Гриневич: МОН підтримуватиме приватні виші

Міносвіти створює механізм спрямування держзамовлення в приватні вищі навчальні заклади

Гриневич: МОН підтримуватиме приватні виші

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зустрілася з представниками приватних вищих навчальних закладів. Про це повідомляє прес-служба МОН.

Під час зустрічі міністр підкреслила значення приватного сектору в системі вищої освіти, зазначивши, що міністерство в межах своїх повноважень та законодавчого поля буде підтримувати приватну освіту та ті заклади, які забезпечують якісну освіту.

За словами Лілії Гриневич, сьогодні приватні заклади долають виклики, що постали перед вищою освітою у зв'язку з демографічним спадом.  «Приватний сектор освіти першим може гнучкіше запроваджувати будь-які освітні інновації, реагувати на потреби своїх студентів», - зазначила міністр освіти.

Так, в проекті закону «Про освіту», який вже проголосований парламентом у першому читанні, є поле для розвитку сектору приватної вищої освіти - освіта для дорослих. «Суспільство і ринок праці ставлять багато додаткових вимог до освіти. І саме система приватної освіти може виявитися найбільш гнучкою до цього», - додала міністр.

Також МОН працює над створенням механізму для впровадження норми Закону України «Про вищу освіту» щодо спрямування державного замовлення в приватні вищі навчальні заклади за принципом «місце йде за вступником». «Цілком природньо, коли дитина з належними результатами ЗНО з переліку вищих навчальних закладів може обирати приватний ВНЗ, а до обраного нею закладу підуть кошти на навчання цієї дитини», - зазначила Лілія Гриневич.

Лілія Гриневич закликала представників приватних вищих навчальних закладів відповідально ставитися до надання освітніх послуг, покращуючи репутацію приватної освіти, а також дала доручення включити представників приватних вишів до складу робочої групи, що працює над розробкою концепції юридичної освіти.

Освіта.ua
19.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Діма
Для ???: Від Лілі це зовсім не залежить. Надання держзамовлення приватним ВУЗам, це одна з умов вступу України в Євросоюз.(Між іншим, як і продажа землі). Хоча, ми там такі потрібні, як ... .
Настя
Для Діма: то навіщо ми так кричемо, що ми хочемо в ЄС? Давайте проведемо референдум? Чи це тому, що так сказав порошенко і 100000 майданівців з усієї України, а на іншу частину людей наплювати, що вони думають про це?
Коментувати
???
Цікаво, чи Ліля сама до цього додумалася, чи їй нечистий нашептав на вухо?
Настя
Їх потрібно не підтримувати, а закрити-там толком ніяких знань не дають. Дадуть з групи 30 студентів двом-трьом стипендію- і заманять так багато студентів, а потім будуть з них дерти гроші. От якби навчалося 60% на стипендії, і студентів не валили на сесії- тоді інша розмова.
Анастасія
Для Настя: Не судіть всі вузи по одному. Серед них трапляються і хороші лишень їх треба знайти.
Коментувати