Уряд просять не призначати Храпатого головою НАЗЯВО

Затвердження кандидатури Сергія Храпатого головою НАЗЯВО може спровокувати протести

Уряд просять не призначати Храпатого головою НАЗЯВО

Представники громадянського суспільства звернулися до Кабінету Міністрів з вимогою не допустити призначення Сергія Храпатого головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Про це йдеться у зверненні представників громадських організацій, поширеному на Facebook-сторінці громадської організації Відсіч.

Автори звернення зазначають, що звістка про обрання Сергія Храпатого - друга й однодумця екс-міністра освіти Дмитра Табачника головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти приголомшила українську громадськість.

«В часи Януковича-Табачника, у 2011-2014 роках, Сергій Храпатий очолював відділ гуманітарної освіти департаменту вищої освіти МОН. На цій посаді він відзначився кричущими антиукраїнськими й узагалі аморальними заявами – називав українських істориків “скотами” й повчав, як правильно розуміти й подавати українську історію та що саме треба писати в підручниках. Особливо Храпатому дошкуляли історики з Галичини, які, на його думку, є «купкою зрадників», - наголошують представники громадськості.

Також автори звернення стверджують, що Храпатий під час свого перебування на посаді заступника директора студмістечка КНУ відзначився хабарництвом та здирництвом зі студентів.

«І ось, за два роки по перемозі Майдану, нікчемного українофоба та хабарника Храпатого таємним голосуванням членів НАЗЯВО обрано очолювати це агентство – орган, наділений найширшими повноваженнями щодо вищих навчальних закладів, спеціально створений, щоб усунути корупційні схеми, пов'язані із захистом дисертацій, ліцензуванням і акредитацією, присвоєнням вишам статусів, наділенням преференціями тощо», - йдеться у зверненні до Кабінету Міністрів.

«Очевидно, стара табачниківська освітянська мафія зробила все, щоб пропхати до агентства своїх людей, які покриватимуть корупцію та профнепридатність табачниківських кадрів і шкодитимуть Україні та українській вищій освіті», - йдеться у зверненні.

Виходячи з цього представники українського громадянського суспільства, вимагають від Кабінету Міністрів не допустити призначення Сергія Храпатого головою НАЗЯВО.

«Згідно з законом, голова НАЗЯВО призначається Кабінетом Міністрів України за поданням НАЗЯВО. Отже, Уряд цілком може запобігти цьому ганебному призначенню, яке було б прямою зрадою ідеалів Майдану. Також очевидною є потреба оновлення складу НАЗЯВО та переобрання його голови. Закликаємо Кабінет Міністрів та всіх представників української влади не дозволити табачниківським кадрам нахрапом захопити контроль над українською вищою освітою. Освіта має бути очищена від українофобів і корупціонерів! Будь-які наміри затвердити кандидатуру Храпатого в Кабміні громадськість розглядатиме як сигнал до масових пікетувань», - наголошують представники громадянського суспільства.

Звернення підписано 60 відомими громадськими діячами та активістами.

Освіта.ua
25.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Накипелов
Немає НАЗЯВО - немає проблеми. Плюс декілька сотень шкіл не закриють по всій Україні...
ТАРАС
Вихід- гнати в шию ВСІХ цих ЧЛЕНІВ назяво!!!!!!!!!!!