В МОН обговорили розробку стандартів вищої освіти

Ключовим завданням реформи вищої освіти є розробка нових стандартів вищої освіти

В МОН обговорили розробку стандартів вищої освіти

В Міністерстві освіти і науки відбулось чергове засідання сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН, на якому обговорили порядок розгляду та затвердження стандартів вищої освіти.

«Ключове завдання реформування вищої освіти на 2016/2017 навчальний рік – нові стандарти як врегулювання питання нового змісту вищої освіти», - підкреслив директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров.

Він зазначив, що нові стандарти вищої освіти повинні отримати відгуки громадськості та зовнішню оцінку експертів та бути розроблені до того часу, коли переважна більшість вищих навчальних закладів починає планувати свій наступний навчальний рік.

Олег Шаров також наголосив, що сьогодні одне із концептуальних завдань сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства – це розробка стандартів нової педагогічної освіти.

«Вища освіта має зробити свій внесок в розвиток загальної середньої освіти та повернутися обличчям до школи», - зазначив директор департаменту вищої освіти.

Міністерство освіти і науки розробило Концепцію нової школи, реалізація якої не можлива без якісної підготовки вчителя. Для цього необхідно розробити нові стандарти з педагогічних спеціальностей. Таке відповідальне завдання, в першу чергу, покладене на Науково-методичні комісії сектору вищої освіти із загальної середньої та професійної освіти, а також з предметної освіти та спорту. Саме ці НМК працюють над розробленням проектів стандартів вищої освіти з застосуванням компетентнісного підходу.

Крім того, члени сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН також приділили значну увагу проекту Порядку розгляду та затвердження стандартів вищої освіти, що передбачає механізм затвердження нових стандартів. Зокрема, розглядалися питання ухвалення рішення про затвердження нових стандартів, основні принципи вибору зовнішнього рецензента та інші.

Освіта.ua
13.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
людина
Тотальне зменшення кількості навчальних годин, трамбування студентів у групи по 30-35 чоловік, витіснення з навантаження викладача годин на самостійну роботу, безоплатна робота кураторів, тотальна корупція при розподілі ставок- ось і все підвищення стандартів вищої освіти.
людина
Хотілося б зрозуміти, як шановний Олег Шаров поєднує якість підготовки вчителя зі збільшенням кількості студентів на штатну ставку викладача? Невже 14 чоловік на ставку- це євростандарт? І що робити професору, коли його змушують виконувати навантаження 400 год на 0,5 ставки, оскільки під значну кількість реальних годин не підведено ставки за вказівкою КМУ?