Усі випускники-юристи складатимуть ЗНО

Лише після успішного зовнішнього оцінювання майбутній юрист отримає диплом магістра

Усі випускники-юристи складатимуть ЗНО

У Києві відбулась презентація Концепції вдосконалення юридичної освіти, яка передбачає введення єдиного кваліфікаційного іспиту для всіх правників.

“Зараз ми повинні налагодити нормальне життя нашої країни. Це можливо тільки тоді, коли в нас буде справедливе правосуддя і буде реально забезпечено верховенство права. Якщо визначати пріоритети – це одне з першорядних завдань, і його неможливо здійснити без нової якості правничої освіти”, - наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Концепція вдосконалення юридичної освіти містить ряд запропонованих нововведень, зокрема, запровадження єдиного кваліфікаційного іспиту для всіх здобувачів юридичної освіти. Передбачається, що лише після успішного зовнішнього оцінювання майбутній юрист зможе отримати диплом магістра.

Адміністрування цього іспиту автори проекту Концепції пропонують здійснювати спеціальній державній правничій екзаменаційній комісії, що формуватиметься як незалежний колегіальний орган. До її складу пропонується залучити представників правничих професій, Міністерства освіти і науки та Міністерства юстиції, а також представників академічного самоврядування правничих шкіл.

Також Концепція містить вимогу до університетів з обмеження методики “постатейного відтворення нормативно-правових актів як таку, що негативно впливає на набуття студентами правничих аналітичних навичок”.

Окремо в тексті проекту Концепції підкреслено важливість практичної підготовки студента, зазначається, що навіть поза практикою – безпосередньо в навчальний процес – потрібно максимально вводити практичні завдання.

Освіта.ua
15.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь
Думаю це чудовальні ідея. Але треба враховувати спеціалізацію правників. Треба врахувати ще спеціалізацію правників. Їх вистачає: Господарське право Цивільне право та процес Кримінальна юстиція Медичне право і т.д
Вероніка
дітям і так важко а нас ше гірше хочуть завалити...цікаво чи вони самі скали б той тест
Родион
А чому всі ? Обов"язково лише ті хто працюватиме в державних установах, всі інші - за бажанням.
Петро
А "фамилиё аффтора" Концепции узнать можно? Насколько он (она, они) близки по роду деятельности к образованию? Сравнивали ли, хотя бы, учебные планы юридических специальностей "ведущих" ВУЗов страны? А как же децентрализация? А где же выработанные стандарты высшего образования, обещанные МОНУ к концу июня (июля, августа)? Где единые требования для обеспечения ВНО??? А где анализ проведенного ВНО для магистров специальности "Правоведение"? .... Вопросов слишком много к авторам Концепции и МОНУ.
Олег Грица
я двома руками за, після того як самі викладачі, які викладають юриспруденцію, здадуть зно. держамовлення в т.ч то роздали "рогам і копитам", а хто там викладає і хто за це розпреділення на держзамовлення буде відповідати? перш ніж щось вводити подивіться перед тим, що робили.
NNN
Зайдіть на сайт Одеської юридичної академії- чому вся інформація, розміщена на сайтй, російьскою мовою? Мабуть, потрібно викладачам та випускникам (по закінченню) цього вишу зробити додаткове ЗНО з державної мови.
VV18
Такою заявою МОН України розписується у власній неспроможності. Навіщо у нас така кількість вищих заладів освіти, які вчать чомусь і аби як, що потім слід ще перевіряти на ЗНО. Мабуть, треба залишити лише ті ВУЗи, які спроможні проводити якісне навчання. А то у нас вже крім атестації, ЗНО, запланованої сертифікації, вибачте так званого "медичного огляду" скоро з’явитися щоденна комісія по допуску до викладання предмету (як у водіїв до рейсу). Все перевіряють, перевіряють, себе, талановитих і красивих, краще би перевірили, можуть вони очолювати МОН чи ні. Цих громадських активістів (керівників МОН України) слід на стажування на 2-3 місяці направити до ЗНЗ та вищих навчальних закладів, хай доведуть свою спроможність викладати, розуміти вчителів та учнів...
Для LAWYER:
звиняйте за грубость. Но я ржу, то есть это дикий хохот, переходящий в икоту. Это "у преподавателей появится МОТИВАЦИЯ УЧИТЬ студентов". Нет, уровень мышления просто супер. Не студент БУДЕТ учиться, а препод УЧИТЬ. Детский сад. Ясли, младшая группа. Слов нет. Молчу.
Олег Грица
Для Для LAWYER:: якщо препод сам мінус і вуз мінус який має ліцензіє, то що студент там може навчитись?
))))))))))))
Для Олег Грица: Вы имеете детей? Они закончили ВУЗ? Их училИ? Или они учиЛИСЬ?
Коментувати
тов. Титаренко
У нас не все полицейские, которые прошли независимую аттестацию, выполняют правильно свой долг. Как Вы хотите, чтобы ЗНО поможет стать будущему судье честным человеком? И Вы вот говорите, что нужно улучшать правовую систему, ибо та коррумпированная и т.д. А потом: проверять выпускников ВУЗов будут эти же "независимые" экзаменаторы. Да и не забывайте об угрозе насилия. Судью можно запугать и всё. Вспомните Гонгадзе...
Олесь
Що би МОН не придумало, лиш би якісь нові корупційні схеми видумати. На жаль, відчуваю, що і таку ідею перетворять на черговий бізнес-проект.
Олег Грица
Для Олесь: згідний
Коментувати
ЗНО це правильно,
але студентів треба попереджувати на 1 курсі, а не на останньому. А заочна форма навчання? Вони здадуть ЗНО? Не завжди відмінники і хорошисти стають гарними працівниками. Часом з трієчника більше користі, ніж з відмінника. Чому ніхто не враховує професійні якості.
LAWYER
Повністю підтримую, у викладачів університетів хоч з’явиться мотивація чомусь вчити студента, а не просто тянути гроші, а також це дасть змогу відсіяти дибілів, котрі просто купили собі місце на магістратурі (благо нашій освітній системі і потребі університету у грошах).
Голосzнарода
Чого така травля в суспільстві на студентів-юристів, - бо вони є претендентами на посади судів та прокурорів у випадку успішної люстрації. Корупційна машина себе захищає всіма доступними способами.
Ann
Поступление по ЗНО и на бакалаврат и на магистратуру - понятно и правильно. Но выпуск по ЗНО????? Абсурд, противоречие и Закону о высшем образовании и здравому смыслу. Это проверка преподавателей на качество обучения? В магистратуре идет же узкая специализация, написание выпускных квалификационных работ по узкой направленности. Это первый научный уровень обучения, учебно-исследовательская деятельность студентов. Зачем специалисту интеллектуальной собственности процессуальные аспекты уголовного кодекса????
Анна
Для Ann: Я думаю, что найдется не мало желающих доказать, что претендуют на диплом юриста, не через непонятно какое ЗНО, а через суд))))
Коментувати
Іра
Для лікарів також треба здавати. І для вчителів не завадило б
Олена
Для Іра: Лікарі здють комплексний кваліфіквційний іспит "Крок 1", "Крок 2", "Крок 3" у вигляді ЗНО після третього, шостого кірсів та після інтернатури.
Anna
Для Іра: в учителя итак в основном глупые люди идут и те после выпуска идут работать вовсе не учителями. Ввод ЗНО для учителей без повышения зарплаты приведет к тому что детей учить будет просто некому.
Олег Грица
Anna як завжди влучно висловилась. а ось на рахунок Олени: лікарі у мене величезний сумнів викликають, як вони здають ці кроки 1,2,3. мабуть давно не ходили за кваліфікованою допомогою в просту поліклініку. (я знаю багато прекрасних Лікарів, але це не заслуга у тих кроках 1,2,3) це буде і з юристами яких розвелось більше ніж випусників після школи разом узятих за один рік.
Коментувати
Анна
Чому не майбутніх лікарів??? До лікарні звертатися вже лячно(
Юля
Для Анна: вот когда зарплаты врачей доведут до размера зарплат судей - минимум 15 тысяч, дадут им статус госслужащих со всеми вытекающими отсюда привилегиями, вот тогда может быть. А пока не видно и глаз.....
Anna
Для Анна: так врачами итак слишком мало людей идет работать.
Анна
Для Anna та Юля: Тобто, якщо мало йде, то можна не перевіряти?... Якщо подивитися на їх авто під онкологічним відділенням або пологовим будинком, то й не здогадаєшся що вони заробляють мало....
Коментувати
Ольга
Висновки напрошуються самі: вступ по блату, а закінчення університету - здай ЗНО. Як 5 років такий "майбутній фахівець" протримався в учбовому закладі? P/S/Далі думаємо самі про престиж освіти навчання у школі, ВУЗах і т.д.
Михайло Чиж
А коли введуть ЗНО на міністерські чи інші чиновницькі посади? Чи "нормальне життя нашої країни" залежить ТІЛЬКИ від правників?
ТАРАС
Для Михайло Чиж: Аналізуйте проект Умов вступу 2017!!!!!!!!
Михайло Чиж
Для ТАРАС: А проект Умов вступу 2017 до чого тут? "Усі випускники.....", а не вступники! Чи Вам що сіре, те й вовк?
Коментувати
Как это может быть?
И когда это будет? Они знание Основного Закона проверять будут? Это единственный общий Закон, который могут знать магистры экологи, интеллектуалы, криминалисты и прочие))) Главное эксперимент очередной провести...
Вчитель
Це правильне рішення, невигідно буде платити хабарі викладачам