразка, не може проходити акредитацію, оскільки не підпорядковується МОНУ.